Zespół weselny, zespół na przyjęciu ślubnym, muzyka na żywo na weselu,

Zespół czy dj na wesele? Sprawdźcie, jaką oprawę muzyczną ślubu wybrać!

Źródło: SZEDAR BAND

DJ na wesele czy zespół weselny? To jeden z ważnych dylematów, przed którymi stają państwo młodzi. Nie chodzi tylko o koszty, chodzi o pogodzenie wielu gustów. Zapewne nie raz padnie pytanie: a może jeszcze wodzirej weselny? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy argumenty za i przeciw, które pomogą Wam podjąć decyzję.

DJ na wesele – zalety

Zalet zaangażowania DJ-a na wesele jest wiele. Po pierwsze cena – jeden profesjonalny DJ oznacza honorarium niższe niż rozłożone na kilku członków zespołu weselnego. Kolejny argument za – szeroki repertuar. DJ nie interpretuje granych piosenek, usłyszymy je w oryginale, co ma swoje zalety i uchroni nas przed ewentualnymi wpadkami aranżacyjnymi. 

Artykuł ekspercki:

Sprawdź, ile kosztuje Dj na wesele i od czego zależy cena jego usług!

ZŁAP WELON DJ/WODZIREJ

Profesjonalny Dj na wesele zna dynamikę takich uroczystości, potrafi podpowiedzieć repertuar, działa według zakreślonego wraz z parą młodych scenariusza, budując pożądany nastrój imprezy. Wielu DJ-ów na wesele przychodzi tak przygotowanych, że nie ma potrzeby zatrudniania wodzireja. Ważnym argumentem za jest także i ten, że dobry DJ potrzebuje krótkich przerw w czasie całej uroczystości, nie – jak to bywa w przypadku zespołów weselnych – niekiedy spontanicznie przedłużanych i większej ich liczby niż pierwotnie ustalone. Coraz rzadziej (duża konkurencja podnosi standardy usług), ale ma to miejsce. Kolejną zaletą jest niewielka przestrzeń, jakiej DJ potrzebuje do rozstawienia swojego stanowiska muzycznego do dowodzenia najważniejszą imprezą w waszym życiu.

Tutaj znajdziecie oferty najlepszych firm w całej Polski! → Dj na wesele

BOGDAN PIETRZAK DJ NA WESELE

DJ na wesele – wady  

Minusów zaproszenia DJ na wesele nie ma wiele, największy to innego typu niż w przypadku zespołu weselnego – integracja z gośćmi. Ze słuchawkami na uszach, pochłonięci odsłuchami i miksowaniem kolejnych piosenek weselnych – rzadko mają na tyle podzielną uwagę, aby reagować spontanicznie na sygnały z sali. Dlatego bywa, że DJ-e lubią jednak pracować w duecie z wodzirejami – zwykle wyceniają wspólnie swoją pracę. DJ nie dogra czegoś na żywo, nie zaśpiewa spontanicznie razem z całą salą. Tutaj zazwyczaj wszystko jest z góry zaaranżowane, choć dla państwa młodych, którzy nie lubią niespodzianek, to tak naprawdę wymarzone rozwiązanie. 

Dj na weselu, dj za konsolą na weselu, tańczący goście na weselu

Urok muzyki na żywo, czyli zalety zespołu weselnego

Nikt nie zaprzeczy, że melodie grane i śpiewane na żywo tworzą niepowtarzalny klimat. Jeśli więc jesteście fanami spontanicznej zabawy, zespół lub orkiestra to dla Was wymarzony prezent. Zanim zaczniecie szukać, określcie, jaki rodzaj muzyki Wam odpowiada i jaki będzie pasował konkretnie Waszym gościom. Wiadomo – nigdy nie wpiszecie się w preferencje wszystkich, dlatego najważniejszym kryterium powinien być dla Was własny komfort. To wasza impreza, powinna pod każdym względem odzwierciedlać Wasz smak! Także muzyczny. 

