Targi Młodej Pary w Krakowie 6 listopada 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Gdańsku 23 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Rzeszowie 9 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Lublinie 2 października 2022 Zobacz
zabytkowy samochód do ślubu

Auto do ślubu – zabytkowe czy nowoczesna limuzyna? Sprawdźcie jaki samochód na ślub wybrać! :)

Źródło: PORSCHE 365 SPEEDSTER

Wybór pojazdów u firm wypożyczających je na śluby jest ogromny! Klasyczne modele kojarzone z ponadczasową elegancją konkurują ze zdobyczami nowoczesnej techniki, autami retro i sportowymi. Podpowiadamy, z czego możecie wybierać i czym warto się kierować, podejmując decyzję. 

Z tego artykułu dowiesz się: 

 1. Jaki samochód ślubny warto wybrać
 2. Na co zwrócić uwagę wybierając auto do ślubu
 3. Czy warto wynająć samochód ślubny oraz gdzie i kiedy szukać auta na ślub

 4. Na jakie auto ślubne się zdecydować - zabytkowe czy nowoczesne

 5. Kto powinien prowadzić samochód ślubny

 6. Jakie są ceny za wynajem auta do ślubu
 7. Jakie są alternatywy dla tradycyjnego samochodu ślubnego

Jaki samochód ślubny warto wybrać?

Inny wybór padnie w przypadku przyjęcia bardzo eleganckiego, w tym także stylizowanego na przykład na lata 20. ubiegłego wieku, a inny, gdy para organizuje ślub w stylu boho czy rustykalnym. Jeszcze inny pojazd wybiorą osoby, dla których motoryzacja to pasja, a nawet... styl życia. Motyw tematyczny, typu bal u Wielkiego Gatsby’ego, szaleństwo w rytmie rock’n’rolla, czasy prohibicji w USA, czy surferskie lato mocno determinują, jakiego auta w takim przypadku lepiej nie wypożyczać. 

samochód cabrio do ślubu

CABRIO ITALIANO 

NAJLEPSZE NOWOCZESNE SAMOCHODY ŚLUBNE Z CAŁEJ POLSKI ZNAJDZIECIE TUTAJ → KLIK♥

Na co zwrócić uwagę, wybierając auto do ślubu?

 1. Styl wesela
 2. Wielkość pojazdu, głównie przestrzeni w kabinie
 3. Funkcjonalność i komfort przy strojach ślubnych
 4. Klimatyzacja lub ewentualnie nawiew
 5. Umowa najmu i części składowe ceny

zabytkowy samochód do ślubu porsche cabrio

PORSCHE 365 SPEEDSTER

ZABYTKOWy samochód Sprawdź, jakie auta ślubne są dostępne!

czerwony zabytkowy samochód do ślubu kabriolet

FORD MUSTANG

Czy warto wynająć samochód ślubny, gdzie i kiedy szukać auta na ślub? 

 1. Wszystko zależy od tego, na ile efektowne podjechanie pod kościół lub urząd stanu cywilnego jest dla Was ważne i czy wygląd auta ma być spójny z Waszym zamysłem co do stylu uroczystości i przyjęcia weselnego. Jeśli istnieje jakieś auto, którego widok powoduje u któregoś z Was szybsze bicie serca, wybór będzie dość oczywisty ?. Ograniczeniem może tu być jedynie budżet.
 2. Auta na ślub najlepiej poszukiwać wtedy, gdy już macie potwierdzoną datę ślubu, jego miejsce i lokal weselny. Droga po uroczystości na wesele może mieć znaczenie dla decyzji o rodzaju auta lub innego pojazdu (bryczka, bus, auto retro), nie tylko pod względem stylu, ale i bezpieczeństwa oraz komfortu.
 3. Skąd pary biorą auta do ślubu? Z wypożyczalni, które znajdują w internecie – na przykład w portalach i katalogach ślubnych online. Drugim popularnym miejscem są targi ślubne i oczywiście polecenia znajomych czy innych usługodawców, z którymi para współpracuje, np. fotografów.

zabytkowy samochód do ślubu ford mustang

FORD MUSTANG

katalog usług weselnych planujemywesele

www.planujemywesele.pl

Artykuł ekspercki: Ukryte koszty wesela! Sprawdź, jakich dodatkowych opłat możecie się spodziewać na sali weselnej! 

