Ślub i wesele w stylu glamour z elementami rustykalnymi –piękny reportaż z ceremonii Klaudii i Piotra!

Źródło: Damian Czarny

Trzy terminy ślubu i wesela. Nieustające zmiany planów, ale marzenia niezmienne. Klaudia i Piotrek przy ostatniej próbie zaplanowania uroczystości w warunkach ograniczeń wynikających z pandemii, nie przejmowali się już limitami gości na weselach. Zaprosili 160 osób, nie zmieniając założeń sprzed ograniczeń. Poznajcie ich historię!

Klaudia i Piotrek poznali się, kiedy chodzili jeszcze do szkół średnich. Jej nauka dobiegała końca w liceum, on zaczynał właśnie edukację w technikum. Pierwsze wzajemne podchody były na tyle udane, że nieustannie zakochaną parą są już od 11 lat, a od czerwca tego roku małżeństwem. Choć, jak mówi Klaudia, wtedy nie przeszłoby im to w czasie pierwszych randek przez myśl. Na tamten moment dramaturgia była typowa dla związków młodzieży – rozstawali się tysiące razy, czy był powód, czy też go nie było. 😉

Zdjęcia: Damian Czarny Fotografia Ślubna

Ich ślub konkordatowy odbył się 19 czerwca 2021 roku w sanktuarium św. Józefa w Wadowicach. Wybrali to miejsce, bo – jak zgodnie mówią – zależało im na ceremonii w spokojnym i klimatycznym miejscu. Na wesele wybrali małopolski Park Hotel Łysoń w Inwałdzie.

Planowanie i przygotowania do ślubu oraz wesela

Przygotowania do wesela trwały dość długo z uwagi na trzykrotne przekładnie uroczystości. „Nieszczęsna pandemia...” – komentują, jak wiele innych par, nasi bohaterowie. 

Pierwotnie data ślubu była wyznaczona na kwiecień 2020 r. Pandemia wymusiła zmianę terminu najpierw na wrzesień, a następnie na czerwiec... kolejnego roku. – Uznaliśmy, że początek lata będzie w tych warunkach najbezpieczniejszy i nie trafimy na drastyczne ograniczenia w liczbie gości – opowiada Piotr. Miesiące urlopowe – od lipca do września woleli ominąć. 

Wybór restauracji Park Hotel Łysoń podyktowany był atrakcyjnością sali i znajomością przez narzeczonych jakości dań. - Mieliśmy okazję skosztować dań, wiedziałam, że będą dobrze doprawione i smaczne. Również możliwość noclegu w hotelu była kolejnym plusem, tak dla nas, jak i dla gości – mówi Klaudia. 

Jak bardzo wiele par, Klaudia i Piotr narażeni byli na wiele miesięcy stresu związanego z niepewnością co do możliwości spełnienia swoich marzeń o ceremonii i przyjęciu ślubnym. – Lockdown uniemożliwił ślub w pierwszym terminie, kolejny termin też nie zapowiadał się kolorowo – wspomina Klaudia. - - Ludzie się bali, odmawiali, a my mieliśmy już dość i straciliśmy ochotę na dalszą organizację. Przed czerwcową datą ograniczenia co do liczby zaproszonych gości zaszczepionych wynosiła 50 osób. Tydzień przed weselem zmieniły się wymogi i można było zaprosić 150 osób – dodaje Piotrek.  Para myślała dość optymistycznie o perspektywie limitów i nadal zapraszała tyle gości, ile planowała pierwotnie.

6 pomysłów na oryginalną księgę goście na wesele ♥

Wesele bez pierwszego tańca! Sprawdź czym go zastąpić! ♥

Inspiracje na ślub i wesele 

Glamour przełamany stylem rustykalnym – taki plan miała nasza para, a udało jej się to zrealizować dzięki inspiracjom z Pinteresta. Golden rose i brudny róż wybrali jako barwy przewodnie – w takich właśnie kolorach oboje mieli dodatki. 

Kolor kwiatów wybrała Klaudia, aczkolwiek – jak wspomina z zadowoleniem – w dużej mierze zdała się na florystkę. Papeteria ślubna była w całości zaprojektowana przez parę, ponieważ Piotr zajmuje się grafiką. 

Budżet ślubu i wesela oraz współpraca z usługodawcami

- Co do planowania budżetu – poszliśmy na żywioł. Chcieliśmy, aby ten dzień był dla nas wyjątkowy, bez ograniczeń. Ważne było dla nas głównie to, aby w tym dniu goście bawili się razem z nami i uczestniczyli w uroczystości – przyznaje Klaudia. 

