Para Młoda na sali weselnej w rustykalnym stylu wznosząca toast na początku wesela

Zobaczcie ten zjawiskowy rustykalny reportaż ślubny z wesela Jagody i Kuby!

Źródło: Dobre Emocje foto&film

Jagoda i Kuba pochodzą z okolic Gniezna i to tam zdecydowali się zorganizować swój ślub i wesele. Historia związku pozornie jest typowa, jednak słuchając ich, jak wspominają i z ekscytacją wspólnie opowiadają, można się przekonać, że diabeł tkwi w szczegółach – nie tylko na ślubie i weselu. A u nich są to między innymi... stokrotki i tajemnice, które jednak nimi nie są. ?

Ślub konkordatowy Jagody i Kuby odbył się w maju 2021 roku w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej, dość blisko sali weselnej. Wesele odbyło się w Ranczu w Dolinie w tej samej wielkopolskiej miejscowości. Ale o tym później. Na razie zapoznajcie się z historią tej pary, bo opowiedziana nam została z taką pasją, że pachnie nam to receptą na udany związek! ? A takich wzorów nigdy zbyt wiele!

Zdjęcia: Dobre Emocje FOTO&FILM

Panna Młoda podczas przygotowań suknia ślubna w kwiaty reportaż ślubny

reportaż ślubny panna młoda zakłada suknię ślubną

Panna Młoda ze świadkową w domu reportaż ślubny

reportaż ślubny Pan Młody zakłada garnitur

Pan Młody reportaż ślubny garnitur w kratę

Kwiaty na ślub i wesele → FLORYSTYKA 

6 pomysłów na oryginalną księgę gości ♥

Historia pewnej miłości

Poznali się osiem lat temu, w czasach szkolnych i dość tradycyjnie, przez wspólnego znajomego. Zaczęło się od spotkań na imprezach, wspólnych działań w lokalnym stowarzyszeniu, pisania na komunikatorach. Zbliżyli się do siebie, kiedy Kuba ratował maturę z matematyki Jagody, cierpliwie tłumacząc jej zasady i omawiając liczne zadania. – „Miał świetne podejście, bo jest człowiekiem z anielską cierpliwością” – chwali, dziś już męża, Jagoda.

first look Pary Młodej w domu reportaż ślubny fotograf na wesele

pocałunek pary młodej w domu reportaż ślubny

błogosławieństwo Pary Młodej w domu przygotowania do ślubu reportaż ślubny

błogosławieństwo Pary Młodej

Kuba: Zaczęliśmy być razem, kiedy wyjechałem nad morze na praktyki studenckie. To był maj 2017 roku. Trochę ciężki okres, bo byliśmy daleko siebie. Pamiętam, że jak Jagoda przyjechała, umówiliśmy się, że ona płaci za paliwo (nie miałem wtedy prawa jazdy) i nas wozi, a ja zajmę się jedzeniem. A ona mnie ostrzegała, że jest teraz na jakichś lekach i ma bardzo duży apetyt. Miała przyjechać na kilka dni, więc uznałem, że 300 zł mi wystarczy. Ciężko z resztą było mieć więcej z pensji praktykanta... No i cóż, po pierwszych zakupach dzwoniłem do mamy, żeby pożyczyła mi pieniądze, bo Jagoda jadła bardzo dużo ?
Jagoda: Ale przecież ostrzegałam! Jesteśmy razem oficjalnie od 25 maja 2017 roku. Zamieszkaliśmy razem we wrześniu tego samego roku. Kubuś poprosił mnie o rękę 30 października 2019 roku. A nasz ślub był po ciut ponad 4 latach związku – 29 maja 2021 roku, co daje jakieś półtora roku narzeczeństwa. 

Pan Młody czeka na Pannę Młodą w kościele

Muzyka w kościele → Oprawa ceremonii ślubnej 

 SATata prowadzi córkę do Ołtarza  reportaż ślubny

Tata prowadzi córkę do ołtarza reportaż ślubny

Mogłoby być więcej, bo Kuba planował zaręczyny trochę wcześniej. Z jakiegoś niewyjaśnionego powodu pan, który robił pierścionek zaręczynowy, miał ciągle jakieś problemy, które przestawiały datę otrzymania. Tak więc miało być w lipcu, potem w sierpniu, następnie we wrześniu i udało się pod koniec października. 

para młoda przed ołtarzem w kościele reportaż ślubny fotograf na wesele

przysięga małżeńska w kościele reportaż ślubny

Skąd o tym wiem? Bo Kuba ukrywał to tak skrzętnie, że o wszystkim wiedziałam ? Ale przyznałam się dopiero trochę przed ślubem.

