Targi Młodej Pary w Białymstoku 27 listopada 2022 Zobacz
Dj na wesele

Sprawdź, ile kosztuje Dj na wesele i od czego zależy cena jego usług!

Kiedy siadałem do tego tematu, aż dostałem gęsiej skórki. Temat jest niezwykle skomplikowany, a wydawałoby się, iż mamy do czynienia z prostą sprawą. Pomyśleć można, przecież DJ przychodzi, gra i wychodzi, nic skomplikowanego do wyceny. Jednak ceny na rynku mają potężne rozbieżności. Z czego to wynika? Postaram się przybliżyć nieco swoją ocenę sytuacji.

Ekspert: Dj Michał Murawski 

Od czego zależy cena usług Dj na weselu i na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze DJ-a na wesele?

Wyobraźmy sobie, że oferta DJ-a jest niczym innym jak ciastem, które jest przygotowane z różnych składników. Wytwarzając ciasto, można do naszej początkowo pustej miski wrzucić naprawdę wszystko i zmiksować. Czy na pewno chcielibyśmy, aby znalazły się w niej podgniłe produkty albo przeterminowane?

Zacząć trzeba od wykazania, co tak naprawdę wliczone jest w cenę naszej DJ-skiej usługi: 

 • Pierwszym i najważniejszym jest doświadczenie, którego dosłownie wycenić się nie da. Wiadomo jak w każdej branży usługowej, nowi usługodawcy mogą zaskoczyć bardzo pozytywnie, jednak doświadczenie zdobyte przez lata spędzone za konsoletą jest dla naszych klientów argumentem nie do obalenia. DJ niepotrafiący zachęcić, zabawić, puścić dobrej muzyki w odpowiednich momentach nie utrzymałby się na rynku dłużej niż dwa/trzy sezony. Wieści w szczególności te złe szybko się rozchodzą po całym kraju.
 • Drugą składową ceny jest sprzęt, jakim dysponuję DJ, na pierwszy rzut oka, nawet dla laika widoczne są różnice sprzętowe w przeglądanych ofertach. Profesjonalny sprzęt dobrany ze smakiem, pasujący stolik, światło takie jak być powinno. No dobrze wejdę w buty osoby szukającej DJ na wesele. Skoro DJ kupił ten sprzęt i wydał na niego, dajmy na to 30 tysięcy to przecież dziesięć wesel i ma już ten sprzęt spłacony. Powinien brać mniej pieniędzy, wiem, że ma wypchany cały kalendarz weselny. Racja... sprzęt się zwrócił po dziesięciu weselach, jeśli oczywiście nie płacimy podatków, paliwa, nie jemy i mieszkamy w busie. Sprzęt najczęściej jest brany w leasing i spłaca się go dużo dłużej niż w ciągu dziesięciu wesel.

Dlaczego sprzęt jest tak ważny dla wysokości ceny za usługę? | Dj na wesele

Ponieważ trzeba go wymieniać od czasu do czasu ze względu na zużycie. Wymiana również spowodowana jest zmianami w trendach obowiązujących w danym sezonie (pamiętam czasy, kiedy pary chciały lasery na swoim weselu).

Kończąc wątek sprzętowy, nikt chyba nie chciałby, aby podczas wesela DJ grał ze spalonych trzeszczących głośników, lub aby wystawały druty z lamp. Na tym nie oszczędzamy ;)

Trzecim składnikiem naszego cukierniczego tworu jest ilość osób pracujących przy realizacji. Jeszcze bardziej komplikując, trzeba dodać, jakie konkretnie są to osoby.

Pokuszę się o małą wycenę usług poszczególnych branż:

 • Dobry saksofonista między 800 zł, a 1500 zł za wesele do godziny 1:00 minimum 5 wyjść muzycznych.
 • Akordeonista między 500 zł, a 1500 zł w zależności od umiejętności, jak i lokalizacji.
 • Wodzirej od 500 do nieskończoności... nie da się ostatecznie określić górnej granicy. Wodzirej może być anglojęzyczny, hiszpańskojęzyczny, a może potrzebujecie tłumacza na chiński? Cena takiej usługi raptownie skacze. Wodzirej posiadający gadżety i elementy do gier zespołowych również doliczy nam to w do swojej wyceny. 
 • Drugi samodzielny DJ, jeśli decydujemy się na skład dwuosobowy to koszt rzędu od 500 zł do kilku tysięcy i również jest tu wiele zależności jedną z nich np. DJ gra z płyt winylowych.

Podsumowując, należy patrzeć kto pojawi się na naszym przyjęciu jako usługodawca w danej ofercie. Skład DJ, saksofonista, akordeonista i magik będą kosztować więcej niż pojedynczy osobnik jak DJ/Wodzirej

Za jakie dodatkowe usługi Dj-a zapłacicie na weselu w 2022/2023? Aktualne ceny 2022/2023

 • Pierwszą i najczęściej kupowaną atrakcją jest ciężki dym, niektórzy usługodawcy w swoich ofertach mają już dym wliczony w cenę, jeśli jednak dobiera się go osobno kwota, na jaką musimy być przygotowani, najprawdopodobniej zacznie się od 500 zł.
 • Świecące litery np. napis LOVE, MIŁOŚĆ od firmy zewnętrznej kosztują od kilkuset złotych wzwyż z transportem. Pamiętajmy, trzeba je ustawić przed i odebrać po imprezie, paliwo nie jest tanie :) jeśli wasz wybrany DJ ma napisy w cenie, pomyślcie ile zyskujecie.
 • Nocleg i koszt paliwa również są to w sumie dodatkowe usługi. Decydując się na DJ-a z Warszawy, robiąc imprezę w Krakowie, musimy wziąć pod uwagę, że zostanie nam naliczony dojazd, plus koszt noclegu na sali lub w pobliskim hotelu.
 • Wspomniałem już wyżej o dodatkowych pracownikach przy realizacji, każdy nowy muzyk, DJ, pan od świateł będzie podnosił koszt obsługi DJ-skiej.

