Targi Młodej Pary w Krakowie 6 listopada 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Gdańsku 23 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Rzeszowie 9 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Lublinie 2 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Białymstoku 27 listopada 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Wałbrzychu 13 listopada 2022 Zobacz
para młoda podczas wesela dj na weselu

Dj na wesele, poznajcie powody dla których warto skorzystać z usług profesjonalnego Dj-a!

Dziś kilka słów o tym dlaczego i jak ważna jest świadomość wyboru usługodawców na swoje wesele. Przybliżę nieco zagadnienia i odpowiem na pytania. Zapraszam

Ekspert: Dj Michał Murawski 

Zaczynając od początku, mamy oczywiście trzy opcje zapewnienia dobrej muzyki swoim gościom:

 • Muzyka puszczona z laptopa przygotowana wcześniej przez np. świadka
 • DJ i różne “kombinacje” muzyków, wodzirejów, konferansjer 
 • Zespół muzyczny, orkiestra itp.

Artykuł ekspercki: Ile kosztuje dj na wesele i od czego zależy cena jego usług?

Oczywiście wszystko zależy od naszego budżetu przeznaczonego na ten cel, nie polecam jednak oszczędzać na muzyce. Laptop do użytku tłumu, nigdy jeszcze nie zadowolił wszystkich. Każdy z nas ma inny gust muzyczny, a wybrany przez Was DJ, czy wybrana orkiestra zagra stricte pod Was, a nie pod wcześniej wspomnianego świadka. Takie pozostawienie muzyki przypadkowi najczęściej kończy się tym iż utwory zmieniane są co 30 sekund zmieniając styl z hip hopu na Dodę, a z Dody na AC/DC.

Dj na weselu za konsolą

Jeśli nie zajrzałeś do linku powyżej nie wiesz, że dobry DJ to koszt rzędu 3000-6000 zł, za dobrą orkiestrę liczącą samych muzyków będzie zapłacicie nawet dwa razy tyle.

Dj + zespół na weselu czy to możliwe? 

Jeśli wpadł Wam do głowy pomysł połączenia tych dwóch usług, to znaczy dj-a i zespołu muzycznego to musicie wiedzieć, że jest to bardzo kosztowny zabieg ale i bardzo owocny w efekcie końcowym. Sami sobie musicie odpowiedzieć na pytanie: “Czy jest nam to potrzebne?” i najważniejsze: ‘Czy nas na to stać?”. Jeśli odpowiedź brzmi tak, to na pewno nie pożałujecie swojej decyzji! 

Poznajcie X powodów dla których, warto skorzystać z usług Dj-a na wesele

 • Dj na wesele - cena

Przy planowaniu imprezy bardzo dużą rolę odgrywają pieniądze, niewątpliwie jest to miejsce by zaoszczędzić nieco grosza zapraszając na swoje przyjęcie DJ.

 • Dj na wesele - zajęta przestrzeń tzn. miejsce na sprzęt

Wbrew pozorom bardzo trudna sprawa i często pomijana podczas wyboru sali. Mały parkiet, a gości pod dostatkiem? Stanowisko DJ zabierze od 3 m2 nawet do 20m2. Pięcioosobowy zespół muzyczny zabierze odpowiednią ilość miejsca aby wygodnie pracować. Bliżej nie określoną ilość miejsca... weźmy to pod uwagę :)

sala weselna Dj na wesele konsola dj i sprzęt na weselu

 • Dj na wesele - ilość ludzi potrzebnych do realizacji (mniej talerzyków)

Kolejny punkt o forsie? Ależ oczywiście czemu by nie? Każda osoba przebywająca na weselu powinna dostać coś do jedzenia mnożnik działa nieubłaganie. W tym punkcie również zawiera się punkt 2, ponieważ dodatkowy stolik dla mnogiej obsługi zabierze nam miejsce na sali/parkiecie.

 • DJ na wesele - duży wybór repertuaru

Lubisz Niemena, Krawczyka, a może Rammsteina? Masz ochotę usłyszeć włoską piosenkę przywiezioną z basenowego kurortu? Więcej argumentów nie ma sensu dodawać. Można oczywiście pokusić się o tezę, że wesele/przyjęcie nie jest miejscem na dyskotekowe hity, jednak dlaczego ma nie być skoro te piosenki wyrwą do tańca Ciebie i Twoich gości.
Orkiestry mają ograniczony repertuar tak to jest prawda, nie da się nauczyć śpiewać i grać wszystkiego. I nie można wymagać niemożliwego od muzyków.

