Targi Młodej Pary w Gdańsku 13 lutego 2022 Odbierz bezpłatny bilet
Targi Młodej Pary w Lublinie 30 stycznia 2022 Odbierz bezpłatny bilet
Targi Młodej Pary w Nowym Sączu 30 stycznia 2022 Odbierz bezpłatny bilet
Panna Młoda i Pan Młody sesja plenerowa

Modne fryzury na wesele dla Panny Młodej, świadkowej i druhen!

Krótkie, długie, z welonem, elegancką spinką, a może wiankiem? Propozycji wyjątkowego uczesania, zarówno dla panny młodej, jak i dla druhny i innych kobiet obecnych na weselu jest tak wiele, że z pewnością każda z Was  znajdzie coś dla siebie. Poniżej znajdziecie pomysły na upięcia inspirowane aktualnymi trendami. 

Modne fryzury dla druhny 

Druhny oraz inne kobiety, zaproszone na wesele, przy wyborze fryzury powinny pamiętać, że uczesanie numer jeden tego wieczoru należeć powinno do panny młodej. Dlatego podczas wizyty u fryzjera warto zachować umiar w nadawaniu wytworności uczesania – przyćmienie looku panny młodej jest wyjątkowym nietaktem. Z drugiej strony fryzury damskiej części gości weselnych mogą być zwykle nieco odważniejsze i mniej „ułożone”, niż fryzura głównej bohaterki dnia. 

Panna Młoda z druhnami w ogrodzie

Źródło: Ela Staszczyk Fotografia

upięcie ślubne dla Panny Młodej i świadkowej

fryzura ślubna dla świadkowej

rozpuszczone włosy Panny Młodej i świadkowej na ślubie

Zdjęcie: Paweł Bator Fotografia

Ładne i modne upięcia ślubne z długich i średnich włosów

Oferta salonów fryzjerskich dla posiadaczek długich włosów jest od lat bardzo bogata. Niesłabnącym zainteresowaniem wśród pań, mogących pochwalić się tymi najdłuższymi kosmykami, cieszą się tzw. wysokie upięcia. Odpowiednio wykonane dodadzą fryzurze objętości, a przede wszystkim wysmuklą szyję i podkreślą dekolt.

wysoki kok u Panny Młodej fryzura ślubna

Para Młoda podczas pierwszego tańca na sali weselnej

Zdjęcie: Fotografia z sercem

Srebrna opaska Panny Młodej

Źródło: Balvia photography

niski elegancki kok, upięcie ślubne Panny Młodej

Innym, wyjątkowo dziewczęcym i romantycznym wariantem, są włosy upięte tuż nad linią karku. Góra fryzury jest wówczas lekko natapirowana lub ozdobiona zaplecionymi włosami, a dół ma postać misternie wykonanego koka. Takie fryzury weselne doskonale komponują się z biżuterią dla włosów, a dodatkowo są gwarantem komfortu przez cały ślubny dzień i wieczór. 

luźne upięcie ślubne

niski kok ślubny

Para Młoda podczas sesji plenerowej w lesie

Zdjęcie: KTOFOTO

Na rozpuszczone włosy mogą sobie na pewno pozwolić panny młode (i nie tylko), których włosy są – nie  tyle podatne na układanie, co na tyle mocne, że fryzura utrzyma się w oryginalnym kształcie, bez sztucznego wyglądu. Delikatne włosy lepiej czasem jednak upiąć, dobry fryzjer, szczególnie, jeśli zna włosy danej kobiety, na pewno doradzi, jaka fryzura najlepiej uwydatni jej urodę i nie będzie ozdobą tylko przez pierwsze dwie godziny. 

Rustykalna Para Młoda

Zdjęcie: Oh la la!

Rozpuszczone włosy fryzura ślubna dla blondynki

Zdjęcie: sunsetstory.pl - fotografia ślubna

Para Młoda w stylu boho, rozpuszczone włosy Panny Młodej

Zdjęcie: Łapacze Wspomnień 

delikatne fale fryzura ślubna

eleganckie upięcie ślubne ciemne włosy

elegancka Panna Młoda z rozpuszczonymi włosami

Źródło: Natalia Rakuś Fotografia

eleganckie upięcie ślubne

Zdjęcie: Rafał Nawojski fotografia ślubna

delikatne fale, rozpuszczone włosy Panna Młoda, fryzura ślubna

Warkocz na wesele?  Modne fryzury zaplatane, nie tylko dla panny młodej i druhny

W katalogach, zawierających propozycje na ładne i modne upięcia ślubne z długich i średnich włosów, prym wiodą również warkocze oraz rozmaite plecionki. Ich misterność, często celowy nieład i fakt, że zwykle wyglądają, jakby zostały wykonane od niechcenia, sprawiają, że kradną one serca miłośniczek naturalnych, lekkich stylizacji. Warkocze są najczęściej nieodzownym elementem ślubnego looku w stylu boho i rustykalnym, doskonale komponują się też z wplecionymi między kosmyki kwiatami lub wiankami. Umiejętne wykonanie i wystylizowanie warkoczy pozwala też cieszyć się piękną fryzurą przez wiele godzin, bez konieczności częstego jej poprawiania. 