Zabytkowy czy nowoczesny samochód ślubny, czyli na jakie auto ślubne się zdecydować!

To zależy od tego, w jakim stylu organizujecie ślub i wesele, alei od tego, jakie auta Wam się podobają i jak stoicie z budżetem. Bywa, że para młoda robi sobie w dniu ślubu prezent w postaci przejażdżki autem marzeń, na które (na razie!) jej nie stać, ale i gdy jeżdżenie na co dzień old timerem lub young timerem jest mało praktyczne, a serce szybciej Wam bije na ich widok lub zapach spalin ?

para młoda w zabytkowym samochodzie do ślubu

AUTO DO ŚLUBU 

czerwony zabytkowy samochód do ślubu VOLKSWAGEN KARMANN GHIA

VOLKSWAGEN KARMANN GHIA

Jeśli planujecie przyjęcie w wytwornym lokalu, pałacyku itd., wynajęcie zabytkowego auta jest jak najbardziej uzasadnione! Podobnie rzecz się ma, kiedy wesele ma określony motyw tematyczny – na przykład styl Wielkiego Catsby’ego, lata amerykańskiej prohibicji, czy europejskiej bohemy. A może rock’n’roll i auta jakimi jeździli Elvis Presley czy Marilyn Monroe? I wreszcie – bardzo modne ostatnio – polskie auta z czasów PRL-u. Nowoczesne auta pasują zarówno do wesel eleganckich w dowolnym stylu, jak i na wskroś nowoczesnych – modernistycznych, a nawet tych, na których obowiązuje casual dress code.  

TRANSPORT DLA GOŚCIjeśli potrzebujesz transportu dla swoich gości zajrzy do naszego katalogu! 

samochód do ślubu CADILLAC DE VILLE z 1966 roku

CADILLAC DE VILLE z 1966 roku

biały Cadillac do ślubu

AUTOVETUS

Jakie samochody często wybierają pary na podróż do kościoła lub urzędu stanu cywilnego? 

Wśród najpopularniejszych  samochodów do ślubu wśród par młodych marek i modeli, właściciele wypożyczalni wymieniają takie jak: Mercedes, Chrysler, Dodge Challenger, Porshe, Maserati, Lexus czy Jaguar. 

PORSCHE 365 SPEEDSTER

Maserati do ślubu auto do ślubu

MASERATI DO ŚLUBU

PORSCHE 365 SPEEDSTER

PORSCHE 356 SPEEDSTER samochód do ślubu

PORSCHE 356 SPEEDSTER

→ Moda na relikty PRL ← auta do ślubu

Podpowiadamy: teraz modne są nie tylko lśniące auta prostu z salonu, lecz także stare poczciwe modele. Zwłaszcza śluby boho rządzą się swoimi prawami – tutaj uwielbia się małe fiaty, polonezy, garbusy, trabanty czy tak zwane ogórki, czyli kultowe volkswageny transportery.

zabytkowy samochód do ślubu fiat 500

 FIAT 500

Na ślub zabytkowy samochód do ślubu fiat 125p

Na ślub zabytkowy fiat 125p

samochód do ślubu ogórek

VW T2 OGÓREK

samochód do ślubu VW T2 OGÓREK

VW T2 OGÓREK

 • Zabytkowy samochód ślubny dla miłośników stylu retro!

Te marki są wymarzonymi dla fanów aut zabytkowych: Cadillac, Ford Mustang, Bentley, Rolls-Royce. Wołga, Syrena – te raczej wybierają dzisiejsi 40-latkowie lub młodsi – jako ukłon w stronę rodziców. Lub po prostu dlatego, że... taką mają fantazję ?

zabytkowy samochód do ślubu WARSZAWA DO ŚLUBU - AUTA PRL

WARSZAWA DO ŚLUBU - AUTA "PRL"

WARSZAWA 224 DO ŚLUBU

WARSZAWA 224 DO ŚLUBU

Dla wielbicieli starszych aut, w garażach wypożyczalni czekają takie pojazdy jak: ekstremalnie luksusowy Bentley R Type czy Aston Martin Ulster, który ma lekko sportowe zacięcie. Ferrari 250 GTO to klasyka gatunku.  Miłośnicy motoryzacji, ale i... kinematografii na pewno spojrzą łaskawym okiem na auta w amerykańskim stylu – Chevrolety 150 lub 210 i oczywiście na Cadillaca!

samochód do ślubu JAGUAR XJ6 4.2 1974

JAGUAR XJ6 4.2 1974

samochód do ślubu niebieski Cadillac DeVille 1966r.

