Targi Młodej Pary w Krakowie 6 listopada 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Gdańsku 23 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Rzeszowie 9 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Lublinie 2 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Białymstoku 27 listopada 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Wałbrzychu 13 listopada 2022 Zobacz
pierwszy taniec pary młodej ciężki dym reportaż ślubny

Ślub i wesele w stylu glamour z elementami rustykalnymi –piękny reportaż z ceremonii Klaudii i Piotra!

Źródło: Damian Czarny

Trzy terminy ślubu i wesela. Nieustające zmiany planów, ale marzenia niezmienne. Klaudia i Piotrek przy ostatniej próbie zaplanowania uroczystości w warunkach ograniczeń wynikających z pandemii, nie przejmowali się już limitami gości na weselach. Zaprosili 160 osób, nie zmieniając założeń sprzed ograniczeń. Poznajcie ich historię!

Klaudia i Piotrek poznali się, kiedy chodzili jeszcze do szkół średnich. Jej nauka dobiegała końca w liceum, on zaczynał właśnie edukację w technikum. Pierwsze wzajemne podchody były na tyle udane, że nieustannie zakochaną parą są już od 11 lat, a od czerwca tego roku małżeństwem. Choć, jak mówi Klaudia, wtedy nie przeszłoby im to w czasie pierwszych randek przez myśl. Na tamten moment dramaturgia była typowa dla związków młodzieży – rozstawali się tysiące razy, czy był powód, czy też go nie było. ?

Zdjęcia: Damian Czarny Fotografia Ślubna

elegancka Panna Młoda przygotowania do ślubu reportaż ślubny

obrączki ślubne reportaż ślubny

srebrne buty ślubne reportaż ślubny fotograf na wesele

Ich ślub konkordatowy odbył się 19 czerwca 2021 roku w sanktuarium św. Józefa w Wadowicach. Wybrali to miejsce, bo – jak zgodnie mówią – zależało im na ceremonii w spokojnym i klimatycznym miejscu. Na wesele wybrali małopolski Park Hotel Łysoń w Inwałdzie.

Piękna Panna Młoda w eleganckiej dopasowanej sukni ślubnej z rozpuszczonymi długimi włosami zakłada suknię ślubną reportaż ślubny ę l

panna młoda ze świadkową piją szampana reportaż ślubny

piękna panna młoda w długiej dopasowanej sukni ślubnej z głębokim dekoltem podczas przygotowań w domu reportaż ślubny

Panna Młoda w błyszczącej dopasowanej sukni ślubnej z córką w domu reportaż ślubny

Planowanie i przygotowania do ślubu oraz wesela

Przygotowania do wesela trwały dość długo z uwagi na trzykrotne przekładnie uroczystości. „Nieszczęsna pandemia...” – komentują, jak wiele innych par, nasi bohaterowie. 

elegancka sala weselna z okrągłymi stołami z różowymi dekoracjami reportaż ślubny

eleganckie różowo-złote dekorackie stołów sala weselna reportaż ślubny

elegancka tablica powitalna lustro na weselu dekoracje ślubne

Pierwotnie data ślubu była wyznaczona na kwiecień 2020 r. Pandemia wymusiła zmianę terminu najpierw na wrzesień, a następnie na czerwiec... kolejnego roku. – Uznaliśmy, że początek lata będzie w tych warunkach najbezpieczniejszy i nie trafimy na drastyczne ograniczenia w liczbie gości – opowiada Piotr. Miesiące urlopowe – od lipca do września woleli ominąć. 

Piękna Panna Młoda w długiej dopasowanej sukni ślubnej z głębokim dekoltem podczas first look

Wybór restauracji Park Hotel Łysoń podyktowany był atrakcyjnością sali i znajomością przez narzeczonych jakości dań. - Mieliśmy okazję skosztować dań, wiedziałam, że będą dobrze doprawione i smaczne. Również możliwość noclegu w hotelu była kolejnym plusem, tak dla nas, jak i dla gości – mówi Klaudia. 

