Poznaj najpiękniejsze trendy ślubne 2022!

Źródło: Kamila Kędziora Photography

Jeżeli bierzecie ślub w 2022 roku to czas najwyższy przyjrzeć się bliżej trendom, które będą królować w nowym sezonie.

Co będzie HOT, a co wypadnie z gry? Jeśli poszukujecie inspiracji by zachwycić swoich gości to zapraszamy do naszego artykułu.  Instytut Pantone co roku ogłasza swoją listę kolorów, które wiodą prym, nie tylko w ślubach, ale i w aranżacji wnętrz czy modzie. W roku 2021 były to Ultimate Grey oraz Illuminating Yellow . Podobało się Wam to połącznie ? Jakie kolory wybierze Pantone  w 2022 roku? Możemy zgadywać, nie mniej jednak, mamy kilka rozwiązań, które na pewno się sprawdzą !

Ekspert: Ślubna Pracownia Konsultanci Ślubni

Trendy ślubne 2022 dekoracje na stołach

Trendy ślubne 2022 pastelowe dekoracje na stołach

Wesele 2022 - ślub w plenerze

Niezmiennie, najpopularniejszym rodzajem ceremonii będzie ślub plenerowy. Zarówno ze względów bezpieczeństwa (w związku z pandemią), jak również na nieograniczone możliwości aranżacyjne oraz swobodną atmosferę. 

trendy ślubne 2022 ślub w plenerze

Zdjęcie: Kamila Kędziora Photography

Panna Młoda podczas ślubu plenerowego trendy ślubne 2022

Łukasz Fotografuje - Łukasz Kłosiński 

para młoda podczas ślubu w plenerze w ogrodzie trendy ślubne 2022

Łukasz Fotografuje - Łukasz Kłosiński 

Zastanawiasz się co zrobić z bukietem ślubnym po ślubie?  Zajrzyj do artykułu i zainspiruj się! ? 

Trendy ślubne 2022. Minimalizm i prostota

Czasem mniej znaczy więcej. Jednym z topowych trendów ślubnych 2022 roku jest minimalizm. Dotyczy stylizacji, dekoracji, jak również zaproszeń. Postawcie na prosty ale elegancki wzór. Stonowany kolor papieru, prosty i szlachetny font, brak zbędnych ozdobników i grafik. 

minimalistyczne zaproszenia ślubne trendy ślubne 2022

Co więcej coraz większą popularność zyskują zaproszenia w formie wirtualnej – taka opcja jest nie tylko przyjazna środowisku, ale również ekonomiczna – oszczędza się czas i pieniądze. Oczywiście nie rekomendujemy tej formy zaproszeń dla osób szczególnie nam bliskich lub nie obsługujących komputera. 

minimalistyczne zaproszenia ślubne trendy ślubne 2022

Pracownia na 2 piętrze

Wesele 2022. Kameralne przyjęcia

Strach przed restrykcjami związanymi z pandemią wciąż skutkuje tym, że wiele par decyduje się na ograniczenie swojej listy gości do minimum. Ponadto, fakt, iż coraz więcej par pokrywa koszty wesela samodzielnie powoduje, że zapraszają one osoby, z którymi łączy ich jakaś relacja, a nie osoby, które „wypada zaprosić”. Mniejsza ilości gości to jednocześnie mniejsze wydatki związane z organizacją wesela. Pozwala to przeznaczyć większą sumę pieniężną na nietuzinkowe dekoracje, niestandardowe menu, czy wymarzoną podróż poślubną. 

Wesele 2022. Kameralne przyjęcia

Trendy ślubne 2022. Motyw przewodni wesela

Nie ma lepszego sposobu na pokazanie indywidualnego charakteru pary młodej, niż personalizacja przyjęcia. Jeśli macie wspólne pasje i zainteresowania – pochwalcie się nimi w tym szczególnym dniu. Wybranie jednego, spójnego motywu przewodniego wesela bardzo ułatwia całą organizację i sprawia, że goście weselni mają możliwość bliższego poznania Was.  

