Targi Młodej Pary w Krakowie 6 listopada 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Gdańsku 23 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Rzeszowie 9 października 2022 Zobacz
Targi Młodej Pary w Lublinie 2 października 2022 Zobacz
Wesele w stodole dekoracje  w stylu boho trendy ślubne 2022/2023

Wesele w stodole - poznaj wady i zalety

Stodoła weselna to zwykle przystosowany obiekt, w którym można zorganizować przyjęcie. Drugą opcją może być natomiast ciekawy budynek w sielskim stylu – często prawdziwa stodoła, bezpieczny do użytkowania, gdzie o dekoracje, wyposażenie, przystosowanie do celów przyjęcia oraz catering zadbacie sami. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników. Wiele zależy od tego, jak wyjdą Wam kalkulacje obu opcji, a także czy macie czas na organizację wszystkiego we własnym zakresie. Poznajcie wady i zalety wesela w stodole, a także pomysły na piękne dekoracje. 

drewniana stodoła weselna dekoracje  wesele w stodole

Wesele w stodole – zalety i wady 

Z wad można wymienić na pewno sezonowość wielu z tych obiektów. Jednak ich popularność i... rentowność sprawia, że właściciele stodół na wesela poszerzają swoją ofertę i oprócz imprez typowo plenerowych poszerzają swoją ofertę, dobudowując lub aranżując przestrzeń na przyjęcia całoroczne. Wadą miejsc, które spełniają warunek sielskości i budynku w postaci stodoły 😊, na pewno jest to, że trzeba sprawdzić, czy spełniają także wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz czy są ubezpieczone. Pozostaje organizacja... wszystkiego, ale wśród zwolenników takich rozwiązań nie brak prawdziwych mistrzów logistyki i wulkanów pomysłów! Także – co kto woli. 

ZNAJDŹ IDEALNĄ SALĘ → SALE WESELNE 

A jakie są zalety organizacji wesela w stodole? Nie sposób wszystkie tu wymienić, ale podstawowe to na pewno: otoczenie przyrody, duże możliwości aranżacyjne, okazja do zaoferowania gościom weekendu w kojarzących się z wakacjami okolicznościach, a także lokalne zaplecze gastronomiczne, unikatowe rozwiązania architektoniczne – uczta dla zmysłów wielu estetów, kameralna atmosfera nawet przy dużych imprezach. Wszystko to dzięki surowcom, z których wykonane są budynki, wyposażenie i dekoracje. 

wesele w stodole

Zdjęcie: Szymon Czerwiński  Photography

para młoda podczas wesela w stodole trendy ślubne

Zdjęcie: dwaaparaty.pl 

Ślub w stodole – cywilny lub humanistyczny 

Większość par wybierających klimaty tak blisko natury, wybiera również ślub w otoczeniu przyrody – oczywiście w ciepłych miesiącach roku. Część obiektów powstałych na bazie stodoły lub w takim stylu oferuje też przeszkloną część sali, gdzie można zorganizować idealne miejsce na ślub cywilny lub humanistyczny. Na tle lasu, jeziora, pól. Istna bajka!

para młoda podczas ślubu cywilnego w stodole w stylu rustykalnym wesele w stodole

Zdjęcie: Vasco Images fotografia ślubna

para młoda wesele w stodole biały dywan wesele w stylu rustykalnym

Zdjęcie: dwaaparaty.pl 

para młoda wesele w stodole biały dywan wesele w stylu boho dekoracje weselne makramy

Zdjęcie: Boho Shots

  1. Wesele w stodole - poznajcie 11 najpiękniejszych miejsc! ♥

Wesele w stodole – dekoracje 

Najczęściej wybieranymi motywami wesel w stodołach są akcenty rustykalne i boho. Ponieważ naturę trudno przyćmić i tak naprawdę mija się to w przypadku takich miejsc z celem, dekoracje na weselu w stodole bazują zazwyczaj na zielonych motywach – gałązkach i kwiatach, które podkreślają piękno drewna lub surowość bardziej industrialnych wnętrz. Czym bliżej weselu do rustykalnych klimatów, tym więcej będzie kolorów, a czasem i motywów regionalnych – wszak takie przyjęcie to ukłon w stronę tradycji i... sielskości!

