Panna Młoda Plus Size podczas przygotowań

5 najczęściej popełnianych błędów przy zakupie sukni ślubnej plus size!

Niestety nie ma gotowej recepty na dobranie idealnej sukni ślubnej plus size. Z doświadczenia wiemy jednak, że istnieje szereg błędów powielanych przez przyszłe panny młode o okrąglejszych kształtach i nie tylko. Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych!

Suknie ślubne: Wedding Projekt - bride plus size

Zamykanie się na jeden krój sukni ślubnej

Niestety dość nagminne jest stwierdzenie, że panna młoda plus size dobrze będzie wyglądała tylko w sukni o kroju litery A. Oczywiście w wielu wypadkach będzie to prawdą, ale wszystko zależy od proporcji sylwetki. Kobiety o pełniejszych kształtach, posiadające sylwetkę klepsydry, czyli z wyraźnie zaznaczona talią będą cudownie wyglądały w dopasowanej kreacji. 

Dla pań, o sylwetce  w typie gruszki, czyli z mocniej zaznaczonymi biodrami wspaniale sprawdzą się  wszelkiego typu  hiszpanki. Natomiast głęboki dekolt oraz pionowe wzory na spódnicy potrafią dodać optycznie parę centymetrów.  Rozmiar tutaj nie ma znaczenia. Warto oddać się w ręce specjalisty, a on już będzie wiedział jak dobrać odpowiedni krój sukni plus size tak, aby nadać sylwetce pożądane proporcje.

Zbyt duża liczba osób doradzających

Często spotykamy się z tym ,że panna młoda plus size nie wie, w czym będzie dobrze wyglądała i zabiera ze sobą liczne grono doradców.  Mimo dobrych chęci, nie każdy zna potrzeby krąglejszej sylwetki oraz wymagania jakie musi spełniać  suknia ślubna plus size. Często też osoby doradzające mają swój pomysł na pannę młodą, który odbiega od wizji samej zainteresowanej, co wprowadza niepotrzebny chaos i dezorientację. Radzimy zabrać maksymalnie dwie osoby, i to bardzo zaufane, takie które chcą dla panny młodej jak najlepiej, ale pamiętając oczywiście kto ma ostatnie słowo. I to właśnie kolejny błąd!

  1. Obejrzyjcie te piękne zdjęcia ślubne Marty i Szymona, którzy pobrali się po 20 latach znajomości...! ♥

Brak własnego zdania

 Zdarza się także, że panna młoda znajduje  suknię swoich marzeń, ale np. mama chce, aby kolor sukni  był biały, a babcia zamiast koronki widzi firanę. One już swoje śluby miały! Jeżeli suknia ma odcień lub koronki inne, niż preferowany przez rodzinę to nic nie szkodzi! Suknie ślubne plus size występują w całej gamie pięknych kolorów i niesamowitych koronek. W dniu ślubu nie warto spełniać czyichś oczekiwań. Warto postawić na swoim, aby w tym dniu czuć się komfortowo i co najważniejsze w zgodzie ze sobą.

Sztywny, wiązany gorset

Nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Błąd nader często powielany. Chcesz mieć talię – ściśnij się gorsetem! Czasy się zmieniły. Zamiast masywnego, sztywnego gorsetu nowoczesne suknie ślubne plus size posiadają szereg wzmocnień, fiszbin w miskach, które utrzymają nawet duży biust oraz pionowych fiszbin – również z tyłu obszytych delikatnym materiałem, które pięknie podkreślą talię.  Takie rusztowanie pozwala zachować nienaganną sylwetkę oraz komfort użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu lekkości stroju.

Długi rękaw w sukni ślubnej plus size

 Wielokrotnie słyszymy, że suknia ma być piękna, ale z długim rękawem  -takim, aby zakryć ręce, a szczególnie ramiona. Jest to klasyczny, powielany błąd! Długi rękaw, szczególnie z koronki, niepotrzebnie poszerzy górną część sylwetki, szczególnie przy niższym wzroście.

Źle dobrana koronka potrafi dodać objętości bicepsom, a tego nie chcemy. Oczywiście nie każdy rękaw jest zły, i nie każda koronka pogrubia, ale bawmy się jego formami. Próbujmy różnych wersji rękawów – od prostych przez rozszerzane, po wszelkie hiszpańskie i motylkowe. Rozmiar nie definiuje kształtu rękawa tylko potrzeba danej sylwetki.

Suknie ślubne: Wedding Projekt - bride plus size

  1. Jak przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych? 5 porad od konsultantki ślubnej!
  2. Wesele w stodole - poznajcie 11 najpiękniejszych miejsc!