ZESPÓŁ Kareen & Wodzirej

SZEDAR BAND 

ZESPÓŁ WESELNY MEGIDO BAND

Oferty najlepszych zespołów weselnych z całej Polski znajdziecie tutaj → ZESPOŁY WESELNE

Artykuł ekspercki:

Kliknij i sprawdź, jakie pytania warto zadać przed podpisaniem umowy z zespołem na weselu! 📝✅

OBSESSION PROFESIONAL BAND

ZESPÓŁ Kareen & Wodzirej

Zespół muzyczny na wesele to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na żywej interakcji z gośćmi. Zaproszenie odpowiednio przygotowanych także pod tym kątem muzyków zapewni świetną zabawę obu stronom. Dlatego zespół na tę jedną noc powinien zostać dobrze przez was wybrany. Niewielki band jest mobilny – może towarzyszyć państwu młodym od momentu wyjścia z domu, urzędu czy kościoła, przed wejściem do sali weselnej, czy jak to sobie w scenariuszu zaplanujecie. Jest też otwarty na propozycje gości – gra na życzenie, z dedykacjami, gotowy jest towarzyszyć a nawet inicjować przyśpiewki weselne. Jeśli więc lubicie taką atmosferę wspólnej zabawy – to wymarzona opcja.

PARTY TIME COVER BAND 100 % live 

 

  1. PYTANIA DO ZESPOŁU WESELNEGO   ←  pobierz bezpłatną listę pytań!  ⬅️

AURA COVER BAND

Ale zespół na wesele nie zawsze znaczy to samo: może to być band specjalizujący się w przebojach określonego gatunku, ale może to być zespół... muzyki poważnej. Dziś wesela mają przecież bardzo różny charakter. Obiad czy kolacja z koncertem? Pianista, skrzypek, harfista – wszystko zależy od Waszych potrzeb i muzycznych upodobań!

Zespół na wesele – wady takiego rozwiązania

Niestety, zespoły weselne mają też swoje wady. Zazwyczaj wybieramy je na podstawie próbek demo zamieszczonych na ich stronach internetowych. To błąd. Lepiej wybrać zespół na ten dzień specjalnie polecany przez znajomych, którzy wesele sami urządzali, lub którzy zachwycili się, będąc u kogoś. Nie warto ryzykować.

Zwłaszcza dziś, gdy liczy się każdy grosz – argumentem przeciw takiemu rozwiązaniu na wesele jest koszt zespołu. Honoraria dla muzyków, koszt nagłośnienia, rozstawienie instrumentów, miejsce jakie zajmują – warto i to wziąć pod uwagę. Minusem bywa też ograniczony repertuar. Nie każdy zespół jest w stanie zagrać każdą wymarzoną melodię i zaśpiewać coś ponad rutynowe wykonania piosenek na wesele. Ważne, że goście nie lubią zbyt długich przerw – warto z zespołem muzycznym ustalić dokładnie ile i jakiej długości powinno ich być. Jeśli zespół weselny jest naprawdę dobry – trzeba pamiętać o dużo wcześniejszej rezerwacji terminów. 

Zespół i DJ na jednym weselu – czy jest taka możliwość?

Zespół weselny na przykład kwintet smyczkowy lub jazzowe trio to wspaniały akcent, ale może okazać się zbyt wielkim wyzwaniem i dla muzyków, i dla gości, gdyby miał koncertować całą noc. Dlatego pary, które mają taką fantazję, możliwości finansowe i wyobraźnię, decydują się na połączenie mini koncertu i zabawy tanecznej z DJ-em za konsolą po. Takie rozwiązanie buduje wyjątkowe wspomnienia, stanowi zaskoczenie i na pewno na zawsze zostanie zapamiętane przez gości.

TWÓJ WODZIREJ/Dj - Wojciech Salamon

Artykuły eksperckie:

  1. Zaproszenia ślubne wizytówką wesela!Poznaj najnowsze trendy i zainspiruj się! 
  2. Sesja ślubna w dniu ślubu czy kilka dni po? Poznajcie cenne rady naszego eksperta z Grzegorza z Zabajone Foto!