ksiądz na ślubie

Śpiewający ksiądz, czyli prezent jakiego jeszcze nie było

5 kwietnia na ślubie Chrisa i Lean irlandzki ksiądz Ray Kelly zaśpiewał znany wszystkim utwór „Hallelujah”. Czy występ księdza podczas ślubu Młodej Pary to dobra niespodzianka?

W ostatnim czasie wśród internautów mocno popularnym tematem stał się występ księdza na ślubie pewnej irlandzkiej pary. Zaskoczył wszystkich naturalnością i wyjątkową barwą głosu podczas śpiewania „Hallelujah” Leonarda Cohena. Kapłan Ray Kelly zdążył już udzielić kilku wywiadów, w których mówi, że uwielbia śpiewać, chociaż nie chciałby robić tego na pełen etat.

Na wielu portalach możemy znaleźć burzliwe komentarze, w których znaczna część osób nie popiera zachowania księdza. Uważają oni, że ołtarz nie jest salą koncertową, a msza święta nie jest miejscem na takie występy. Sam ksiądz Ray Kelly przyznaje, że dostał dar, więc powinien go teraz spożytkować. Obecnie pracuje nad swoim trzecim albumem, a piosenka „Hallelujah” nie była jego pierwszym występem w kościele. Każde wykonanie jest śpiewane w pełnej wersji, co świadczy o wielkim zaangażowaniu księdza w uroczystość i niespodziankę dla świeżych nowożeńców. W Polsce również pewni nowożeńcy zostali zaskoczeni przez księdza, który podczas ich ślubu zaśpiewał „Wielką Miłość” Seweryna Krajewskiego. Po twarzach Państwa Młodych możemy rozpoznać jak bardzo wzruszyła ich ta niespodzianka.

Ślub jest eucharystią sprawowaną specjalnie dla dwóch osób, które zdecydowały się wstąpić w związek małżeński. To z ich woli i w ich intencji odbywa się cała uroczystość, a ksiądz jest tylko pośrednikiem między nimi, a Bogiem. Młodzi mają możliwość wyboru i pełne prawo do tego by ich uroczystość wyglądała tak, jak sobie wymarzyli. Nowożeńcy Chris i Lean byli niezwykle wzruszeni występem swojego księdza i z pewnością był to dla nich najpiękniejszy prezent ślubny.

Oprawa muzyczna na ślubie jest dobierana indywidualnie do każdej pary. Młodzi mogą zdecydować się na skrzypaczkę, trio z wiolonczelistą, kwartet smyczkowy, śpiew połączony z gitarą czy też trąbkę lub organy. Wszystkich tych wykonawców, a także wiele innych z całej Polski znajdziecie tutaj: oprawa muzyczna ślubu. Oprócz oprawy muzycznej młodzi mogą także poprosić dowolnego księdza o przeprowadzenie dla nich ślubu. Zarówno ślub jak i wesele wcale nie musi przebiegać według ściśle określonego schematu. Coraz częściej Państwo Młodzi dopasowują swoje wesele do własnych zainteresowań i starają się przygotować niespodzianki dla swoich gości.

Ślub i wesele to wyjątkowa uroczystość, a niespodzianki takie jak występ księdza, to najlepsza pamiątka, którą zapamiętają do końca życia. Czy chcielibyście taki prezent dostać od księdza na Waszym ślubie? Czekamy na komentarze na facebooku PlanujemyWesele.