przysięga małżeńska w kościele para młoda reportaż ślubny

Panna Młoda całuje obrączka Pana Młodego przed ołtarzem reportaż ślubny


Był już tak zniecierpliwiony, że od razu po otrzymaniu pierścionka zabrał mnie na spacer na plażę do Mielna i tam uklęknął. O tym też wiedziałam, zachowywał się na maksa dziwnie, zapraszając mnie na spacer. Nawet mu trochę utrudniałam. Jak zobaczyłam go klęczącego, to z tych emocji i tak się popłakałam. Naturalnie powiedziałam TAK.

reportaż ślubny w kościele

pocałunek pary młodej w kościele reportaż ślubny

Panna Młoda w sukni ślubnej w kwiaty, Pan Młody w garniturze w kratę wychodzą w kościoła reportaż ślubny

Panna Młoda w sukni ślubnej w kwiaty, Pan Młody w garniturze w kratę wychodzą w kościoła reportaż ślubny konfetti

Panna Młoda w sukni ślubnej w kwiaty, Pan Młody w garniturze w kratę wychodzą w kościoła reportaż ślubny

Przygotowania do ślubu – czas start

Jagoda: Chcieliśmy mieć wesele w stylu rustykalnym / boho. Zależało nam na luźnym, wiejskim klimacie. Uroczystość kościelna nie była aranżowana w żaden sposób. Nawiązywaliśmy do wesela, umieszczając przy ołtarzu polne kwiaty, ale cała ceremonia odbyła się w klasycznym stylu.

rustykalna drewniana sala weselna reportaż ślubny

dekoracje sali weselnej zdjęcia

drewniana sala weselna białe dekoracje reportaż ślubny

Kuba: Jagoda uwielbia stokrotki, to jej ulubione kwiaty. W motywie zaproszenia czy ozdób i bukietu ślubnego były polne kwiatki z przewagą tych podobnych do stokrotki – margaretek czy rumianku.

wejście pary młodej na salę weselną reportaż ślubny

Pan Młody wnosi Pannę Młoda na salę weselną reportaż ślubny

Pan Młody wnosi Pannę Młoda na salę weselną reportaż ślubny

Jagoda: Dokładnie! Poza tym marzyła mi się sielanka i swojski klimat. Przyznam, że wspomagałam się instagramem i pinterestem, wpisując wiele różnych kombinacji hashtagów. Suknia była w tym samym klimacie – łąka, polne kwiaty. Miało być bardzo naturalnie.

życzenia ślubne na sali weselnej reportaż ślubny

życzenia ślubne na sali weselnej reportaż ślubny

Przygotowania do ślubu i wesela para rozpoczęła z półrocznym wyprzedzeniem, dwa miesiące po zaręczynach. Na pierwszy ogień poszedł wybór sali – poszukiwania zajęły im miesiąc. 

pierwszy toast na sali weselnej reportaż ślubny

Najważniejsza była sala, bo nie chcieli czekać 2-3 lat na termin. Sali weselnej Jagoda i Kuba poszukiwali około miesiąca, selekcji dokonując przez internet. –  Początkowo myśleliśmy o budżetowym lokalu o estetycznym wyglądzie, ale Ranczo w Dolinie w Dąbrówce Kościelnej na żywo oczarowało nas do tego stopnia, że zmieniliśmy zdanie. 

Pierwszy taniec Pary Młodej reportaż ślubny

Panna Młoda w sukni ślubnej w kwiaty podczas pierwszego tańca

Pierwszy taniec

W drodze na podpisanie umowy z salą, para minęła Sanktuarium MBP, które po prostu ją urzekło. Jeszcze tego samego dnia narzeczeni spotkali się z księdzem i zarezerwowali termin uroczystości. Padło na 29 maja 2021 roku, zaledwie cztery dni po ich rocznicy związku.  Wesele zaplanowane było na 120 osób – rodzina, przyjaciele, ale ze względu na obostrzenia pandemiczne para musiała zredukować liczbę gości. 

Planowanie budżetu

Kwota, którą założyła sobie para na wszelkie wydatki oscylowała wokół 50 tysięcy złotych. – Ustalenie budżetu było poprzedzone zapoznaniem się z cenami sal i usługodawców. Rozmawialiśmy również z członkami rodziny, którzy organizowali niedawno uroczystości – opowiada Jagoda. - To była duża pomoc. Dzięki temu mogliśmy określić potrzebny nakład pracy i listę spraw do załatwienia. 

