Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Para Młoda podczas sesji plenerowej

Zmysłowa sesja ślubna na polskiej pustyni

Źródło: www. PIOTR-BEDNARCZYK.com

 „Dagmara i Bartek to bardzo sympatyczna para. Już podczas pierwszego spotkania znaleźliśmy wspólny język. Wiedziałem, że współpraca z nimi będzie bardzo ciekawa” – opowiada Piotr Bednarczyk z Podhale Foto, autor wyjątkowej sesji plenerowej zrealizowanej na Pustyni Błędowskiej.

Rozmawia: Anna Machnowska

Czy może Pan przedstawić nam bohaterów tej urzekającej sesji ślubnej?

Młodzi poznali się na imprezie andrzejkowej u znajomych, dość szybko zaprzyjaźnili się, a w Sylwestra 2008/2009 zostali parą. Po siedmiu latach, w Zakopanem Bartek oświadczył się swojej ukochanej. Dagmara jest skromną, a zarazem bardzo elegancką kobietą. Na swój wielki dzień wybrała delikatną sukienkę typu „syrenka”, która idealnie odzwierciedliła jej osobowość. Bartek postawił na czarny smoking, który świetnie komponował się z szykownym wyglądem Dagmary.

Ci młodzi tworzą wspaniały duet, do tego mają masę ciekawych pomysłów. Potrafią sami zaplanować wszystko od początku do końca, zwracając uwagę na detale, o czym z pewnością świadczy to, że większość dekoracji sali weselnej oraz kościoła wykonali samodzielnie.Sesje plenerowe zazwyczaj staram się realizować do dwóch tygodni po ślubie, aby młodzi czuli jeszcze klimat ceremonii i wesela. W tym przypadku sesja odbyła się nieco później. Miałem też przyjemność towarzyszyć Dagmarze i Bartkowi również w dniu ślubu. Zdjęcia można obejrzeć na moim blogu.

Para Młoda podczas sesji plenerowej na Pustyni

Jak nawiązali Państwo współpracę?

Poznaliśmy sie na spotkaniu organizacyjnym, wcześniej nie mieliśmy ze sobą kontaktu. Dagmara i Bartek trafili na moje portfolio dzięki poleceniu moich przyjaciół filmowców z firmy Podhalevideo, z którymi współpracuję podczas większości wesel.

Skąd pojawił się pomysł zrealizowania sesji w tak wyjątkowym miejscu?

Plener na Pustyni Błędowskiej wymyśliła Dagmara. Nie byłem tam nigdy wcześniej. Pustynia zapowiadała się być idealnym miejscem, więc bez zastanowienia wsiedliśmy w samochód i wyruszyliśmy w podróż. Lubię, kiedy pary same proponują ciekawe miejsca na zdjęcia, ponieważ często są to miejsca, które mają dla nich wartość sentymentalną lub po prostu takie, w których czują się dobrze i swobodnie.

Para Młoda podczas sesji na Pustyni, patrząca na siebie

Czy stylizacja widoczna na zdjęciach odwzorowuje to, jak para wyglądała w dniu ślubu?

Zasadniczo tak. Wyjątkami były makijaż i fryzura oraz dodatki na głowę. W dniu ślubu zamiast wianka panna młoda miała welon na upiętych 

Panna Młoda w wianuszku z gipsówki, Panna Młoda z czerwonymi ustami

Pan Młody podczas sesji plenerowej, Pan Młody w białej koszuli

Jak nawiązuje Pan kontakt z parą, aby móc osiągnąć zamierzony przez Pana efekt? Czy realizowane przez Pana sesje oparte są na konkretnym scenariuszu?

W czasie sesji bardzo ważny jest dla mnie kontakt z parą. Zależy mi na tym, by młodzi traktowali mnie jak znajomego, który robi im zdjęcia, a nie jak „pana fotografa”. Dlatego zawsze dążę do tego, by spotkać się z młodą parą przed weselem i spędzić z nimi trochę czasu. Świetnym rozwiązaniem by stworzyć  swobodny kontakt na linii para-fotograf jest sesja narzeczeńska. Wtedy młodzi szybko przyzwyczajają się do obecności aparatu, dzięki czemu podczas dnia ślubu czy pleneru zachowują się naturalnie.

siedząca para młoda podczas sesji na pustyni

W trakcie sesji, by uzyskać naturalność na zdjęciach, staram się młodym parom podsuwać sugestie zachowań, np.: „Idźcie za rękę i zerkajcie na siebie”. Podczas wykonywania przez nich tych „zadań” obserwuję ich i staram się uchwycić w kadrze szczególne momenty i emocje. Tak było też w przypadku sesji Dagmary i Bartka, a efekty najlepiej ocenią oglądający zdjęcia.

Panna Młoda w dopasowanej sukni ślubnej podczas sesji plenerowej, Para Młoda podczas sesji na pustyni

Całująca się Para Młoda podczas sesji plenerowej

Dziękuję za rozmowę.

Zdjęcia:

www. PIOTR-BEDNARCZYK.com

Szukasz inspiracji do sesji ślubnej? Poniżej znajdziesz więcej pięknych zdjęć par młodych. 

Wydobyć naturalne piękno