HUDY STUDIO

 • Sportowe auta do ślubu 

Jeśli ślub i wesele są w stylu, do którego auto sportowe zostało specjalnie dobrane, nie istnieją żadne przeciwwskazania poza... brakiem wygody. Także to opcja dla par, które nie mają do przemierzenia zbyt długiej drogi ze ślubu na wesele, a panna młoda nie będzie musiała wydobywać się w sukience rybce z auta w sposób, jak robił to Leonardo di Caprio w „Wilku z Wall Street”.Wśród jakich marek wybieramy, myśląc o sportowym aucie? Audi, Camaro, Ferrari, Mustang. Klasyka w segmencie G, to: Jaguar XK8, Ferrari 328 czy Porshe Carrera. Tych aut się raczej nie dekoruje – wiadomo dlaczego! ? 

sportowe auta do ślubu MASERATI GHIBLI

MASERATI GHIBLI

CAMARO DO ŚLUBU sportowe auto do ślubu

CAMARO DO ŚLUBU

CHEVROLET CAMARO Z 1967 r. sportowe auto do ślubu

CHEVROLET CAMARO Z 1967 r.

DODGE CHALLANGER  sportowe auto do ślubu

DODGE CHALLANGER 

Panna młoda, której zamarzył się ślub w stylu retro zapewne spojrzy łaskawszym okiem na zabytkowy pojazd sportowy. Ślubna retro kreacja lepiej zaprezentuje się, kiedy nogę spowitą w suknię wystawia się z Astona Martina DB5 niż z Ferrari 458 ?

sportowe auto do ślubu maserati

MASERATI

TESLA S do ślubu

TESLA S do ślubu

FORD MUSTANG CABRIO DO ŚLUBU 

FORD MUSTANG CABRIO DO ŚLUBU 

 • Limuzyną do ślubu 

Piękna, połyskująca w słońcu, ekskluzywna. Tak, wiele par o niej marzy – w końcu jest jak z filmu. Kolor? Do wyboru, chociaż najczęstsze to biały, kremowy i czarny. Możecie być pewni, że takie rozwiązanie z pewnością zrobi wrażenie.

samochód do ślubu limuzyna

WYNAJEM LIMUZYN ŁÓDŹ LIMUZYNA 14 OSOBOWA FORD

limuzyna do ślubu

VIP-LIMO WYNAJEM LIMUZYN

Wadą może być cena – w zależności od modelu samochodu. Najczęściej dopłaca się również za szofera, szczególnie w przypadku zabytkowych modeli: austinów, rolls-royce’ów, oldsmobile’ów itp. (Na marginesie: polecamy je do ślubów retro i tych bardziej klasycznych).

VOLVO S90 LIMUZYNA Z 2021 ROKU  samochód do ślubu

VOLVO S90 LIMUZYNA Z 2021 ROKU 

Jakie są wady limuzyn do ślubu? Sama para w limuzynie, jedynie w towarzystwie szofera? Picie szampana przed ślubem jest raczej niezbyt popularne, a w drodze na wesele... Cóż, kwestia potrzeb i gustu. A kiedy jednak warto? Limuzynę warto zamówić, jeżeli planujecie jechać do ślubu ze świadkami i małą liczbą druhen lub/i drużbów ?

 • Luksusowe auta do ślubu 

Ponadczasowy styl, elegancja i wygoda (przestrzeń w środku, wygoda i klimatyzacja!) – tym kierują się pary, które gustują w autach luksusowych. Jakie samochody mamy, między innymi, na myśli? BMW serii 7, Lexusa LS lub Mercedesa klasy S. Bajka!