Panna Młoda z gośćmi na weselu

Czy pierwotne założenia sprawdziły się w rzeczywistości? Jagoda: - A gdzie tam! Jeśli ktokolwiek planujący ślub i wesele myśli, że pierwotne założenia się potwierdzą, to niech nie robi sobie złudnych nadziei. [śmiech]

Para Młoda z dziadkami na weselu reportaż ślubny

zabawa weselna reportaż ślubny

Kuba: Mimo okrojenia liczby gości przez pandemię, budżet urósł do prawie 60 tysięcy. złotych. Pamiętajcie: jak żona coś sobie ubzdura, to nie ma zmiłuj. [śmiech]

Jagoda: Każdy wzrost nakładu na wesele był poprzedzony długimi rozważaniami. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy barmana, dodatkowej spódnicy na przebranie, pomocy pani scenograf oraz wielu drobnych wydatków, za które suma nie była już wcale drobna.

sesja ślubna w dniu ślubu fotograf na wesele

spacerująca para młoda podczas sesji ślubnej

sesja ślubna przed salą Panna Młoda w sukni ślubnej w kwiaty

sesja ślubna przed salą Panna Młoda w sukni ślubnej w kwiaty, Pan Młody w garniturze w kratę

rustykalna Panna Młoda z bukietem ślubnym ze stokrotek podczas sesji ślubnej przed salą

Podpowiedzi dla innych par 

Kuba: Zdecydowanie nie warto szukać budżetowych rozwiązań. Pamiętajcie, że to jedyny taki dzień w życiu i czasami warto po prostu dołożyć trochę więcej, żeby mieć pewność, że wszystko będzie zgodnie z waszymi oczekiwaniami.

rustykalna Panna Młoda z bukietem ślubnym ze stokrotek podczas sesji ślubnej przed salą

sesja ślubna w dniu ślubu

Jagoda: Druga sprawa – poczta pantoflowa. Naprawdę warto spytać o polecenia grono najbliższych osób, a przed wszystkim, jak już zdecydujemy się na danego usługodawcę, zapoznać się z opiniami w internecie. Przyznam szczerze, że rozmowa też dużo daje. Można wtedy zyskać poczucie, że rozmawia się z kimś, kto zna się na swojej pracy – albo wręcz przeciwnie. Wtedy pozostaje uciekać!

para młoda podczas sesji ślubnej na huśtawce

Warto też porozmawiać z księdzem o tym, czy fotografowie i kamerzyści mają wylegitymować się licencjami na wykonywanie swojej pracy na terenie obiektu sakralnego, wydawanymi przez kurię. (przyp. red.)

sesja ślubna na huśtawce

sesja ślubna na drewnianej huśtawce fotograf na wesele

Rozmowy z usługodawcami – jak je prowadzić

Jagoda: Warto wyobrazić sobie hipotetycznie sytuację, kiedy usługodawca nie będzie w stanie wykonać danej usługi. Wiadomo, wypadki chodzą po ludziach. Wtedy dobrze jest mieć w umowie zapis, który obliguje go do zapewnienie zastępstwa w wykonaniu usługi o jakości zbliżonej do danego usługodawcy lub chociaż zwrotu zaliczki. Sami mieliśmy taką sytuację, mimo paru miesięcy przed weselem – był stres, że nie uda się znaleźć zastępcy. Chodzi po prostu o to, żeby nie zostać na lodzie. 

napis love dekoracje sali

naked cake na weselu reportaż ślubny tort weselny

para młoda kroi tort weselny

tort weselny pocałunek pary młodej naked cake

Kuba: Terminy płatności to też istotna sprawa. Niektórzy usługodawcy oczekują zapłaty tuż po imprezie, a wtedy trzeba mieć przygotowaną wcześniej gotówkę. Jeśli jest taka możliwość to warto zaplanować płatności w terminie np. tygodnia po weselu – łatwiej wtedy rozplanować budżet.

Najbardziej wyraziste wspomnienia z wielkiego dnia

Jagoda: Chociaż wesele było cudowne i nawet doszliśmy razem do wniosku, że niczego byśmy nie zmienili, to mi jednak zapadły w pamięci dwa błędy. Bardzo mnie one śmieszą, to nie tak, że mnie to stresuje! Pierwszy – podczas przysięgi ksiądz szepnął do Kuby: >A teraz powtarzaj, nakładając obrączkę< i tutaj urwał, ponieważ Kuba wypalił do mikrofonu głośne „Nakładając”. Potem zrozumiał co się właśnie wydarzyło i zrobił piękną, skwaszoną minę. Zapadnie mi to w głowie do końca życia! [śmiech] Ale żeby nie było – ja też zaliczyłam wpadkę. Przed salą mieliśmy przywitanie chlebem i solą. Fragment chleba był wycięty na kształt serduszka i zanurzony w soli. Swoją drogą, bardzo uroczo wyglądało. Kuba wziął swój kawałek, ja swój, po czym wypadł mi z ręki zanim włożyłam go do buzi. Potem tylko mama szepnęła zza pleców żebym udawała, że jem. Wygląda to komicznie i mamy to uchwycone na nagraniu!

