zespół weselny na scenie podczas wesela

lIe kosztuje zespół na wesele? Sprawdź, od czego zależy cena i na co zwrócić uwagę wybierając zespół muzyczny na wesele!

Źródło: SZEDAR BAND

Dobra muzyka na żywo porwie do tańca każdego i sprawi, że wesele będzie niezapomnianym przeżyciem. Dlatego zespół muzyczny na wesele powinien być wybrany z rozwagą. Ceny usług muzycznych mogą się od siebie drastycznie różnić. Jest to uzależnione od wielu czynników, które są wyznacznikiem jakości, a także od zakresu usługi. W tym artykule dowiesz się jakich cen możesz się spodziewać w 2022 roku za usługę zespołu weselnego.

Ekspert: Szedar Band

Cena zespołu weselnego, a jego skład i rodzaj

Zespoły weselne można podzielić na dwie grupy:

  1. Zespoły grające muzykę 100% na żywo 
  2. Zespoły weselne, które wspomagają się gotowymi podkładami muzycznymi, do których śpiewają lub czasami dogrywają na instrumentach.

Oczywiste jest , że zespoły grające na żywo będą droższe. Bierze się to z faktu, iż takie zespoły mają większy skład oraz więcej sprzętu. Przygotowanie się zespołu grającego 100% na żywo zajmuje więcej czasu i wymaga większych umiejętności.

  • Cena zespołu na wesele składającego się z 6-7 muzyków i wokalistów mieści się w zakresie od 8 do nawet 20 tysięcy zł za noc.
  • Zespoły 4-5 osobowe, które posiłkują się gotowymi podkładami, ale dodatkowo dogrywają partie solowe na saksofonie lub gitarze kosztują w granicach 5-7 tysięcy.
  • Natomiast zespoły wokalne, które korzystają wyłącznie z podkładów to koszt około 3-4 tysiące złotych.

Czas trwania wesela

Znaczenie ma także długość trwania zabawy weselnej oraz forma pracy zespołu. Państwo młodzi przeważnie wynajmują zespół weselny na całą noc. Chociaż zdarza się, że zespół występuje na początku wesela, dając koncert do obiadu lub gra kilka bloków tanecznych, a później stery przejmuje DJ. Wynajęcie zespołu na kilka godzin jest z reguły tańsze.  Mimo to, cena za profesjonalny zespół na koncert może wahać się między 2000-5000zł. Jeśli wybraliście zespół na całą noc, może zdarzyć się, że goście będą mocno rozbawieni i wesele się przedłuży. Wówczas trzeba ustalić z zespołem kwestię dopłaty za dodatkową godzinę.

zespół weselny podczas wesela muzyka na żywo perkusja gitara

Co do zasady, przedłużenie wesela to minimum 600zł za godzinę przy 6 osobowym składzie. Warto o tym porozmawiać podczas podpisywania umowy.

Artykuł ekspercki:

Sprawdź o co jeszcze musisz zapytać zanim podpiszesz umowę!

Profesjonalny sprzęt

Jakość oraz ilość posiadanego przez zespół sprzętu również determinuje cenę usługi. Profesjonalna orkiestra na wesele musi zainwestować dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych w dobry sprzęt nagłośnieniowy, oświetlenie czy inne dodatkowe efekty wizualne jak dym lub wytwornicę baniek mydlanych. Lepszej jakości sprzęt wiąże się z wyższą ceną za usługę.

zespół weselny na scenie profesjonalny sprzęt

W kontekście sprzętu warto tutaj wyjaśnić, że im więcej członków zespołu, tym więcej sprzętu trzeba przywieźć, a następnie rozłożyć, co zajmuje dużo czasu. Sześcioosobowy zespół potrzebuje średnio dwie pełne godziny, na podłączenie wszystkich urządzeń i instrumentów, podczas gdy zespoły korzystające z podkładów potrafią to zrobić w mniej niż godzinę. Dlatego też, między innymi, cena zespołu na wesele grającego na żywo jest wyższa.

PYTANIA DO ZESPOŁU WESELNEGO  ←  pobierz bezpłatną listę pytań!  ⬅️

Miejsce uroczystości

W tym punkcie nie chodzi o to, że zespół weselny weźmie więcej pieniędzy za wesele w pałacu, a mniej na sali OSP. Jest to przede wszystkim kwestia transportu. Stawka za transport waha się między 1,80zł a 2,50zł za kilometr. Przy dalekich wyjazdach dochodzi jeszcze dopłata dla kierowcy za tak zwane „postojowe”.  Jeżeli macie w planach poprawiny, wówczas po stronie młodych leży zapewnienie zespołowi noclegu.

zespół weselny w pełnym składzie na kanapie, gitara bębny, kontrabas, wokalistka

Oprawa muzyczna podczas ceremonii zaślubin

Niektóre zespoły oferują dodatkowo oprawę muzyczną podczas ceremonii zaślubin w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego. Profesjonalny zespół będzie też miał możliwość zorganizowania nagłośnienia na ślubie w plenerze. Ta forma jest bardzo często wybierana podczas ślubów humanistycznych.  Jest to dodatkowa usługa i z pewnością będzie wiązała się z osobną opłatą. Zwykle jednak skorzystanie z usługi wybranego przez Was zespołu będzie tańsze niż wynajęcie dodatkowo wokalistki lub skrzypaczki na sam ślub.

SKRZYPCE NA ŚLUB

BOHEMA TRIO

Każdy kto planuje ślub zastanawia się ile kosztuje wesele. Ostateczna cena jest uzależniony od wielu wyborów. Dokładne przemyślenie i zaplanowanie wydatków jest konieczne. Warto jednak pamiętać, że ślub to wyjątkowy dzień, dlatego zorganizujcie go tak, aby wspomnienia były jak najlepsze.

profesjonalna oprawa muzyczna ślubu skrzypce na ślub kontrabas na ślub

PROFESJONALNA OPRAWA MUZYCZNA ŚLUBU

Wasze śluby: 

  1. Miłość jak z kina! Wesele jak z bajki, czyli piękny czarno-biały reportaż ze ślubu Agaty i Michała! 
  2. Ślub boho w hołdzie naturze -wyjątkowy reportaż ze ślubu i wesela Magdy i Konrada!