stół z lemoniadą na weselu w plenerze

Samoobsługowy drink bar na wesele oraz stół w lemoniadą. Poznajcie cenne rady naszego eksperta!

Od kilku sezonów zauważamy, że znacząco zmieniła się kultura picia alkoholi i coraz więcej par młodych decyduje się na zatrudnienie barmanów serwujących kolorowe drinki. Nie wszyscy jednak chcą lub mogą korzystać z takiej usługi. Wtedy rekomendujemy klientom przygotowanie samoobsługowego drink baru na weselu.

Stwierdzenie to można zrozumieć, jako postawienie szkła i butelek z alkoholem, ale przy niewielkim nakładzie finansowym oraz przy wykorzystaniu kilku pomysłów, jesteśmy w stanie zaaranżować bardzo przyjemny bufet alkoholowy na weselu.

Ekspert: Wesele z Fantazją

samoobsługowy stół z alkoholami na weselu kieliszki do szampana

Jak powinien wyglądać stół z alkoholem na wesele i gdzie go postawić?

Najczęściej barki alkoholowe są przygotowywane z wykorzystaniem jednego ze stołów dostępnych w obiekcie. By uatrakcyjnić jego wygląd, starajcie  się nawiązać do motywu przewodniego całego przyjęcia. Zadbajcie o podpisy np. na nalewkach w klimacie podobnym do reszty papeterii. Dopasujcie kolor słomek i serwetek do tego koloru, który dominuje w Waszych aranżacjach. Nalewki wlać możecie  do ozdobnych butelek lub karafek, które z powodzeniem można teraz wypożyczyć. Jeśli macie taką możliwość  również ten stół ozdóbcie elementami florystycznymi i dekoracyjnymi spójnymi z resztą aranżacji. Możecie równie dobrze nie korzystać ze stołu sali, a zastąpić go ( w zależności od klimatu wesela ) – drabiną, beczkami czy stylową komodą.

Stół z alkoholem na wesele, sprawdź jakie alkohole powinny się na nim znaleźć

W barkach samoobsługowych najczęściej stawia się alkohole pozwalające przygotować najprostsze drinki – czyli łączące trunek z odpowiednim dodatkiem. Możecie też nieco „skomplikować” drinki i zaopatrzyć gości w proste przepisy na ich przygotowanie. Bardzo dużą popularnością na weselach cieszą się również domowe nalewki. Ważne jest, by przy tego rodzaju bufetach alkoholowych na weselu nie zapomnieć o dodatkach - czyli owocach, napojach gazowanych i niegazowanych, ziołach, przyprawach, słomkach, lodzie, odpowiednim szkle i serwetkach.

Samoobsługowy drink bar na weselu można także zaopatrzyć w wino, piwo, whisky, prosecco, gin lub grzane wino - w zależności od pory roku i klimatu wesela!

O co należy zapytać managera obiektu przed przygotowaniem samoobsługowego barku?

- przede wszystkim nie zapomnijcie skonsultować z managerem takiego pomysłu. Jeśli planujecie zaaranżować stół (lub kawałek stołu) z sali nie będzie to problem. Jeśli jednak wymarzyliście sobie szerszą aranżację – drabiny, beczki lub inne elementy, warto znaleźć na nie odpowiednie miejsce;

- dopytajcie czy sala dysponuje takim rodzajem szkła, by goście mogli przygotować zaplanowane przez Was drinki;

- zapytajcie o dodatki typu lód, cytryny, słomki, serwetki itd. Dokładnie musicie ustalić, co zostanie udostępnione z sali, a co muście zadbać sami lub ewentualnie, na jakieś dopłaty musicie się naszykować. Tyczy się to, również napojów – najczęściej napoje podstawowe dostępne podczas wesela, są również do dyspozycji przy barku. Ale nie możecie od sali oczekiwać np. soku z granatu czy ananasa; 

- elementy do aranżacji, takie jak skrzynki, postumenty, misy na wino czy piwo, coolery do lodu, stoły czy drabiny mogą być na wyposażeniu obiektu i zostaną Wam udostępnione bezpłatnie lub płatnie;

- przygotowanie stołu alkoholowego – czyli jego ustawienie, zapełnienie, krojenie owoców itd. Przy postawieniu kilku butelek i szkła kelnerzy raczej, to zrobią.  Natomiast jeśli macie w planach bardziej rozbudowaną wersję barku na wesele, dokładnie dopytajcie czy pomogą Wam kelnerzy, czy musicie to być Wy lub osoba przez Was wyznaczona.

Stół z lemoniadą na wesele - propozycja dla osób nie pijących na weselu oraz świetna atrakcja dla dzieci

A dla nie pijących alkoholu (choć nie tylko)  – możecie przygotować  stół z lemoniadą. Lemoniadę na wesele można  wkomponować w barek alkoholowy, wyznaczając jakąś część na trunki bez procentów lub też przygotować oddzielny stół. Pytania, które musicie zadać managerowi są praktycznie takie same, jak w przypadku bufetu alkoholowego.

Przy lemoniadzie bardzo duże znaczenie będzie miało dostępne szkło. Szklanek z uchem czy butelek na lemoniadę nie kupuje się oczywiście w ilości gości, dlatego warto dopytać o to czy sala będzie Wasze szkło zmywać. Zadbajcie również o odpowiednią liczbę słomek. Lemoniady zaprezentujcie w słojach, które możecie wypożyczyć. 

Jakie smaki lemoniady najlepiej się sprawdzą się na weselu?

Dobrze jest  przygotować ze dwa, trzy rodzaje lemoniady, tak by każdy znalazł coś dla siebie – wśród tych najczęściej wybieranych są lemoniady cytrynowa, pomarańczowa i arbuzowa. Najważniejsze, by lemoniada była zimna – więc koniecznie zadbajcie o duże ilości lodu.

Przepis na lemoniadę z cytryną, pomarańczą i mięta!

  • Cytrusy przekroić na połówki. Odkroić po jednej ćwiartce z 1 pomarańczy, 1 cytryny i limonki i pokroić je na plasterki. Włożyć do dzbanka, zasypać cukrem.
  • Z reszty owoców wycisnąć sok, a następnie przelać do dzbanka z owocami.
  • Dodać wodę i gałązkę mięty. Dokładnie wymieszać. W razie potrzeby można dodać więcej wody i cukru (zależy od tego jak soczyste były cytryny)

Przed podaniem, można dodać do lemoniady kostki lodu.

  1. Do trzech razy sztuka, czyli wesele Julii i Marcina o niebo piękniejsze niż wymarzone! 
  2. Ile zapłacimy na ślub i wesele w 2022 roku?
  3. Candy bar, czyli słodki stół na weselu - porady i piękne inspiracje!