Panna Młoda z długimi rozpuszczonymi, ciemnymi włosami w samochodzie reportaż ślubny

elegancki pan młody w samochodzie fotografia ślubna reportaż ślubny

czarne audi do ślubu reportaż ślubny

Jak bardzo wiele par, Klaudia i Piotr narażeni byli na wiele miesięcy stresu związanego z niepewnością co do możliwości spełnienia swoich marzeń o ceremonii i przyjęciu ślubnym. – Lockdown uniemożliwił ślub w pierwszym terminie, kolejny termin też nie zapowiadał się kolorowo – wspomina Klaudia. - - Ludzie się bali, odmawiali, a my mieliśmy już dość i straciliśmy ochotę na dalszą organizację. Przed czerwcową datą ograniczenia co do liczby zaproszonych gości zaszczepionych wynosiła 50 osób. Tydzień przed weselem zmieniły się wymogi i można było zaprosić 150 osób – dodaje Piotrek.  Para myślała dość optymistycznie o perspektywie limitów i nadal zapraszała tyle gości, ile planowała pierwotnie.

6 pomysłów na oryginalną księgę goście na wesele ♥

Wesele bez pierwszego tańca! Sprawdź czym go zastąpić! ♥

Inspiracje na ślub i wesele 

Glamour przełamany stylem rustykalnym – taki plan miała nasza para, a udało jej się to zrealizować dzięki inspiracjom z Pinteresta. Golden rose i brudny róż wybrali jako barwy przewodnie – w takich właśnie kolorach oboje mieli dodatki. 

para młoda w kościele

elegancka para młoda podczas składania przysięgi małżeńskiej w kościele

Pan Młody składa przysięgę małżeńską w kościele reportaż ślubny

Kolor kwiatów wybrała Klaudia, aczkolwiek – jak wspomina z zadowoleniem – w dużej mierze zdała się na florystkę. Papeteria ślubna była w całości zaprojektowana przez parę, ponieważ Piotr zajmuje się grafiką. 

Panna Młoda składa przysięgę małżeńską w kościele reportaż ślubny

para młoda przed ołtarzem reportaż ślubny

szczęśliwa para młoda przed kościołem reportaż ślubny

Budżet ślubu i wesela oraz współpraca z usługodawcami

- Co do planowania budżetu – poszliśmy na żywioł. Chcieliśmy, aby ten dzień był dla nas wyjątkowy, bez ograniczeń. Ważne było dla nas głównie to, aby w tym dniu goście bawili się razem z nami i uczestniczyli w uroczystości – przyznaje Klaudia. 

Panna Młoda w długiej dopasowanej eleganckiej sukni ślubnej wraz z Panem Młodym wchodzą na wesele w eleganckim namiocie

Przy wyborze usługodawców narzeczeni kierowali się głównie poleceniami. Pod kątem własnych gustów weryfikowali ich, obserwują efekty pracy w mediach społecznościowych i na stronach www.

SALE WESELNE z całej polski ♥ ← znajdź wymarzone miejsce na Wasze wesele! 

życzenia ślubne na sali

pierwszy taniec pary młodej ciężki dym reportaż ślubny fotograf na wesele

pierwszy taniec reportaż ślubny

czerwone konfetti podczas pierwszego tańca pary młodej

Wspomnienia z wielkiego dnia

- To był jeden z najbardziej niesamowitych dni w naszym życiu. Przede wszystkim cała uroczystość przebiegła bardzo szybko. Ten dzień tak bardzo szybko mija, że warto porzucić stres i cieszyć się każdą chwilą! – radzi Klaudia. - Z emocji, które nam towarzyszyły to przede wszystkim poczucie szczęścia, podekscytowanie i radość – dodaje.

