Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Dekoracje sali weselnej ,kwiaty na weselu, stół Państwa Młodych

Wesele dawniej i dziś

Źródło: www.redwedding.pl - Fotografia

Wesele dosłownie znaczy – radość. Powinno się zatem odbywać w takiej właśnie atmosferze oraz być pełne wzajemnej serdeczności. Wielowiekowa tradycja hucznego świętowania zaślubin potwierdza także, że jej celem jest bliższe poznanie się rodzin wchodzącej w związek małżeński pary.

Zgodnie z polską tradycją, po uroczystości zaślubin świętować powinno się w rodzinnym domu panny młodej. Do niedawna jeszcze, zwyczajowo koszty wesela pokrywali rodzice panny młodej, a rodzice pana młodego płacili za alkohol oraz obrączki. Dziś zwyczaj ten odchodzi w niepamięć. Młodzi na przyjęcia weselne wynajmują eleganckie restauracje lub lokale specjalizujące się w organizacji wesel, a koszty płacą po prostu po połowie. Szczególnie dotyczy to mieszkańców dużych miast. Coraz powszechniejsze jest też nieangażowanie rodziców młodych w finansowanie wesela i zapraszanie ich na uroczystość jako gości honorowych. Dotyczy to oczywiście głównie ślubów zawieranych przez dojrzałe osoby o ustabilizowanej sytuacji finansowej. Dziś jednak wiele par wybiera jednak też obiad bez tańców, rezygnując z wystawnego wesela. Dyktowane jest to często sytuacją finansową, ale i chęcią uczczenia zaślubin w inny sposób – na przykład długą egzotyczną podróżą we dwoje.

Tańcząca Para Młoda na weselu,pierwszy taniec Pary Młodej,wesele w stylu boho, Panna Młoda w sukience z koronkami

Źródło: Fotografia i Film | TomekPartyka