wesele w stodole dekoracje na stołach

PIÓRKO WEDDING & EVENTS

para młoda wesele w stodole żółta kanapa napis ledowy  trendy ślubne 2022/2023

Zdjęcie: Szymon Czerwiński Photography

para młoda w stylu boho dekoracje boho stodoła weselna wesele w stodole

Zdjęcie: Natural Photography Paulina Olejnik

Na weselach boho w stodole często pojawia się za to więcej delikatnej zieleni i białych lub pastelowych kwiatów. To tu na stołach znajdziemy: piwonie, eustomy, jaskry, wrzosy, margaretki i goździki, a w zwisających dekoracjach i bukiecie panny młodej pojawiają się listki eukaliptusa, paprocie (hodowlane, te leśne są pod ochroną!) i gipsówka. 

wesele w stodole dekoracje na stołach

STODOŁA CZEREŚNIOWY SAD

wesele w stodole dekoracje w stylu boho chic

DEKORACJE KONSTANCIN 

dekoracje na weselu w stodole okrągłe stoły girlandy

LEŚNA CAMP & SPA

Z racji popularności wesel w stodole w ciepłe miesiące, częstym akcentem, który „robi dobrą robotę” są wszelkiego rodzaju girlandy świateł. Także świece, naturalne elementy dekoracji i aranżacji stołów (np. plastry drewna pod zastawą) są niezmiennie na topie. Inne opcje: szkło, metale i ich połączenia z drewnem – od skojarzeń letniego wiejskiego ogrodu po klimaty industrialne. 

Stodoły na wesela – czy to nie jest oklepany pomysł?

Absolutnie nie! Po pierwsze takich obiektów w naszym kraju jest aktualnie wiele, a po drugie – właśnie ze względu na konkurencję – właściciele prześcigają się w pomysłach na oryginalne rozwiązania architektoniczne, ale i ciekawe zaplecza organizacyjne oraz gastronomiczne. Ograniczeniem dla realizacji pomysłu, aby wesele w stodole było wyjątkowe jest często jedynie wyobraźnia!

goście podczas wesela w  stodole stylu boho drewniana stodoła weselna

Zdjęcie: Boho Shots

Nocleg – wesele w stodole. Gdzie ugościć weselników

W wielu obiektach tego typu zorganizowane jest także zaplecze noclegowe i to na niemałą liczbę gości. Powód jest prozaiczny – stodoły na wesela znajdują się często z dala od „cywilizacji”, a więc dojazd może zajmować sporo czasu i nie być wygodny dla gości. Właściciele sal umożliwiających zorganizowanie wesela w stodole dbają często również o to, aby baza noclegowa odpowiadała klimatem przyjęciu. Dzięki temu goście mają możliwość zabawy i wypoczynku w iście sielskich lub/i naturalnych klimatach!

drewniana stodoła weselna

Zdjęcie: Damian Łukasz Weddings

Szklana stodoła na wesele? To daje niesamowity efekt!

Dostępne są i takie rozwiązania. Wówczas możliwości dekoracyjnych jest mnóstwo! Tego typu miejsca dają możliwość organizacji także eleganckich przyjęć – wszystko zależy od tego, jak bardzo zdefiniowany jest styl sali. We wnętrzach modernistycznych sprawdzi się wiele opcji, no może poza typowo tradycyjnym weselem. Chociaż sprawny dekorator poradzi sobie z każdą przestrzenią, a stodoły są wyjątkowo wdzięcznym polem do pracy. 

Jak się ubrać na wesele w stodole?

Można by uznać, że goście ubiorą się tak, jak im się podoba i jest im wygodnie. Oczywiście nikt nie będzie w to ingerował, ale warto jednak uprzedzić, jeśli warunki mają być typowo plenerowe. Szpilki i suknia do ziemi lub biały garnitur i jasne buty mogą nie sprawdzić się na imprezie, gdzie na parkiet taneczny idzie się przez trawnik lub żwirowe alejki. Także dla dzieci na tak zlokalizowaną imprezę warto wziąć ubranie, które nie będzie ograniczać ich zabawy na powietrzu – rodzice na pewno będą wdzięczni za taką informację w zaproszeniu. 

  1. Ty i Ona. Czyli jak zadbać o dobre relacje z teściową?
  2. Ślub w plenerze - formalności, rozwiązania i inspiracje! ♥