Nowy Mercedes do ślubu E klasa

MERCEDES BENZ E KLASA 2022 

 • Kabriolety - najpopularniejsze i najbardziej stylowe auta do ślubu

Niezależnie od marki i modelu, wszelkie kabriolety gwarantują bardzo efektowne zajechanie przed kościół lub urząd stanu cywilnego. Dlatego wiele par się na nie decyduje, dbając o to, aby awaryjnie można było jednak sprawnie otworzyć dach, gdyby pogoda okazała się niełaskawa lub gdy trzeba przejechać na odcinku trasy z dużą prędkością (fryzura, makijaż!!). Przy modelach cabrio warto zdawać sobie sprawę, że podobnie jak we wszelkich autach sportowych miejsca na zabranie zbyt wielu rzeczy (np. ubrania na zmianę, itp.) nie będzie. Pora roku na pewno jest tu też wyznacznikiem. Ale, kto bogatemu zabroni! ?

czerwony CADILLAC kabriolet do ślubu

AUTO DO ŚLUBU CADILLAC

kabriolet do ślubu FORD MUSTNG CABRIO 1966

FORD MUSTNG CABRIO 1966

KABRIOLET ALFA ROMEO / NESTOR BARON kabriolet do ślubu

Zdjęcie: KABRIOLET ALFA ROMEO / NESTOR BARON

czerwony mustang do ślubu

MUSTANG 65′ JAGUAR FIAT MERCEDES  - AUTA DO ŚLUBU

samochód do ślubu Różowy Cadillac kabriolet skrzydlak

Różowy Cadillac kabriolet skrzydlak

Kto powinien prowadzić samochód ślubny?

Nie istnieją w tej kwestii żadne formalne i tradycyjne wytyczne, ani nawet zasady savoir-vivre. Wiele zależy od rodzaju i modelu auta – w przypadku dwuosobowych sportowych modeli oczywiste jest, że rola kierowcy przypadnie panu młodemu. Choć i zdarza się, że do ślubu wiezie pannę młodą... tata. Wtedy oszałamiający first look tuż przed ceremonią jest gwarantowany! Jeżeli samochód jest z wypożyczalni, rolę szofera pełni pracownik tej firmy albo świadek, ewentualnie – pan młody. Mówimy o układzie: młoda para plus kierowca, młoda para plus świadek w roli kierowcy i świadkowa z przodu na fotelu pasażera. 

Para Młoda w kabriolecie

Zdjęcie: Michał Ufniak

Zdarza się, choć rzadko, że pary wybierają konfigurację, w której to panna młoda i jej świadkowa siedzą na tylnej kanapie, a pan młody i świadek „prowadzą”. To naprawdę kwestia gustu i indywidualnych preferencji. 

Para Młoda zabytkowy samochód ślubny sesja plenerowa

Zdjęcie: Studio Pixel Fotografia

Jeżeli chcielibyście pożyczyć auto od kogoś z rodziny lub znajomych, warto mieć na uwadze, że ma tu duże znaczenie, kto będzie prowadził samochód ślubny. Sporym nietaktem jest poproszenie kogoś spoza najbliższej rodziny lub przyjaciół (i to raczej Waszych rówieśników) o zawiezienie Was do ślubu, bo jest to związane nie tylko z niewątpliwym zaszczytem, ale i obowiązkami. No i stawia taką osobę w niekomfortowej sytuacji, bo co ma powiedzieć, jeżeli nie chce pożyczać auta, a tym bardziej nie ma ochoty lub nie może być Waszym szoferem?

Pan Młody prowadzi samochód ślubny

Zdjęcie: Monika Marszałek Fotografia Emocji 

Samochód ślubny – jakie są ceny na wynajem?

Najtańszym rozwiązaniem jest wynajęcie pojazdu na cały dzień/dobę (czymś z wesela musicie przecież wrócić ?). W przypadku wynajmu auta klasy średniej lub wyższej „od-do” za czas 4-5 godzin zapłacić trzeba – przeciętnie – od 600 do 1000 zł. Tymczasem za cały dzień już nawet od 1000 zł. Limuzyna najwyższej klasy to dodatkowe 500-600 zł. Auta zabytkowe do kolejne 200-400 zł.  Ceny są oczywiście różne w zależności od regionu i uzależnione od jego nasycenia wypożyczalniami, a także standardu konkurujących ze sobą usługodawców. Wynajem dekoracji i praca szofera są zazwyczaj dodatkowo płatne. 

PS Oczywiście są na rynku też auta, których wynajem zaczyna się w okolicy 3000 zł, a kończy się. Nie kończy się . Niestety nie znamy osobiście par, które mogłyby opowiedzieć o swoich wrażeniach

Dekoracja auta do ślubu – jakie ozdoby wybrać i czy kolor samochodu ślubnego ma znaczenie?

