Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Targi Młodej Pary w Gdańsku 04 listopada 2018 AMBER EXPO Zobacz
Targi Młodej Pary w Warszawie 28 października 2018 EXPO XXI Zobacz
Targi Młodej Pary w Krakowie 21 października 2018 EXPO KRAKÓW Zobacz
Panna Młoda w bieliźnie w łóżku, noc przedślubna

Noc przedślubna

To problem większości panien młodych w noc poprzedzającą dzień ślubu. Natłok myśli, krążąca we krwi adrenalina i wrażenie, że na pewno o czymś się zapomniało – to wszystko nie pozwala na regenerację niezbędną przed tak wielkim wydarzeniem. Można jednak tak zaplanować wieczór i noc przed nim, aby pójść do ołtarza w naprawdę świetnej formie.

Para siedząca na parapecie w dzień przed ślubem

Wcześniejsza strategia

  1. Warto wziąć sobie dwa, trzy dni wolnego tuż przed ceremonią, aby nie musieć w nerwach godzić obowiązków zawodowych i ostatnich przygotowań do ślubu i wesela.
  2. Sen przyjdzie znacznie szybciej, jeżeli każdego dnia oczekiwania na uroczystość poświęcisz chociaż godzinę na aktywny wypoczynek (siłownia, spacer, taniec, inne ulubione zajęcia) i co najmniej 20 minut na słodkie lenistwo (wiemy, że więcej nie wytrzymasz )
  3. Wieczorne rytuały, takie jak kąpiel, relaksująca gimnastyka, słuchanie spokojnej muzyki czy spacer, są bardzo pomocne w uregulowaniu rytmu dnia i nocy, który często jest zaburzany, kiedy żyjemy jakimś ważnym wydarzeniem. Alkohol i inne substancje mające wpływ na percepcję koją tylko pozornie.
  4. Jeśli od pewnego czasu dokucza Ci bezsenność, warto poprosić lekarza o zalecenie preparatu, który ułatwi zasypianie, ale nie wpłynie na samopoczucie w ciągu dnia. Pamiętaj, aby samowolnie nie stosować leków nasennych ani uspokajających, choćby nawet bliskie Ci osoby przekonywały Cię, że bezpiecznie możesz skorzystać ze specyfików z ich apteczki.
  5. Jeśli narzeczony i Ty mieszkacie razem, pozostaje pytanie: kochać się czy nie tej nocy? Zakładamy, że nie macie podpisanego kontraktu z którymś z bardzo ważnych klubów piłkarskich, a ślubu nie traktujecie jak uczestnictwa z olimpiadzie sportowej. Dlatego decyzja o tym, czy zawalić noc, oddając się namiętności lub chociaż poprawić w ten sposób krążenie, należy tylko do Was. Przeciwwskazań brak. 
  6. Na wypadek, gdyby miały budzić Cię myśli o tym, o czym musisz pamiętać rano, miej tuż przy łóżku notatnik. Dzięki hasłowemu zapisaniu ważnych punktów, uwolnisz myśli i ze spokojną głową będziesz mogła wrócić w objęcia Morfeusza.

Sztama z teściową

Młoda Para po ślubie w łóżku

kobieta podczas relaksującego masażu przed ślubem

druhny skaczące po łóżku przed ślubem