Panna Młoda w gośćmi podczas wesela reportaż ślubny

Panna Młoda w gośćmi podczas wesela reportaż ślubny

Jagoda: Zabawnym momentem było też krojenie tortu. Pierwszy kawałek zwykle należy do państwa młodych i wzajemnie się nimi karmią – u nas w kolejkę wbił się dziadek Kuby i zabrał nam talerzyk z rąk! Nakarmiliśmy się drugim kawałkiem. [śmiech]

podziękowania dla dziadków na weselu para młoda wręcza prezenty

 A co do emocji – kontynuuje Jagoda – czułam straszne kołatanie serca po założeniu sobie nawzajem obrączek. Wróciliśmy na swoje miejsca i patrzyłam na Kubę ukradkiem, mówiąc w myślach: „Kuba, czy my to właśnie zrobiliśmy? Jesteś moim mężem, a ja twoją żoną, ale ekstra”. I co chwilę: „Czy to się dzieje naprawdę, czy to sen?”. Teraz myślę, że mogłam wydawać się trochę nieobecna. Od momentu jak tata zaprowadził mnie do ołtarza do wyjścia z kościoła wydawało mi się, jakby wszystko trwało zaledwie pięć minut.

podziękowania dla dziadków na weselu para młoda wręcza prezenty

Kuba: Zdecydowanym zaskoczeniem tego dnia było to, że działo się bardzo szybko. To bym też na pewno zmienił w weselu – dla mnie była to zdecydowanie za krótka impreza. A bawiłem się świetnie!

Codzienne małżeńskie życie – recepta na dobrą relację

Kuba: Jak dbamy o naszą relację na co dzień? Bardzo dużo ze sobą rozmawiamy i interesujemy się swoją codziennością. Zawsze opowiadamy sobie co robiliśmy w ciągu dnia. Gdy któreś z nas nie ma humoru, próbujemy się rozśmieszyć, podnieść na duchu. Żeby wywołać uśmiech na twarzy Jagody potrafię zrobić z siebie kompletnego durnia, byleby się zaśmiała. Jestem w tym naprawdę mistrzem, jak wszystko zawodzi to robię fikołki i uczę Jagodę wrestlingu. [śmiech]

goście na weselu

Panna Młoda w sukni ślubnej w czerwone kwiaty ze świadkową na sali weselnej podczas wesela

Jagoda: Obowiązkowym punktem każdego dnia to danie sobie buziaka przed wyjściem z domu. Nie istotne czy druga osoba śpi, czy jest zajęta. Buziak musi być.

 

zabawa weselna reportaż ślubny goście drewniana sala weselna

oczepiny kieliszki wódki zabawa weselna

 

zabawa podczas oczepin reportaż ślubny

Kuba: Staramy się spędzać ze sobą dużo czasu. Mimo, że oboje czasem się mijamy, to często towarzyszymy sobie w pracy czy przygotowujemy dla siebie posiłek po powrocie. W ogóle w relacji chodzi o małe rzeczy. O wyręczanie się w obowiązkach, o jakieś rytuały. My codziennie wieczorem odpalamy sobie świeczki i często oglądamy jakiś film, czy jakieś głupoty w internecie.

 Panna Młoda w gośćmi na weselu

sesja ślubna para młoda pocałunek

sesja ślubna w dniu ślubu

 

Jagoda: W ogóle to jesteśmy przeciwnościami. Ja jestem niecierpliwa, zbyt optymistycznie podchodzę do życia, brak mi punktualności, jestem wybuchowa, impulsywna, łatwo się denerwuję i kłócę. Mój mąż natomiast to anioł cierpliwości, realista, zawsze na czas, zawsze spokojny i stanowczy. Ja ogarniam wszystkie daty i terminy, zobowiązania, pisma, plany czy listy zakupów – on kompletnie nie. Nie jestem na bieżąco z tym, co się dzieje na świecie czy w kraju i o wszystkim dowiaduję się od Kuby. Wydaje mi się, że to nam daje świetny balans. Uzupełniamy się w swoich wadach i zaletach.

