Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Targi Młodej Pary w Gdańsku 13 stycznia 2019 AMBER EXPO Zobacz
Targi Młodej Pary w Warszawie 10 lutego 2019 EXPO XXI Zobacz
Targi Młodej Pary w Krakowie 13 stycznia 2018 EXPO KRAKÓW Zobacz
kolorowy, wiosenny bukiet ślubny

Kolorowe bukiety ślubne – nowy trend na 2018 rok

Żadna panna młoda nie obędzie się bez bukietu ślubnego z prawdziwego zdarzenia. Nawet gdy ceremonia ma dość skromny charakter, w ręku kobiety nie zabraknie choćby jednego kwiatka. Pamiętaj, że ten element działa niczym upiększający ozdobnik. W tym roku królują kolory!

Wbrew pozorom wśród wiązanek ślubnych także panują różne mody – i to zmienne. Wiele osób wychodzi z założenia, że kwiaty to kwiaty i nie ma w ich doborze żadnej filozofii, ale to mylne założenia. Utalentowani floryści co sezon proponują nieco inne rozwiązania, niekiedy różniące się niewielkimi, ale za to istotnymi, szczegółami. Na co powinnaś postawić, jeśli bierzesz ślub w tym roku?

fioletowy bukiet ślubny

Bukiety ślubne 2018 – najgorętsze trendy

Nie ma wątpliwości, że powrócił zachwyt feerią barw. Nie zrozum tego jednak na opak – nie chodzi o to, żeby Twoja wiązanka świeciła z daleka niczym tęcza. Kolor ma być przede wszystkim naturalny, lekko pastelowy, choć i w intensywnym wydaniu zrobi wrażenie. Powinnaś zatem uzgodnić z kwiaciarką, aby w kompozycji znalazły się rośliny, których nie trzeba będzie farbować, bo same z siebie są przepiękne. Zresztą, umówmy się, koloryzowanie kwiatów to dosyć niefortunny zabieg.

duży, kolorowy bukiet ślubny

Takie założenia stoją w opozycji do popularnych jeszcze do niedawna niewielkich wiązanek, w których przeważały biel i zieleń. Co do kształtu, wspaniale będą się prezentować bukiety w koncepcji artystycznego nieładu – pasują i do sukien boho z koronkami oraz pięknych tkanin w stylu glamour.

bukiet ślubny z ciemnymi kwiatami

Ślub w stylu boho

Modne kolory 2018 – jak przemycić je również wśród kwiatów?

No dobrze, wiesz już, że z odrobiną nietuzinkowych odcieni zadasz szyku. Ale które z nich najlepiej skomponują się nie tylko z Twoją kreacją, lecz także całym wystrojem? Na pewno ponadczasowa okaże się czerwień – to idealna towarzyszka dla każdego innego odcienia. Także róż i jego tony, w tym brzoskwiniowy, pięknie się zaprezentują. Co ciekawe, ultramodne w tym sezonie są także... niebieskości.

Zawsze możesz też spróbować poszukać razem z florystką kwiatów, które będą zbliżone barwą do ultrafioletu ogłoszonego przez Pantone kolorem 2018 roku.

pastelowy bukiet ślubny

Bukiet możesz utrzymać albo w konkretnej tonacji nawiązującej wyłącznie do jednej barwy, albo postawić na kontrolowany miszmasz. Mimo wszystko niech bazą będzie jednak zieleń, która uładzi całość.

bukiet ślubny w industrialnym stylu

Jakie konkretnie kwiaty na ślub?

W roli kolorowych gwiazd świetnie spiszą się peonie – są ponadczasowe i rozłożyste, co pozwala na tworzenie wielu niebanalnych wersji wiązanek. Jeśli cenisz klasykę, spróbuj z różami. Nie ma chyba bukietu, która wyglądałby z nimi źle. Inne opcje to także chryzantemy – kiedyś kojarzone wyłącznie z wiązankami nagrobnymi, dzisiaj przeżywające swój renesans i filuternie włączane do kompozycji o radosnym charakterze. Lekkości mogą z kolei dodać gerbery bądź jaskry.

wiosenne bukiety ślubne

Bukiety ślubne z peonii

Kolorowe bukiety ślubne... z niespodzianką

Żeby wprowadzić element zaskoczenia, wprowadź do barwnej wiązanki niespodziewany element. Może to być wstążka (tylko duża i widoczna, to teraz must have!), ale może też... mało znana roślina, która zaintryguje gości i sprawi, że Twój bukiet będzie jedyny w swoim rodzaju. Pięknie sprawdzi się na przykład liść monstery, który jest obecnie jednym z najmodniejszych hitów wnętrzarskich – przekornie, prawda? Floryści proponują też ostatnio srebrniki. To oryginalne kwiaty wspaniale spisujące się w roli głównego bohatera bukietu. A może masz jakieś własne pomysły?

czerwony bukiet ślubny