sesja narzeczeńska w parku

Gdzie zrobić sesję narzeczeńską - 7 dobrych pomysłów

Czas przed ślubem dla wielu par to najbardziej zwariowany okres w życiu. Każda para ma milion decyzji do podjęcia a często jeszcze pojawia się na horyzoncie milion pierwsza: związana z sesją narzeczeńską. Przyjmijmy, że już podjęliście decyzję i chcecie mieć taką sesję. Wtedy pojawia się pytanie od wybranego przez was fotografa: „Czy wybraliście już miejsce sesji narzeczeńskiej?”

sesja narzeczeńska

By zaoszczędzić wam kłopotu postanowiliśmy stworzyć listę 7 najlepszych pomysłów na wybór miejsca sesji fotograficznej, oraz jedną poradę dotyczącą tego kiedy najlepiej zrobić zdjęcia: zimą czy latem... Jesteście gotowi?

1. Sesja nad morzem

Pewnie zastanawiacie się:

Dlaczego nad morzem?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nadmorski krajobraz nie ma sobie równych? Sesja na plaży może obywać się w formie spaceru wzdłuż wybrzeża. W ten sposób będziecie mieć dużo różnorodnych zdjęć.

Jedną z ważniejszych zalet plaży jest to, że można na niej zrobić piękne zdjęcia nie tylko latem, ale i zimą. Widzieliście kiedyś plażę zasypaną śniegiem? Jeśli zima należy do tych bezśnieżnych to plaża w zasadzie nie różni się od tego jak wygląda latem – jest to zatem lokalizacja uniwersalna. Pamiętajcie jednak, by zdać się na doświadczenie fotografa przy wyborze godziny na taką sesję – plaża to specyficzne miejsce więc by mieć dobre warunki do zdjęć zaufajcie specjalistom.

2. Sesja w parku

Fotograf zawsze szuka ciekawego otoczenia do zrobienia zdjęć. Park oferuje wiele różnych klimatycznych zaułków, które idealnie nadają się do fotografowania – poprzez ciekawe kształty i formy drzew. Po drugie będzie to fajna odskocznia od zgiełku spraw codziennych i okazja do pobycia ze sobą w przyjemnych okolicznościach przyrody.

Piknik na sesji

Podczas sesji możecie miło spędzić czas delektując się ulubionymi przysmakami czy napojami. Dobry pomysłem będzie zabranie ze sobą koca czy kosza piknikowego, który będzie korespondował z Waszym strojem na sesji. O tym co ubrać na sesję przeczytacie w artykule o zdjęciach narzeczeńskich, który już teraz polecamy:

http://www.jaceksiwko.com/sesja-narzeczenska-pomysly-i-porady/

Jeśli zdecydujecie się na sesję w formie popularnego pikniku to należy pamiętać o tym, że:

Piknik nie powinien zająć całego czasu waszej sesji. Wasze fotografie powinny być różnorodne.

Pamiętajcie też, że w przyjemnym parku łatwo znaleźć ciche miejsca, w których nikt nie będzie was niepokoił czy rozpraszał.

Zupełnym przeciwieństwem będzie:

3. Sesja w mieście

Jeśli lubicie klimaty miejskie lub nawet industrialne to po prostu umówcie się z fotografem na sesję narzeczeńską w mieście. Takie zdjęcia powinny pokazywać to kim jesteście i co najbardziej lubicie robić razem.

Korzystając z uroków miasta możecie zrealizować swoją sesję w ulubionej kawiarni lub zrobić zdjęcia:

4. W miejscu pierwszej randki

Do tej pory taka sesja zdarzyła nam się tylko raz odkąd na poważnie zajęliśmy się fotografią narzeczeńską i ślubną. Podczas pewnej sesji umówiliśmy się z jedną z naszych par w miejscu, w którym odbyła się ich pierwsza randka. To było niesamowite!

Dlaczego warto?

Jest to jeden z fajniejszych pomysłów na sesję ponieważ dzięki tej lokalizacji w naturalny sposób wracają do was emocje, które czuliście podczas tamtego spotkania. Gwarantujemy, że taka podróż w czasie będzie widoczna na waszych zdjęciach.

sesja narzeczeńska para

5. Zdjęcia w miejscu wesela

Podobnie jak w przypadku miejsca pierwszej randki ten pomysł jest mniej popularny wśród narzeczonych, choć jeśli planujecie wykorzystać zdjęcia narzeczeńskie jako zaproszenia na wasze wesele to fajnie byłoby zrobić je właśnie w tym samym miejscu, do którego zapraszacie swoich gości, lub przynajmniej w jego najbliższej okolicy. Jest to też bardzo praktyczny pomysł i jeden z 15 powodów na zdjęcia dla narzeczonych. Da to waszym gościom szansę na zobaczenie w jak bardzo klimatyczne miejsce ich zapraszacie.

http://www.jaceksiwko.com/sesja-narzeczenska-15-argumentow-za/

6. Sesja wyjazdowa

Na sam koniec zostawiliśmy sesję, która wymaga większych ustaleń logistycznych. Pisząc sesja wyjazdowa mamy na myśli sesję za granicą w dowolnie wybranej przez was lokalizacji. Jeśli zdecydujecie się na fotografa, który oferuje takie usługi to będzie na pewno łatwiej umówić się z taką osobą niż z kimś kto nie ma takiego doświadczenia. Taka sesja może odbyć się przy okazji waszego wakacyjnego urlopu (fotograf może dolecieć tam np. na jeden dzień) lub podczas wyjazdu na narty. Wszystko zależy od tego jaki lubicie klimat zdjęć. To właśnie prowadzi nas do odwiecznego pytania wszystkich zaręczonych par:

7. Sesja zimą czy latem?

My polecamy by zrobić sobie sesję narzeczeńską zimą jeśli ślub jest latem i odwrotnie – wszystko po to by mieć jak najwięcej różnorodnych zdjęć pokazujących was razem.

Sesje narzeczeńskie, przynajmniej u nas, nie trwają długo. Zwykle jest to godzina, podczas której robimy zdjęcia w dynamiczny sposób, dlatego nie bójcie się nawet zdjęć zimowych. Na pewno nie zmarzniecie bardziej niż podczas typowego spaceru. Nie będziemy pozować was „na sztywno”, będziecie się za to trochę ruszać i sporo śmiać – a nic nie rozgrzewa bardziej niż takie pozytywne emocje!

Robi się coraz lepiej.

Jak widzicie jest kilka fajnych pomysłów na lokalizację sesji narzeczeńskiej, ale mamy dla was dobrą wiadomość:

ten zestaw to dopiero początek!

Miejsc, w których można zrobić sesję fotograficzną jest przecież nieskończona ilość. Sesje mogą odbywać się w dowolnie wybranej przez was lokalizacji. Kawiarnia, palmiarnia, park czy plaża to tylko niektóre pomysły. Możecie zdecydować się na zdjęcia nawet we własnym domu, jeśli uważacie, że one w najlepszy sposób oddadzą charakter waszego związku.

Najważniejsze by pamiętać po co robicie sobie taką sesję i w jakim miejscu będziecie czuć się jak w swoim naturalnym środowisku. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to przecież nie tylko piękne fotografie, to pamiątka z niesamowicie ekscytującego okresu w waszym życiu, do której powrócicie nawet wiele lat po ślubie z wielkim uśmiechem na twarzy.

sesja narzeczeńska zimą

Autorem zdjęć jest Jacek Siwko.