zabawa pary młodej na weselu reportaż ślubny

Kuba: Jeśli chodzi o pasje – to na pewno koncerty i podróże. Oboje uwielbiamy gry planszowe i komputerowe, hobbystycznie układamy też klocki lego. Jagoda: Łączy nas też kot! To nasze dziecko i dopełnienie rodziny.

zabawy weselne panna młoda reportaż ślubny

zabawy weselne kankan

Ot i gotowa recepta na szczęście w małżeństwie?! ? A jakie są Wasze tajne sposoby? 

zimne ognie na weselu reportaż ślubny

Panna Młoda z gośćmi na weselu

Panna Młoda obok napisu Love na weselu dekoracje ślubne

zabawa podczas oczepin kto ma rację

oczepiny panna młoda zabawa w przecinanie wstążki

Polecenia Jagody i Kuby – Wielkopolska 

  • Sala weselna – Ranczo w Dolinie, H. Sudoł, Dąbrówka Kościelna. „Było pięknie, smacznie i klimatycznie. Wystarczy z resztą spojrzeć na zdjęcia!”.
  • Scenografia – Manufaktura Marzeń. Sara S., pani współpracująca z Ranczem, którą polecano nam od samego początku. Nie zdecydowaliśmy się pierwotnie, bo myśleliśmy, że damy radę sami. Rzeczywistość to zweryfikowała. Nawiązaliśmy współpracę dosłownie miesiąc przed terminem, a dzięki pani Sarze mieliśmy piękne dekoracje i kwiaty, (goście myśleli, że są sztuczne) a nasze oczekiwania i wizja zostały ziszczone w 200%”.
  • Fotografia i wideo – Dobre Emocje.Z Anią poznaliśmy się na sesji narzeczeńskiej i już po niej wiedzieliśmy, że zrobi zdjęcia, które z uśmiechem na ustach będziemy wspominać do końca życia. Janka, który filmuje, poznaliśmy w dniu wesela. Oboje swoim opanowaniem pomagali nam się odstresować i stworzyli dla nas cudne pamiątki. Jest to też zgrane duo, które nie wchodzi sobie wzajemnie w drogę. A to bardzo ważny aspekt!”
  • Muzyka – DJ Wodzirej Bora. „Świetnie spełnił nasze oczekiwania muzyczne, a przede wszystkim dobrze prowadził imprezę. Goście się nie nudzili, tylko bawili na parkiecie, a pomysły na konkursy były bardzo oryginalne.
  • Suknia ślubna – Retro Me, Warszawa. Jagoda: „Mała pracowania, która opublikowała w internecie zdjęcie sukni ślubnej, podobnej do mojej wymarzonej. Spodobała mi się tak bardzo, że zdecydowałam się wprowadzić małe poprawki i uszyć ją właśnie u tych pań. Jeździłam na przymiarki do Warszawy, ponad 300 km w jedną stronę, co chyba mówi samo za siebie, jak bardzo mi na niej zależało?”.
  • Barmani Bonanza Dawid Duda. Kuba: „Bardzo profesjonalne podejście, świetny kontakt podczas planowania usługi, mimo braku spotkania osobistego. Drinki były po prostu pyszne, a barman miał cały czas kolejkę gości”.
  • Tort – Cukiernia Piętka w Murowanej Goślinie. „Cena była zaskakująco niska, tort był niesamowicie smaczny. Zniknął cały, a goście, którzy przychodzili po dokładkę już się jej nie doczekali”. 
  • Makijaż – Aleksandra Michalska Make Up. Jagoda: „Nie noszę makijażu na co dzień, ale dzięki Aleksandrze czułam się przepięknie. Dodatkowo nie sądziłam, że make up może przetrwać taką zabawę, jedzenie i tyle całusów oraz czułości!”.
  • Barber – Sztos Gniezno. Jagoda: „Kuba chodzi tam dość często i zawsze jest zadowolony. Tak było i tym razem”. 

Lista usługodawców:

Sala weselna – Ranczo w Dolinie, H. Sudoł, Dąbrówka Kościelna
Scenograf – Manufaktura Marzeń, Sara S.
Fotograf & Film – Dobre Emocje
DJ – DJ Wodzirej Bora
Suknia ślubna - Retro Me, Warszawa
Tort – Cukiernia Piętka, Murowana Goślina
Barman – Barmani Bonanza Dawid Duda
Makijaż - Aleksandra Michalska Make Up
Barber – Sztos, Gniezno

 1. Ślub i wesele w stylu glamour z elementami rustykalnymi - piękny reportaż Klaudii i Piotra

 

2. Makijaż ślubny 2021/2022 - poznaj najnowsze trendy i inspiracje!