Wszystko, co wiąże się z estetyczną stroną ślubu i wesela ma znaczenie – na tyle, na ile dla Was jest to ważne. Białe, kremowe i czarne auta od lat cieszą się ogromną popularnością, ale czyż błękitny Cadillac nie jest jedyny w swoim rodzaju?! A czerwone Porshe Carrera lub pastelowy Volkswagen „garbus”? Poezja! 

 • Jakie dekoracje aut do ślubu są teraz modne? Żywe kwiaty i stroiki, balony, specjalne tablice rejestracyjne, puszki, naklejki i girlandy.

Biała dekoracja auta do ślubu, które jest białe lub kremowe nie bardzo ma sens – to pewne. Jeśli wybierzecie ozdobny samochód ze zdobieniami, pięknymi klamkami lub o wyrazistej linii, dekoracje mogą okazać się zbędne, a wręcz kolidować ze stylistyką pojazdu.

dekoracja samochodu do ślubu

CABRIO ITALIANO

DEkoracje ślubne ← zajrzyk do katalogu najlepszych firm z całej polski!

Dekoracją auta najlepiej zajmie się na pewno firma florystyczna – wybrana przez Was lub ta, z której usług korzysta wypożyczalnia. Uwaga! Bardzo ważne, aby zapobiec kłopotom w postaci wysokiego odszkodowania dla właścicieli auta –  koniecznie ustalcie i spiszcie w umowie, jaki sposób dekorowania jest dozwolony, aby nie uszkodzić lakieru czy jakichś elementów karoserii.

dekoracja samochodu do ślubu

DAIMLER XJ6 SOVEREIGN

dekoracja samochodu do ślubu

SPORTOWYM KLASYKIEM

Bryczki i inne ciekawe pojazdy jako alternatywa dla samochodu ślubnego! 

 • Dorożką – jak w bajce! Opcja dla prawdziwych księżniczek. Stylowa dorożka, wspaniałe konie, stangret. Wprost można się rozmarzyć! Rozwiązanie może średnie zimą, ale perfekcyjne latem i wiosną. Koszty zarówno dorożki, jak i bryczki (bardziej popularne) są bardzo różne, dlatego najlepiej zorientować się w ofercie. Ważne jest to, że nie w każde miejsce pojazd konny może wjechać, bo na przykład zabraniają tego przepisy ruchu drogowego. Zorientujcie się więc wcześniej, czy trasa Waszego przejazdu jest pod tym kątem bezpieczna.

dorożka do ślubu

KARETA BRYCZKA DO ŚLUBU!

 • A może... skuter? Nie, to nie żart. Są pary, które wybierają właśnie ten sposób na dotarcie na ceremonię. Dobrze sprawdza się w ciepłe pory roku i na ślubach bez przepychu, ale za to z nutką ekstrawagancji. W wersji bardziej na rockowo wybiera się oczywiście motocykle z prawdziwego zdarzenia, w tym na przykład choppery. Fani szybkiej jazdy... pod ołtarz podjeżdżają ścigaczami. A urocze pary retro? Motocyklami z koszem – prowadzi pan młody, a narzeczona macha do zgromadzonych. I ten wiatr we włosach – prawie jak w kabriolecie!

motorem do slubu

Zdjęcie: Natalia Świerat Fotografia

 • Własne cztery kółka. Wolicie przeznaczyć pieniądze na przykład na lepszy alkohol albo wystrzałowe prezenty dla rodziców? Niech do ślubu zawiezie Was tata, wujek, brat, przyjaciel, ale... swoim autem. Wtedy nie zapłacicie zupełnie nic, a to wcale nie gorsze wyjście. 
 • Na koniec nieco szaleństwa. Lot helikopterem albo awionetką? Czemu nie! Odpowiednio udekorowany wózek golfowy dla fanów tego sportu? Już czeka. A może traktor? To też widzieliśmy!

helikopterem do ślubu

Zdjęcie:  Agnieszka Gofron Fotografia

Wasz ślub, Wasze zasady! Dobrej nowej drogi życia!

Błogosławieństwo młodej pary. Sprawdź różnicę w przypadku ślubu kościelnego i cywilnego♥

6 pomysłów na oryginalną księgę gości