Targi Młodej Pary w Krakowie 6 listopada 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Gdańsku 23 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Rzeszowie 9 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Lublinie 2 października 2022 Zobacz

Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów!

Tradycyjnie wielu gości weselnych decyduje się na podarowanie parze młodej oprócz koperty czy upominku również bukietu kwiatów. Ponieważ z takim natłokiem bukietów czasami aż trudno sobie poradzić, wiele par prosi swych gości, by zamiast kwiatów kupili na przykład książkę. Fundacja AKEDA proponuje lepsze rozwiązanie tej kwestii – niezwykłą akcję charytatywną 4 kroki szczęścia. Sprawdź na czym polega, zaskocz swoich gości piękną prośbą i pomóż spełnić marzenia najmłodszych!

Z tego artykułu dowiesz się: 

  1. Co zamiast kwiatów na ślub
  2. Jak zorganizować akcję charytatywną na swoim weselu
  3. Dlaczego warto wesprzeć akcję fundacji AKEDA

  4. Na czym polega program 4 kroki szczęścia 

Co zamiast kwiatów na ślub? Oryginalny pomysł i niezwykła akcja charytatywna na Twoim weselu

Fundacja AKEDA prowadzi projekt AMS poprzez organizowanie akcji mających na celu zebranie środków finansowych na rzecz budowy szkoły. Celem projektu African Music School jest budowa Szkoły Muzycznej w miejscowości Bouar, gdzie stacjonuje od 2013 roku brat Benedykt Pączka, autor projektu, muzyk i misjonarz z Krakowa. Sam o swojej działalności mówi tak: 
Jestem tu od 8 lat. Każdego dnia widzę trud, z jakim przychodzi tu żyć ludziom. Nasza młodzież zna tylko strach i głód, dlatego też 5 lat temu zacząłem budować tu szkołę muzyczną. Dzięki niej dzieci mają miejsce, żeby uczyć się, ale też zamieniać karabiny na instrumenty. Dołączcie do nas! Każdy z Was może być cząstką tego miejsca pełnego nadziei. 
Aby wybudować szkołę w miejsce prowadzonej obecnie prowizorycznie placówki, potrzeba blisko 4 mln złotych. Budowa szkoły już się zaczęła i postępuje do przodu, ale brakuje pieniędzy na jej ukończenie. Pieniądze ze zbiórek przeznaczane są również na bieżące koszty związane z działalnością szkoły np. wydatki związane ze stołówką. 
Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów! Akcja charytatywna na weselu

Dlaczego warto wesprzeć akcję fundacji AKEDA?

W tym jednym z najuboższych państw świata, aż 65% dzieci zmuszana jest do pracy fizycznej lub wcielana do wojska, a władze przez ponad pół wieku nie wybudowały ani jednej szkoły. W rezultacie to kościół i misjonarze są dziś w Republice Środkowoafrykańskiej promotorami edukacji, pomagając najmłodszym spełniać ich marzenia. Dołącz do tego wielkiego dzieła i zbuduj jedyną szansę na przyszłość tych dzieci. 
Fundacja Akeda akcja charytatywna na weselu!
co zamiast kwiatów na ślub
pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów

4 kroki szczęścia – pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów

Poproś swoich gości, by zamiast przynosić kwiaty wsparli akcję drobną sumą pieniędzy. Zbierane są pieniądze na budowę pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej. Od 25 lat trwa tam wojna domowa. Niewinne dzieci z bronią w ręku, walczą w oddziałach rebelianckich. Dajemy im szansę na nowe życie i spełnienie marzeń. Dzięki tej szkole, zamiast po broń, będą sięgały po instrumenty.
Schemat działania jest bardzo prosty, wystarczy, że zgłosisz się przez formularz na stronie https://4krokiszczescia.pl/, a Fundacja przyśle Ci wszystko, co potrzebne. Kwiaty więdną szybko, a uśmiech dziecka zmienia świat! Dołączcie do akcji i w dniu zaślubin podzielcie się swoim szczęściem!
pomysł na prezent ślubny zamiast kwiatów
Zdjęcia: brat Benedykt Pączka