Dj na wesele - czy cena zależy od repertuaru jaki gra?

Nie chciałbym odpowiadać za wszystkich kolegów po fachu, jednak w moim mniemaniu wesela głównie opierające się na muzyce disco będą tańsze od tych, na których disco nie ma wcale. Jednak nie szukałbym w tej kwestii różnic, a na pewno oszczędności. Każdy z nas pragnie mieć wspaniałą imprezę graną z dobrej jakości oryginalnych nagrań. Muzyka weselna to szeroko pojęta definicja repertuaru ;)

 1. ZAiKS na wesele! Sprawdź, ile wynosi opłata i kto musi zapłacić za legalne odtwarzanie muzyki na weselu! 🎤 🎶

Ile kosztuje połączona usługa Dj-a i Wodzireja/Konfrenansjera na weselu w 2022/2023?

W większości przypadków DJ weselny jest również wodzirejem, czy konferansjerem, albo występuje w dwuosobowym składzie już jako DJ i wodzirej na twoje wesele. Osobiście zajmuję się graniem i prowadzeniem sam, choć bardziej leży mi nazwa mojej profesji konferansjer.

Jak wspomniałem w większości przypadków, więc nie wszyscy DJ są wodzirejami. Ustaliliśmy, że DJ na wesele ceny miewa różne, ale co zrobić, kiedy upatrzyliśmy sobie najlepszego DJ’a świata, jednak on nie zajmuję się wodzirejką, na której tak bardzo nam zależy? Muzyka będzie świetna, ale to nie wszystko... szukamy więc Wodzireja. Co prawda można znaleźć na portalach takich jak Planujemy Wesele osoby zajmujące się tym fachem. Jednak zagłębiając się w setki ofert, dojdziemy do wniosku, że większość  DJ, albo ma dwuosobowy skład z wodzirejem, albo samemu nim jest. Nie pozostaje nam nic innego jak pisać do tych ludzi z zapytaniem, ile będzie kosztowała sama usługa wodzirejska.

Sprawdź, jak przygotować się do rozmowy z Dj-em i jakie zadać pytania podczas rozmowy?

Ile kosztuje Dj na wesele w różnych regionach Polski w 2022/2023?

Jak w każdych usługach mamy najlepszych z najlepszych i ceny takich najbardziej rozchwytywanych DJ będą o wiele wyższe od standardu. Tylko dlatego, że mają duży popyt na swoją usługę, a sezon weselny trwa, ile trwa. Nie zaskakuje mnie cena powyżej 6000 złotych za noc, ale też nie twierdzę, że dostaniemy o połowę gorszą usługę u kogoś pracującego za 3000 złotych. Obserwując oferty widać, że uśredniona cena plasuję się właśnie w okolicach 3000 złotych za jednoosobową obsługę, 4000 zł za dwie osoby.

Moim zdaniem błędnym założeniem jest wycenianie po rejonizacji. Po pierwsze DJ, jak i inni usługodawcy działają, na bardzo rozległych obszarach ja sam prowadzę imprezy na salach do 4 godzin podróży. DJ z Krakowa może kosztować identycznie jak DJ z Końskiego, Wołomina czy Zielonej góry. Pisałem wyżej cena ostateczna zależy od umiejętności, doświadczenia, sprzętu, ludzi pracujących przy realizacji, odległości, dodatków jakie dostajemy w cenie i legalności działań.

Prowadzący firmy i rozliczający się z fiskusem zawsze będą cenili swoje usługi nieco wyżej, ale czy decydując się na osobę z numerem NIP, nie dostajemy w zamian trochę więcej pewności o jego doświadczeniu i gwarancję bezpieczeństwa, że nie zostawi nas na dwa dni przed weselem?

Znajdziemy profesjonalną usługę w różnym przedziale cenowym, zwracajmy jednak uwagę czy nie jest podejrzanie za tanio, jak i poświęćmy chwilę na sprawdzenie, co dokładnie dostajemy w ofercie. Obejrzyjmy materiały dostępne w ofercie, odwiedzamy Instagram, Facebooka, zadzwońmy i porozmawiajmy chwilę z usługodawcą, po kilku zdaniach możemy dowiedzieć się, czy ta osoba jest w naszym klimacie i wie, o czym mówi.

PAMIĘTAJMY!Niekiedy podpisywanie umowy wygląda zupełnie jak nabywanie auta z salonu. Sama bryła kosztuje niewiele, jednak dodatki potrafią przekroczyć wartość owej bryły.

Michał Murawski

zlapwelon.pl

 1. Artykuł ekspercki: Ukryte koszty wesela! Sprawdź, jakich dodatkowych opłat możesz się spodziewać na sali weselnej! 
 2. Wesele w stodole - poznaj wady i zalety