Upominki dla gości weselnych

Ukłony w stronę gości

Spójne wesele połączone motywem przewodnim to gwarancja udanej zabawy – zarówno dla gości, jak i Was samych. Małe smaczki, do wprowadzenia których chcemy Was zachęcić, mogą je uświetnić, sprawiając gościom dużą przyjemność.

Chcąc uhonorować weselników, możecie pokusić się o indywidualne akcenty skierowane do poszczególnych osób. Mogą to być drobiazgi czekające na stole lub małe upominki, także spersonalizowane, które goście otrzymają, kiedy będziecie się z nimi żegnać.

Niespodzianki na stole

Rolę pierwszych mogą pełnić szklanki z przepaskami lub jabłka z winietką, na której wykaligrafowane będą imię gościa i dedykowana mu zabawna notka, np. „Hanna Kowalska – mistrzyni pieczenia serników” lub „Zygmunt Nowak – mistrz spinningu, pogromca szczupaków” itd. Na stole może też czekać na przykład lniana serwetka z motywem wesela opatrzona karteczką z napisem: „Mamy nadzieję, że ten upominek będzie przypominał Ci miły wieczór”.

Na wyjście

Jako upominki proponujemy drobiazgi związane z motywem wesela. Jest nim wzór łowicki? Podarujcie gościom małe słoiczki przetworów przepasane wstążkami lub serwetkami korespondującymi z dekoracją sali. A może dekoracja sali będzie nawiązywać do klimatu paryskiej uliczki? Kolorowe ciasteczka-makaroniki sprawdzą się tu doskonale. Organizujecie przyjęcie w stylu nawiązującym do greckich wysp? Dajcie biesiadnikom na odchodne buteleczki oliwy lub ozdobnie zapakowane kawałki chałwy, czy też słoiczki z oliwkami – koniecznie ze spersonalizowanymi podziękowaniami za to, że uczestnicy wesela towarzyszyli Wam w tak ważnym dniu.

Co napisać?

Najlepiej to, co pierwsze przychodzi Wam na myśl, kiedy pomyślicie o danej osobie (jeśli oczywiście nie jest to zbyt głośny śmiech lub zez). Mówimy o cechach charakterystycznych, czymś, co wyróżnia gości – także Waszym subiektywnym zdaniem.

Bliskiej rodzinie i przyjaciołom będzie Wam na pewno łatwiej przekazać głębokie i ciepłe słowa: „Babciu, dziękuję za przekazane mi wartości. Będę im wierna, tworząc moją rodzinę” albo „Ciociu, dziękuję za wspaniałe chwile spędzone w Twoim domu, kiedy byłam dzieckiem. Twoja troska wiele dla mnie znaczy”.

Dalszej rodzinie i znajomym można po prostu podziękować, używając samych imion czy nazwisk, jeśli obdarowujecie parę lub całą rodzinę.

Mimo że kaligrafowanie karteczek zajmie sporo czasu, naprawdę warto go na to zarezerwować. Dla bliskich Wam osób będzie to prawdziwie emocjonalna niespodzianka, szczególnie jeśli podkreślicie indywidualną cechę lub talent danej osoby. W jaki sposób? „Wujaszku, Twoje rubaszne poczucie humoru to gwarancja dobrej zabawy w każdym gronie!” lub „Kasiu, bez Twoich opowieści świat nie byłby tak barwny”.