tańczący goście na weselu w kolorowych kapeluszach zabawy weselne

panna młoda tańczy na weselu

przeciąganie liny na weselu zabawy weselne reportaż ślubny

- Najbardziej utkwiła nam w pamięci przysięga i nasz pierwszy taniec, czyli chwile w największym stresie – przyznaje Piotr. 

drewniany napis na Love na sali weselnej dekoracje ślubne

Życie po ślubie – co napędza uczucia na co dzień

- Chyba to, że różnimy się od siebie, mamy odmienne pasje, a mimo to spędzamy ze sobą mnóstwo czasu. To na pewno umacnia nasz związek – mówi Klaudia. - Wspólnie z naszymi dziećmi tworzymy nie idealną, ale kochająca się rodzinę. A rodzina jest najważniejsza – uzupełnia Piotr. 

- Między nami jest różnica trzech lat, co teraz jest już zupełnie niezauważalne. Jak w każdym związku i u nas są wzloty i upadki, ale na szczęście udaje nam się przezwyciężać trudności. I tak już od 11 lat – z uśmiechem mówi Klaudia. 

Małopolska – usługodawcy polecani przez Klaudię i Piotra:

Klaudia:

  • Pracownia florystyczna Wioletta Sekuła. Perfekcyjna, dokładna, widać pasję w jej pracy, która przedkłada się na efekt końcowy „wow”. Zaufałam jej w 100% i było warto. Wyszło pięknie.
  • Fotografia Ślubna Damian Czarny. Należymy do osób, które kompletnie nie potrafią się bawić przed obiektywem. Typowe sztywniaki. Na szczęście dzięki doświadczeniu fotografa, zdjęcia wyszły obłędnie. Urzekła nas jego technika i styl zdjęć. Jest rewelacyjny.
  • Cukiernia Rarytas – przepyszne ciasta, ciasteczka, desery na słodki stół wykonane w pięknym i nowoczesnym stylu. Przede wszystkim bardzo smaczne.
  • Dajana Makeup Studio – wizażystka bardzo utalentowana i sympatyczna. Czułam się wyjątkowo i pęknie w makijażu spod pędzli Dajany. W stanie nienaruszonym przetrwał cały upalny dzień!
  • Hollywood Studio Lena Czechowicz – perfekcyjna fryzjerka. Dzięki niej miałam wymarzą hollywoodzką fryzurę ślubną, która przetrwała do następnego dnia w stanie idealnym.

Piotr:

  • Blue Star Studio – nasi wspaniali kamerzyści, pełni dobrego humoru, profesjonalni, wyluzowani panowie, którzy pomogli nam, udzielając rad i dając wskazówki, kiedy nas zjadał stres.
  • Nikusiowo wspaniali animatorzy, widać, że kochają to co robią. Świetne podejście do dzieci, super pomysły na zabawy, dzieci były w siódmym niebie. My również.
  • Dj v&s brothers będziemy polecać każdemu. Świetnie poprowadzili nasze wesele, goście bawili się do białego rana. Zabawy integracyjne powodowały mnóstwo śmiechu. Bardzo dobra współpraca.

Wszyscy usługodawcy:

Park Hotel Łysoń, Inwałd
Damian Czarny Fotografia Ślubna
Blue Star Studio Wadowice
Pracownia Florystyczna Wioletta Sekuła, Sosnowice
Dj v & s brothers, Kurów
Nikusiowo Animacje, Wadowice/Radocza
Ciastkarnia Rarytas, Wysoka
Dajana Makeup Studio, Kalwaria Zebrzydowska
Hollywood Studio Lena Czechowicz
Mome Monika Kudzia – wynajem samochodów do ślubu, foto lustro
Madonna – salon sukien ślubnych Kraków
Asmen – moda męska, Zator

  1. Elopement, czyli ślub tylko we dwoje. To jest na czasie! Obejrzyjcie piękny reportaż z takiej intymnej uroczystości! 
  2. Sprawdź, co to jest ślub humanistyczny i dlaczego cieszy się coraz większą popularnością!