panna młoda w salonie sukni ślubnej  podczas wyboru sukni

Jak przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych? 5 porad od konsultantki ślubnej!

Planując ślub i wesele, większość decyzji i wyborów podejmujesz razem z narzeczonym. W przypadku wyboru sukni ślubnej, zazwyczaj jest inaczej. Ponieważ to właśnie na nim chcesz wywrzeć największe wrażenie, robiąc mu niespodziankę niecodzienną stylizacją ślubną. Sprawdź kilka rad, które pomogą Ci przygotować się do wyboru swojej sukni marzeń. 

Suknie ślubne: Wedding Projekt - bride plus size

Wybór salonu sukien ślubnych

Zanim zdecydujesz się na wizytę w danym salonie sukien ślubnych, zorientuj się czy asortyment odpowiada twojemu gustowi oraz jakie ma dostępne rozmiary modeli do mierzenia. Rozmiar jest bardzo istotny, ponieważ nie każda z nas, potrafi wyobrazić sobie efekt finalny, gdy suknia jest np. za mała. Jeśli cenisz sobie komfort i intymność, wybierz miejsce w którym obowiązują zapisy, a podczas umówionego spotkania czas będzie poświęcony wyłącznie tobie. Bielizna do mierzenia sukni ślubnej Najlepiej do mierzenia sukni ślubnej, sprawdza się bielizna w kolorze cielistym bez dodatkowych zdobień. Podczas wyboru sukni zwróć uwagę na to czy docelowo będziesz musiała założyć biustonosz. Jeśli posiadasz wymagający biust, warto postawić na swój komfort i wybrać model, który oprócz swojego piękna jest też funkcjonalny i bez krępacji utrzyma wszystko na miejscu.

panny młode na przymiarce w salonie sukni ślubnych

Obuwie do mierzenia sukni ślubnej

Do mierzenia sukni warto zabrać ze sobą własne buty. Nie muszą to być już te docelowe ale takie, w których odpowiada Ci wysokość obcasa i są dla Ciebie po prostu wygodne. Większość salonów ślubnych, posiada również na miejscu swoje obuwie, z którego oczywiście możesz skorzystać.

Obuwie do mierzenia sukni ślubnej

Obuwie do mierzenia sukni ślubnej

Makijaż

Powinien być delikatny aby nie wybrudzić sukni ale również taki abyś czuła się po prostu ładnie. Warto podkreślić chociażby same oczy by podczas mierzenia sukni bardzo zdobnych nie wyglądać zbyt blado.

panna młoda w salonie sukni ślubnej

Nastawienie

Zdajemy sobie sprawę, że wiele z Was stresuje wizyta w salonie sukien ślubnych. Zupełnie niepotrzebnie! Postaraj się potraktować tę wizytę jako nowe pozytywne doświadczenie. Nie nastawiaj się na jeden fason sukni. Bądź otwarta na nowe propozycje modeli, których sama byś nigdy nie brała od uwagę. Pamiętaj, że zarówno osobom, które Ci towarzyszą, jak i konsultantkom ślubnym zależy na pięknym efekcie końcowym i twoim szczęściu :)

panna młoda w salonie sukni ślubnej

panna młoda w salonie sukni ślubnej

Suknie ślubne: Wedding Projekt - bride plus size

Atrakcje na weselu - zobacz najnowsze trendy i wybierz najlepsze pomysły dla Was!