Oświetlenie typu fairy light - trend ślubny w 2022 roku

Nic tak nie nadaje magicznego klimatu podczas przyjęcia jak oświetlenie.  Lampki typu fairy light emitujące ciepłe, żółte światło, przepięknie rozświetlą każdą przestrzeń imitując rozgwieżdżone niebo – niezależnie od tego, czy bawicie się w plenerze, w sali bankietowej czy w rustykalnej stodole. 

ślub w plenerze oświetlenie typu fairy light - trend ślubny w 2022 roku

GIRLANDOWO.PL - wynajem girland

ślub w plenerze oświetlenie typu fairy light  sala weselna - trend ślubny w 2022 roku

GIRLANDOWO.PL - wynajem girland

Wesele 2022- nie samym prosecco człowiek żyje

Prosecco już na stałe wpisało się w polskie przyjęcia weselne i pewnie zostanie z nami nie tylko w 2022, ale przez kilka kolejnych lat. Warto jednak wspomnieć, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się finger food jako dodatek do kieliszka alkoholu. Ważne żeby taki aperitif współgrał ze sobą i pięknie wyglądał!

menu weselne trendy ślubne 2022

NUTRI CATERING & EVENTS

Trendy ślubne 2022. Kolacja próbna alternatywą dla poprawin

Zapytacie pewnie co to takiego ? Otóż trend trafił do nas z USA i jest świetną opcją zamiast poprawin, podczas których wszyscy są już zmęczeni. Ta kolacja, to nic innego jak kolacja przedślubna w swobodnej atmosferze. Jej celem jest zapoznanie i integracja gości, aby w dniu wesela wszyscy czuli się już swobodnie. Kolacja może odbyć się w formie grilla , obiadu, czy obiadokolacji. Szczególnie rekomendujemy przy organizacji wesel międzynarodowych, gdzie dochodzi jeszcze bariera językowa. 

Trendy ślubne 2022. Kolacja próbna alternatywą dla poprawin

Łukasz Fotografuje - Łukasz Kłosiński 

Wesele 2022. Makijaż no make up i fryzury „wiatrem czesane”

Nadal prym wiedzie naturalny look, czyli make up  w stylu no make up. Używane są kosmetyki, dodające cerze blasku i świeżości.  W zapomnienie idą mocno kryjące fluidy, pudry z talkiem czy mocne cienie na powiekach.  

Wesele 2022. Panna Młoda w makijażu no make up

Zdjęcie: Time of Joy Photography 

We fryzurach – minimalizm. Najczęściej wybierane są luźne fale, warkocze w stylu boho, czy kucyk na lekko pofalowanych włosach. 

Wesele 2022. Makijaż no make up i fryzury „wiatrem czesane”

Zdjęcie: Joanna Frize Szulc

lekki makijaż ślubny trendy ślubne 2022

Foodtrucki - trend ślubny 2022

W minionym sezonie  ślubnym wiele z przyjęć odbywało się na otwartej przestrzeni ze względu na obostrzenia związane z COVID-19, jednak jesteśmy pewni, że ten trend zostanie z nami na dłużej. Kolacja w formie grilla lub jedno z dań gorących serwowane z foodtrucka serwującego - na przykład:  burgery czy wybrany rodzaj kuchni międzynarodowej z pewnością wzbudzi zachwyt pośród gości. 

Foodtrucki - trend ślubny 2022Ffin

Przy śledzeniu trendów ślubnych 2022 nie zapominajcie jednak przede wszystkim o sobie i o tym, co Wy lubicie. Jeżeli przymierzasz najpiękniejszą suknię świata, ale już na początku nie czujesz się w niej dobrze to decyzja powinna być tylko jedna  – rzuć ją w kąt! To Wasz dzień – trendy mają być  dla Was inspiracją, a nie wyrocznią.

  1. Menu weselne - jak nie marnować jedzenia, a zachwycić swoich gości?
  2. Zobaczcie ten zjawiskowy rustykalny reportaż ze ślubu Kuby i Jagody!