Czarno białe zdjęcia ślubne para młoda przed ołtarzem

Miłość jak z kina! Wesele jak z bajki, czyli piękny czarno-biały reportaż ze ślubu Agaty i Michała!

Źródło: PODI Fotografia

Suknia inna niż wymarzona, usługodawcy bez polecenia, pandemiczne oczekiwania, a i tak wszystko wyszło wspaniale. Obejrzyj te piękne zdjęcia ze ślubu i wesela Agaty i Michała oraz przeczytaj, jak podeszli do organizacji wesela, co zaowocowało sukcesem.

Zdjęcia: PODI Fotografia

Obydwoje kochają kino, ale nie poznali się na seansie tylko... w pracy. Michał pracował wówczas w dużej sieci kinowej, a Agata dołączyła do jego zespołu. Po trzech latach znajomości para zaręczyła się w romantycznych okolicznościach na Krecie. I praktycznie od razu zabrała się za przygotowania do ślubu i wesela.

Gdzie ślub, a gdzie wesele?

Wybór był od początku oczywisty – ślub odbył się w rodzinnej miejscowości, w parafii Agaty. – To tam przyjęłam wcześniejsze sakramenty

Hotel In Between niedaleko Lublina, który wybrali Agata i Michał na swoje przyjęcie weselne, odpowiadał ich potrzebie zorganizowania kameralnego i eleganckiego przyjęcia. Dekoracje dopełniły wizerunku wnętrz i efekt był niesamowity. – Zaszaleliśmy z dekoracjami, zależało nam na tym, aby goście mieli piękny widok przez całe wesele, a i na zdjęciach stanowiły one piękne tło – mówi Agata. 

Pandemia na szczęście nie pokrzyżowała planów parze. Decyzja o ślubie została podjęta pod koniec 2019 roku i udało się pozostać przy pierwotnym planie, że uroczystość odbędzie się w październiku 2021 roku. – Co prawda kilka osób zrezygnowało ze względu na obawę przed pandemią, ale większość gości była już zaszczepiona – mówi Michał. 

Zapytani o to, jak znaleźli tak dobrych usługodawców, co bardzo podkreślają, Agata i Michał zdradzają, że korzystali wyłącznie z internetu, bez poleceń. W ten sposób udało im się upolować zarówno fotografa, jak i filmowca, dekoratorów oraz innych współtwórców wyjątkowego klimatu na ich wielki dzień. – Impreza bardzo się udała! Orkiestra grała do 4:00, a my z gośćmi śpiewaliśmy jeszcze do 6:00 – wspomina ze śmiechem Agata. 

Od planu do realizacji 

Wszelkie wybory i decyzje para podejmowała wspólnie, z usługodawcami kontaktowałam się często już sama Agata.

- Gdybyśmy mieli udzielić porady parom, które dopiero planują wesele, na pewno zwrócilibyśmy uwagę, że warto wyraźnie zaznaczyć, jakie ma się oczekiwania w związku z usługami – podpowiada pani młoda i dodaje: – Niektóre pary chcą na przykład, aby na zdjęciach i filmie koniecznie zostały uwiecznione konkretne osoby z rodziny, takie sprawy koniecznie trzeba omówić. Nam na przykład bardziej podobała się muzyka podłożona w filmie niż wypowiadane słowa. 

PRZYSIĘGA MAŁŻEŃSKA W PIĘKNEJ OPRAWIE? SPRAWDŹ NAJLEPSZYCH USŁUGODAWCÓW W TWOIM REGIONIE → OPRAWA CEREMONII ŚLUBNEJ♥

Wymarzona suknia, czyli... całkiem inna

- Moja przyjaciółka, a zarazem świadkowa sama niedługo wychodzi za mąż. Razem chodziłyśmy do salonów w poszukiwaniu sukien ślubnych. Jaki był efekt? Poszłam po gładką, dopasowaną suknię na ramiączkach, a wyszłam z księżniczką – śmieje się Agata. - Moja Iza i panie z salonu jednogłośnie uznały, że, kiedy zobaczyłam się w tej sukni, widać było po uśmiechu, że to jest TO. 

Połączenie dziewczęcego uroku kreacji z wieczorową klasą spełniło marzenie Agaty o tym, aby tego wyjątkowego dla niej wieczoru nikt nie miał wątpliwości, gdzie jest panna młoda: 

- Światło odbijające się w suficie sali sprawiało, że suknia lśniła cały czas. Wyglądało to przepięknie! 

Wspomnienia z tego wyjątkowego dnia

Każda para ma swoje wybrane momenty z dnia ślubu, które utkwiły jej wyjątkowo w pamięci. Dla Agaty było to prowadzenie jej przez tatę do ołtarza: - Nie wzruszam się często, to były wyjątkowe chwile...

Początek pierwszego tańca i podziękowania dla rodziców wywołały u pary spory stres, mimo, że byli do nich dobrze przygotowani. Potem już jednak poszło jak z płatka.

 - Układ szykowaliśmy przez miesiąc; mąż trenował kiedyś taniec towarzyski. Wszystko wyszło ładnie, byliśmy bardzo zadowoleni. Docelowy taniec wyszedł nam najlepiej ze wszystkich prób – śmieje się Agata. 

- Zdecydowanie polecam przygotowanie sobie tekstu podziękowań dla rodziców. Oczywiście mogliśmy powiedzieć to na żywo, ale jednak bezpieczniej czuliśmy się wiedząc, że w każdej chwili możemy zerknąć na kartkę, aby nie zapomnieć o czymś ważnym i tego nie pominąć – podpowiada Michał. – My wydrukowaliśmy sobie słowa podziękowania na ładnym papierze, żeby wyglądało to elegancko i z klasą, jak cała reszta oprawy tego dnia i wieczoru – dodaje Agata. 

Codzienność po ślubie

O miłość trzeba dbać na co dzień – to wie już dziś na szczęście większość młodych par. Jak to wygląda w praktyce u Agaty i Michała? 

- Spędzamy razem wolny czas, obydwoje lubimy chodzić na siłownię, trenujemy razem – mówi Michał. - Poznaliśmy się w kinie i oglądać filmy razem także bardzo lubimy! – mówi Agata. W domu też serwują sobie często wspólne seanse z platform streamingowych. 

Bardzo ważne jest naszym zdaniem wzajemne szanowanie swojej prywatności – jesteśmy razem, ale przecież nadal oddzielnymi jednostkami – podkreśla Agata. Mój mąż lubi gry komputerowe, gra też na gitarze. Ja kocham gotować, jestem specjalistką w wegańskich potrawach – dodaje. To ich czas. 


Usługodawcy, którym zaufała ta para:

Zdjęcia - PODI Fotografia

Kamerzysta - ArtsFrame 

Dekoracje - inLove z Zamościa

Orkiestra - Morele 

Krawiec (garnitur Pana Młodego) - Dąbrowski&Góral

Ślub i wesele w stylu glamour w elementami rustykalnymi - piękny reportaż ze ślubu Klaudii i Piotra! ♥

Dekoracje stołów weselnych - poznaj najnowsze trendy i inspiracje 2021/2022! ♥