Przy wyborze usługodawców narzeczeni kierowali się głównie poleceniami. Pod kątem własnych gustów weryfikowali ich, obserwują efekty pracy w mediach społecznościowych i na stronach www.

SALE WESELNE z całej polski ♥ ← znajdź wymarzone miejsce na Wasze wesele! 

Wspomnienia z wielkiego dnia

- To był jeden z najbardziej niesamowitych dni w naszym życiu. Przede wszystkim cała uroczystość przebiegła bardzo szybko. Ten dzień tak bardzo szybko mija, że warto porzucić stres i cieszyć się każdą chwilą! – radzi Klaudia. - Z emocji, które nam towarzyszyły to przede wszystkim poczucie szczęścia, podekscytowanie i radość – dodaje.

- Najbardziej utkwiła nam w pamięci przysięga i nasz pierwszy taniec, czyli chwile w największym stresie – przyznaje Piotr. 

Życie po ślubie – co napędza uczucia na co dzień

- Chyba to, że różnimy się od siebie, mamy odmienne pasje, a mimo to spędzamy ze sobą mnóstwo czasu. To na pewno umacnia nasz związek – mówi Klaudia. - Wspólnie z naszymi dziećmi tworzymy nie idealną, ale kochająca się rodzinę. A rodzina jest najważniejsza – uzupełnia Piotr. 

- Między nami jest różnica trzech lat, co teraz jest już zupełnie niezauważalne. Jak w każdym związku i u nas są wzloty i upadki, ale na szczęście udaje nam się przezwyciężać trudności. I tak już od 11 lat – z uśmiechem mówi Klaudia. 

Małopolska – usługodawcy polecani przez Klaudię i Piotra:

Klaudia:

  • Pracownia florystyczna Wioletta Sekuła. Perfekcyjna, dokładna, widać pasję w jej pracy, która przedkłada się na efekt końcowy „wow”. Zaufałam jej w 100% i było warto. Wyszło pięknie.
  • Fotografia Ślubna Damian Czarny. Należymy do osób, które kompletnie nie potrafią się bawić przed obiektywem. Typowe sztywniaki. Na szczęście dzięki doświadczeniu fotografa, zdjęcia wyszły obłędnie. Urzekła nas jego technika i styl zdjęć. Jest rewelacyjny.
  • Cukiernia Rarytas – przepyszne ciasta, ciasteczka, desery na słodki stół wykonane w pięknym i nowoczesnym stylu. Przede wszystkim bardzo smaczne.
  • Dajana Makeup Studio – wizażystka bardzo utalentowana i sympatyczna. Czułam się wyjątkowo i pęknie w makijażu spod pędzli Dajany. W stanie nienaruszonym przetrwał cały upalny dzień!
  • Hollywood Studio Lena Czechowicz – perfekcyjna fryzjerka. Dzięki niej miałam wymarzą hollywoodzką fryzurę ślubną, która przetrwała do następnego dnia w stanie idealnym.

Piotr:

  • Blue Star Studio – nasi wspaniali kamerzyści, pełni dobrego humoru, profesjonalni, wyluzowani panowie, którzy pomogli nam, udzielając rad i dając wskazówki, kiedy nas zjadał stres.
  • Nikusiowo wspaniali animatorzy, widać, że kochają to co robią. Świetne podejście do dzieci, super pomysły na zabawy, dzieci były w siódmym niebie. My również.
  • Dj v&s brothers będziemy polecać każdemu. Świetnie poprowadzili nasze wesele, goście bawili się do białego rana. Zabawy integracyjne powodowały mnóstwo śmiechu. Bardzo dobra współpraca.

Wszyscy usługodawcy:

Park Hotel Łysoń, Inwałd
Damian Czarny Fotografia Ślubna
Blue Star Studio Wadowice
Pracownia Florystyczna Wioletta Sekuła, Sosnowice
Dj v & s brothers, Kurów
Nikusiowo Animacje, Wadowice/Radocza
Ciastkarnia Rarytas, Wysoka
Dajana Makeup Studio, Kalwaria Zebrzydowska
Hollywood Studio Lena Czechowicz
Mome Monika Kudzia – wynajem samochodów do ślubu, foto lustro
Madonna – salon sukien ślubnych Kraków
Asmen – moda męska, Zator

  1. Elopement, czyli ślub tylko we dwoje. To jest na czasie! Obejrzyjcie piękny reportaż z takiej intymnej uroczystości! 
  2. Sprawdź, co to jest ślub humanistyczny i dlaczego cieszy się coraz większą popularnością!