Panna Młoda z wiankiem i rozpuszczonymi włosami

Zdjęcie: Łapacze Wspomnień 

upięcie ślubne z warkoczem i wiankiem

upięcie ślubne na długich włosach

Fryzura ślubna Panny Młodej z warkoczem i wiankiem

Źródło: Anna Więcławska Fotografia

warkocz ślubny

Krótkie fryzury na wesele? 

Wydawać by się mogło, że lista propozycji modnych ślubnych uczesań dla włosów krótkich jest mocno ograniczona. Nic bardziej mylnego! Posiadaczki włosów krótszych, np. do ramion, lub bardzo krótkich, oprócz standardowych zabiegów stylizacyjnych, mają do wyboru całą gamę akcesoriów fryzjerskich. Modne fale lub plecionki bez problemu wykonamy na włosach o długości do ramion, a fryzury bardzo krótkie udekorujemy delikatnym wiankiem, diademem lub welonem.

fryzura ślubna do ramion

Fryzury ślubne z welonem doskonale zresztą prezentują się również na włosach długich. To nawiązanie do tradycji noszenia welonów, wbrew powszechnej opinii o ograniczeniu swobody ruchów panny młodej, cały czas jest bardzo popularne. Przecież welony najczęściej bez problemu w dowolnym momencie wesela można odpiąć – każda druhna przy tym pomoże, a przy okazji wspólnie poprawicie Wasze bajeczne, weselne fryzury. 

Panna Młoda włosy do ramion

Paniom goszczącym na weselu, mającym krótkie włosy radzimy, aby wybrać się na ich uformowanie tuż przed weselem. Dobrze ukształtowana i dobrana do twarzy oraz charakteru krótka fryzura potrafi wyglądać ultra kobieco i magnetyzować spojrzenia! Odkryty kark, podobnie jak przy spiętych włosach, sprawia, że kobieta wygląda bardzo zmysłowo. Do tego suknia z dekoltem na plecach lub/i krótki naszyjnik z dłuższym łańcuszkiem na plecach...

fryzura ślubna włosy blond do ramion

rozpuszczone włosy do ramion z wiankiem

Źródło: Karol Chaba Wedding Photography 

delikatne fale do ramion fryzura ślubna

Fryzury ślubne z wiankiem

Wianki, wywodzące się ze stylizacji rustykalnych i boho, na dobre zagościły już w modzie ślubnej. Na forach dla panien młodych często można znaleźć zapytania typu: „nie jestem za stara na wianek?”, „wianek i welon razem – czy nie za dużo?”, „będę mieć suknię syrenkę – czy wianek jest dobrym pomysłem?”, itd. Jest to więc temat żywy, a stylizacje z wiankami cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony wielbicielek trendów powiązanych z naturą.

Zdjęcie: Adrian Bugajny Fotografia

Panna Młoda z rozpuszczonymi włosami blond z wiankiem

Zdjęcie: Kuzar. Photography 

Panna Młode rozpuszczone rude włosy z wiankiem

Zdjęcie: Natalia Rakuś Fotografia

upięcie ślubne z kwiatami

Zdjęcie: KTOFOTO 

upięcie ślubne z zielonym wiankiem

Zdjęcie: Niebieskie Migdały

upięcie ślubne z wiankiem i kwiatami

Zdjęcie: Balvia photograhpy

wianek i rozpuszczone włosy na weselu Panna Młoda

Zdjęcie: Barbara Duchalska Fotografia&Retusz

fryzura ślubna w stylu boho

Zdjęcie: Prześwietlone Odbitki

wianek we włosach

Źródło: MIGAWKA

Jaka fryzura do wianka? Wszystko musi dobrze pasować, aby tworzyć spójną kompozycję. Jeśli więc „dużo się dzieje” w sukni, to wianek powinien być delikatniejszy, ale też nie za mały, aby nie sprawił, że głowa będzie wydawać się zbyt mała wobec tułowia. Podobnie więc będzie z fryzurą – długie włosy z lokami, proste, albo niski kok, czy też warkocz. Wśród tych propozycji każda z Was znajdzie coś dla siebie. Oprócz pięknych „rusałek” w wiankach, wielkie wrażenie robią także na gościach krótkowłose panny młode z ukwieconymi głowami. Wszystko zależy od Was! Wianki odradzamy paniom będącym gościom – zbyt mocno definiują styl i zwracają uwagę, ale już druhny będą się świetnie prezentować w wiankach, jeśli i panna młoda będzie go mieć na głowie. 

Modne torty weselne 2020/2021