 • Konferansjer i wodzirej w jednym

Zdarza się, że najlepsza orkiestra grająca perfekcyjnie, posiada w repertuarze różną muzykę, wygląda wspaniale ale nie ma w swoim składzie kogoś kto potrafi wytłumaczyć, zachęcić lub poprowadzić konkursy. Można pokusić się o zatrudnienie samego konferansjera, czy jak kto woli wodzireja z zewnątrz, jednak jak wszystko wcześniej cofnie nas do punktu 1.

Dj na weselu wodzirej z mikrofonem sprzęt dj na weselu

 • Niektórzy klienci narzekają na ten sam wokal przez całą noc

Kolejna sprawa związana z muzyką i repertuarem. Trwające 10-12 godzin przyjęcie może niejednemu baletmistrzowi dać w kość. Maanam, Podsiadło, Sanah... i wszystko pięknym głosem wokalistki. Dla niektórych niestety tym samym pięknym głosem.

 • Słyszy się o nadużywaniu alkoholu przez zespoły weselne

Obaliłbym ten mit ponieważ i w jednej i drugiej grupie zdarzają się ludzie chętnie zaglądający do kieliszka. Jeśli nie życzysz sobie czuć alkoholu od swoich usługodawców, dopisz punkt do swojej umowy i odpowiednią karę umowną za złamanie zakazu spożywania alkoholu.

Pozwolę przytoczyć sobie dowcip:

*Spotyka się para na pierwszej kolacji.
Nieśmiało zapytam - zagadała dziewczyna - nie zamówiłeś sobie wina do obiadu, czy w ogóle nie pijesz, czy tylko dziś, aby zrobić dobre wrażenie?
Ja pije tylko na weselach - odpowiada z uśmiechem chłopak.
A czym się zajmujesz? - Pyta zadowolona dziewczyna.
Gram wesela. ( kurtyna) 

tańcząca para młoda na weselu podczas pierwszego tańca dj na weselu

 • DJ na wesele stał się bardziej modny i pożądany przez gości

Prawda widoczna w statystykach google najczęściej wyszukiwanych fraz, również w ilości ofert dostępnych na portalach ślubnych. Wraz z rozwijaniem się trendu rustykalnego, boho i slow wedding zwiększa się zapotrzebowanie na DJ-ów spokojnych umiejących zabawić gości ze smakiem, niekiedy prowadząc całą realizację niecodzienną muzyką. Mam tu na myśli wesela w stylu:

 1. Jazz, gatsby lub rock
 2. Przyjęcia stojące, przyjęcia na plaży lub w plenerze np. w lesie czy nad jeziorem
 3. Oraz  wiele wiele innych lokalizacji, w których zrealizowanie wesela będzie niemożliwe dla zespołów muzycznych czy kapel posiadających dużo sprzętu

Dj na wesele konsola dj i sprzęt na sali weselnej

 • Dj na wesele - krótsze przerwy między blokami muzycznymi lub brak przerw, również przemawia na korzyść DJ-a

Zespół muzyczny ma jedną przewagę nad DJ-em, ludzie z reguły bardziej szanują zespoły i szybciej zabierają się do tańca. Jest to niestety również spowodowane długością przerw, zespoły muszą odpoczywać, DJ-je mogą jeść (choć nie jest to wygodne) w trakcie pracy.

 • Dj na wesele - noclegi dla usługodawców 

Przy realizacjach wymagających dalekich podróży, lub przy weselach z poprawinami w umowach mamy zawarte informacje o potrzebie zapewnienia noclegu na miejscu. Każdy pokój to oczywiście dodatkowy koszt dla pary jak i problem, gdy pokoi na miejscu jest jak na lekarstwo.

Michał Murawski

zlapwelon.pl

 1. ZAiKS na wesele! Sprawdź, ile wynosi opłata i kto musi zapłacić za legalne odtwarzanie muzyki na weselu! 🎤 🎶
 2. Czy para młoda powinna zapewnić noclegi dla gości weselnych?