Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Targi Młodej Pary w Warszawie 10 lutego 2019 EXPO XXI Zobacz
bukiet ślubny z peonii

Bukiety ślubne z peonii

Kwiaty te, dzięki swojej delikatności i barwom, stanowią piękne tło dla wielu innych roślin. Wspaniale komponują się z pastelami, jak i z mocnymi barwami. Nie dziwi więc, że peonie tak chętnie wybierane są przez panny młode do bukietów ślubnych.

Bukiety ślubne o chłodnych barwach, i z białymi oraz bordowymi lub ciemnoróżowymi peoniami w roli głównej, świetnie będą się komponować ze śnieżnobiałą suknią. Takie połączenie to idealny wybór dla panien młodych o typie urody Królewny Śnieżki – brunetek o jasnej karnacji, ciemnej oprawie oczu i niebieskiej tęczówce. Dla podkreślenia tego ostatniego atutu, między kwiaty można wpleść pojedyncze chabry lub... niezapominajki.

Panna Młoda z dużym bukietem z bordowych piwonii oraz białych

Choć ich pąki są raczej dużych rozmiarów, peonie mają tak delikatną strukturę, że nie będą przytłaczać – nawet w bogatej stylizacji. Taki wianek może stanowić inspirację dla pań, którym marzy się ślub stylizowany à la Frida Kahlo.

Panna Młoda z wianuszkiem w piwonii, panna Młoda z bukietem z peonii, Panna Młoda podczas sesji plenerowej

Tak ciepłe zestawienie peonii z innymi kwiatami idealnie pasuje pannom młodym, które są szatynkami lub blondynkami z rudawym odcieniem włosów lub/i mają oliwkową karnację. Rude pieguski, wybierając kremowe peonie i pastelowe pomarańczowe oraz seledynowe dodatki do bukietu, prezentować się będą z takimi zestawieniami wprost zachwycająco!

Bukiet ślubny z pastelowych peonii, Panna młoda z bukietem ślubnym

Jeśli wybierzecie suknię ze zdobieniami z koronki lub tiulu, szczególnie w stylu boho, peonie wspaniale będą wyglądać bez żadnych dodatków lub wetknięte, jakby przypadkowo, w luźny polny bukiet.

Panna Młoda podczas przygotowań z bukietem kwiatów, Panna Młda trzymająca bukiet z białych peonii, Panna Młoda w koronkowej sukience z bukietem w ręku

Ponieważ peonie są wrażliwe na zmiany temperatur, warto, aby łodyżki spoczywały w menzurce z wodą, schowanej pod wiązaniem bukietu. W ten sposób oszczędzicie sobie stresu związanego z ich ewentualnym zwiędnięciem.

Panna Młoda trzymająca bukiet z peonii, lawendy i róż

bukiet ślubny z białych peonii, buty ślubny na wysokim obcasie, pudełko an obrączki

Więcej na temat tego, gdzie zamówić peonie i jak można wykorzystać je do dekoracji, przeczytasz tutaj.