Księga gości mapa świata

6 pomysłów na oryginalną księgę gości na wesele

Źródło: Hello! Prints

Jeśli nie jesteście fanami utartych schematów, ale mimo wszystko boicie się zbyt odważnych kroków, spróbujcie przemycić nieco oryginalności do detali. W poniższym artykule prezentujemy nietypowe i nieco szalone pomysły na księgę gości!

Życzenia na ślub – księga gości w tradycyjnej formie 

Niegdyś nie była popularna, obecnie jest „obowiązkowa”. Księga weselna, bo o niej mowa, może nie jest najważniejszym elementem ślubu i wesela, ale z pewnością warto w nią zainwestować, ponieważ będzie stanowiła jedną z najlepszych pamiątek z tego ważnego dnia.

drewniana księga gości

JOT STUDIO DREWNO I PAPIER

W tradycyjnym wydaniu księga ma formę niezapisanego albumu, w którym goście powinni zapisać swoje życzenia dla młodej pary. Żeby urozmaicić ten wariant, często udostępnia się przybyłym polaroid lub fotobudkę, aby wykonali zabawne zdjęcia, które następnie wkleją do pamiątkowego tomu. Ale to nie wszystko! Księga może mieć również postać: listów w butelkach, plastrów drewna, kolorowych odcisków palców, inicjałów XXL, pocztówek czy innych przedmiotów do podpisu.

DECOFLORE - PRACOWNIA DEKORATORSKA

elegancka księga gości

BELLA ARTE PRACOWNIA ARTYSTYCZNA

elegancka księga gości pudrowy róż złoty napis

PRINTY_MUM

biała księga gości ze złotym napisem

Szukasz zaproszeń na Wasz ślub? Najlepsze firmy znajdziesz tutaj → zaproszenia ślubne ♥

drewniana księga gości

ŚLUB W DECHĘ

rustykalna księga gości

ARTKREDKA.PL

DEKORACJE WESELNE♥ ← Zajrzyj do katalogu najlepszych firm z całej Polski!

księga gości z portretem pary młodej

SZKICOWANI

malowana księga gości portret pary młodej

ARTKREDKA.PL

elegancka księga gości portret pary młodej

SZKICOWANI

Globus, atlas, mapa – nietypowe atrakcje na wesele

Postawcie na specjalnie zaaranżowanym stoliku globus lub połóżcie kartkowany atlas, czy też mapę świata. Pozwólcie gościom zaznaczać, gdzie sami byli i z jakimi miejscami wiążą się ich ulubione miłosne wspomnienia. Poproście też o podpowiedzi z uzasadnieniem, gdzie wy powinniście się wybrać jako mąż i żona.

 

księga gości mapa świata

HELLO! PRINTS

księga gości drzewo odciski placów gości

księga gości plastry drewna

JOT STUDIO DREWNO I PAPIER

drewniana księga gości w kształcie serca

LASERAK

Wiaderko i... bucket list – rady zamiast wierszyków do księgi gości 

W kąciku urządzonym w romantycznym stylu ustawcie ładne wiaderko z waszymi inicjałami i datą ślubu, a obok – stosik karteczek. Niech każdy z gości napisze specjalnie dla Was, czego warto doświadczyć jako szczęśliwe małżeństwo, złoży i wrzuci do środka. Porady potraktujcie jako listę rzeczy do zrobienia w życiu. Tylko bądźcie skrupulatni! ?

księga gości wiadomość w butelce

ANGEL ART ZAPROSZENIA ŚLUBNE

Księga gości weselna – z przymrużeniem oka

Zamieńcie zwykłą księgę na taką o zabawnej tematyce. Zatytułujcie ją na przykład Najlepsze pomysły na randkę albo... jakiekolwiek złote porady. Nieco odważniejsza wersja to wykorzystanie patyczków do lodów – niech goście wypiszą na nich swoje koncepcje na spędzenie wspólnego wieczoru. Zebrane wszystkie w ładnym szklanym pojemniku będą się idealnie nadawać do losowania, gdy będziecie się zastanawiać nad rodzajem małżeńskiej randki.

księga gości złote porady

ZNAJDŹ FOTOBUDKĘ NA SWOJE WESELE → FOTOBUDKI

→ ZAPROSZENIA ŚLUBNE ♥

dEkoracje weselne♥

atrakcje weselne♥

Wierszyki do księgi gości? A może jednak...kalendarz?!

Przygotujcie edycję kalendarza na kolejny rok. Sami go zaprojektujcie, opatrzcie swoimi zdjęciami i zostawcie gościom możliwość wypisania porad na dane dni czy miesiące. Ten wariant może mieć też nieco bardziej metaforyczną stronę – księgi na całe życie. Porady związane z danym etapem związku zawsze mile widziane.

Najpiękniejsze życzenia ślubne

Kapsuła czasu – oryginalny sposób na księgę gości 

Ponumerujcie stoliki gości i na każdym połóżcie mini-książkę weselną. Niech zaproszeni wypiszą dobre słowa lub porady. Na koniec zbierzcie pamiętniki i schowajcie je do pudełka lub skrzyni i... odstawcie gdzieś w domu, ale nie chowajcie zbyt głęboko! Każdego roku w rocznicę ślubu będzie Wam wolno wyjąć wyłącznie jedną księgę o odpowiednim numerze. Ponieważ to wyjątkowo sentymentalna opcja, możecie zasugerować zebranym, żeby ich wpisy miały nieco bardziej romantyczny i nostalgiczny charakter. 

oryginalna księga gości trendy ślubne 2021/2022

Co ma wspólnego... słownik z księgą gości?

Weźcie słownik języka polskiego i poproście wszystkich, żeby zaznaczyli w nim słowa, które im się z Wami kojarzą, oraz krótko uzasadnili odpowiedź. To jedyna taka okazja, kiedy można twórczo przerobić książkę naukową, więc warto z niej skorzystać! Po weselu możecie też wysłać każdemu wiadomość zawierającą wybrany wyraz.

 

Atrakcje na weselu - zobacz najnowsze trendy i wybierz najlepsze pomysły dla Was! ♥

 

Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów! Akcja charytatywna na Twoim weselu! ♥