Targi Młodej Pary w Ostródzie 24 października 2021 Pobierz bezpłatny bilet
Panna Młoda z druhenkami

Ślubne upięcia włosów

Źródło: Karol Nycz Photography

Na wizerunek panny młodej składają się: suknia, makijaż, dodatki i oczywiście odpowiednio dobrana do typu urody i reszty stylizacji – ślubna fryzura. Dziś na wokandę bierzemy fryzury z długich włosów, ale i z tych krótszych – w formie upięć, które wspaniale podkreślają kobiecy wdzięk.

Upięcia ślubne biją w ostatnich sezonach rekordy popularności. Dopełniają stylizacji ślubnej, podkreślają rysy twarzy, dodają uroku i uwypuklają atuty, takie jak ładna szyja i piękny dekolt. Jest jednak jeden warunek – powinny współgrać z suknią i typem urody. Prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem fryzury oparte na różnego rodzaju upięciach.

Pocałunek Pary Młodej

Źródło: Jagoda Owczarek Fotografia

Nie tylko pod welon

Wszelkiego rodzaju koki, odpowiednio dobrane do kształtu twarzy, jej atutów (piękne oczy, wydatne kości policzkowe, wydatne usta) i obfitości włosów, świetnie komponują się z welonami. Nawiązujący do fryzur z lat 60., klastyczny „banan” jest wyjątkowo szykowny. Pasuje praktycznie do każdego owalu twarzy, szczególnie, że może być nie tylko gładki, ale i urozmaicony wypuszczonymi po bokach twarzy pasmami. Pozwala to wyprofilować kwadratowe i okrągłe rysy. Charakterystyczny dla tej fryzury przedziałek umiejscowiony lekko z boku, pozwala na dodatkowe udekorowanie włosów ozdobnym grzebieniem lub diademem, do którego dopięty może być welon. To fryzura, która dobrze komponuje się także z woalką. Do jakiego stylu sukni pasuje? Przed wszystkim do kreacji klasycznych, bez wielu ozdób, grających tkaniną i wycięciem na plecach w kształcie litery V lub sukienek à la Grace Kelly – z dekoltem w łódkę. Jeśli fryzurę ozdobisz dodatkowo dobrze dobraną, dość szeroką opaską lub satynową wstążką, osiągniesz look z lat 60.

Kok na wypełniaczu

Fryzura upięta na wypełniaczu to świetny wybór dla niezbyt wysokich kobiet, ale nie filigranowych. Przy drobnej sylwetce, mocno podniesione włosy mogą zaburzać jej proporcje i wyglądać groteskowo, a to przecież ostatnia rzecz, której chciałaby panna młoda. Wypełniacz umieszczony na czubku lub tuż za nim, to świetne rozwiązanie dla pań, których kształt głowy nie jest typowo okrągły (tzw. orzeszek), a także tych, które narzekają na to, że ich włosy są cienkie i delikatne. Spełni też oczekiwania panien młodych, które mają smukłe rysy twarzy i chciałyby podkreślić ładne kości policzkowe.

Pan Młody całujący Pannę Młodą, Panna Młoda w koku ślubnym

Pod upięciem bazującym na wypełniaczu atrakcyjnie wygląda prosty delikatny welon, a tuż przed – mały diadem lub ozdobny grzebień. Także kwiaty, nawiązujące stylem do wzoru sukni, świetnie dopełnią stylizacji.

Hiszpański kok

To bardzo popularna fryzura ślubna. Może dlatego, że pasuje do każdego kształtu twarzy, jest zarazem szykowna, jak i ogromnie kobieca. Dodaje wdzięku, tajemniczości, a ozdobiona dodatkowo grzebykami z kamieniami lub perełkami, może grać główne skrzypce w całej stylizacji. Świetnie komponują się z nią także wianki. Chcąc założyć do tej fryzury welon, należy pamiętać o tym, że podpięty na czubku głowy doda pannie młodej centymetrów, a umieszczony pod kokiem, skróci sylwetkę. Jeśli masz ładną, długą szyję, kok hiszpański to rozwiązanie wprost idealne dla Ciebie! Ta ultrakobieca fryzura rewelacyjnie prezentuje się, jeśli nosisz grzywkę.

Przytulająca się Para Młoda podczas sesji plenerowej

Źródło: Anna Więcławska Fotografia

Fryzura ślubna Panny Młodej, hiszpański kok u Panny Młodej

Źródło: Patryk Olczak Fotografia 

Ultradziewczęce warkocze

Wariacji na temat warkoczy są setki. Szczególnie, że na kanale You Tube kreatywne vlogerki prezentują tutoriale, jak wykonać fryzury oparte na plecionkach. Każdy fryzjer specjalizujący się we fryzurach ślubnych ma w swojej ofercie propozycje koron, warkoczy asymetrycznych, niskich splotów i akcentów z plecionek. Naprawdę jest w czym wybierać. Naszym zdaniem najlepiej wyglądają warkocze wyglądające na takie, w których... właśnie przespałaś noc.  Lekko niedbałe, z wyciągniętymi kosmykami, które u pań o kręconych włosach wyglądają po prostu zjawiskowo!

Para Młoda podczas sesji plenerowej, Panna Młoda uczesana w warkocz ślubny

Źródło: Mariola Suder Fotografia

Upięcia na bazie warkoczy wybitnie dobrze komponują się z sukniami w stylu boho, ale i z kreacjami bardziej klasycznymi, z wycięciem eksponującym dekolt. To także wprost wymarzona fryzura do stylu retro – w tym sukienek ze stójką, kołnierzykiem lub koronkowym golfem.O upięciach z krótkich włosów opowiemy w oddzielnym artykule.

Szukasz inspiracji do sesji ślubnej? Poniżej znajdziesz więcej pięknych zdjęć par młodych. 

Zakochani? Naturalnie