fotobudka na wesele

Fotobudka - atrakcja dla gości na weselu

Biorąc pod uwagę dzisiejsze pomysły na rozkręcenie imprezy okolicznościowej, musimy pomówić trochę o połączeniu aparatu fotograficznego i nieziemskiej zabawy. Chodzi oczywiście o atrakcję, która nazywa się nieprzewrotnie FOTOBUDKA lub FOTOKABINA.

Nazwa jest kalką z języka angielskiego –„photo booth”. Właśnie w Stanach powstała pierwsza na świecie FOTOBUDKA, gdzie w latach 30’ XX w. ustawiały się przy niej kolejki liczące tysiące osób. Nieprzewrotnie, ponieważ nie jest to nic innego jak kabina, w której wykonuje się zdjęcia. Jest to idealna atrakcja na wesela, imprezy firmowe, festyny, bale sylwestrowe, studniówki, półmetki itd.

atrakcje weselen fotobudka

Nie są to jednak standardowe zdjęcia

Ustawiane zdjęcia z fotografem odeślijmy już w zapomnienie. Dzięki FOTOBUDCE to goście imprezy są sami sobie fotografami. Wchodzimy więc do kabiny, gdzie zauważymy przed sobą wystarczającej wielkości ekran. Ekran służy do podglądu aktualnego ustawienia osób w środku podczas zdjęcia. Ale zaraz zaraz... Żeby cyknąć sobie fotkę, musimy wcześniej wybrać START na ekranie. Teraz zostaje nam już tylko:

10, 9.....

Czas na założenie przebrania, czyli jakiegokolwiek gadżetu to od 15 do 10 sekund. Jest to sporo czasu, aby coś sobie wybrać. Jednakże, trzeba to zrobić szybko, w innym razie fotka będzie miała na sobie samo tło, bez najważniejszych postaci na zdjęciu.
Wybór przebrania zależy od osoby, która wypożycza FOTOBUDKĘ. Przeważnie są to kapelusze, peruki, chusty, okulary, narzutki, i inne gadżety, jak na przykład tablica kredowa, na której można stworzyć śmieszne historyjki. Całkowita dowolność powinna iść w parze z ciekawym pomysłem. A tego gościom imprezy nie powinno brakować.

7, 6, 5....

Ustawiamy się w zabawne pozycje, aby nasze zdjęcie wyszło kosmicznie śmiesznie. Dobieramy sobie oczywiście swoją drugą połówkę (albo 0,7 :D). Zapraszamy do zdjęcia swoich znajomych, bo im więcej osób znajdzie się w kabinie, tym lepsze fotki.

4, 3, 2.....

Ostatnie poprawki, chociaż w tak krótkim czasie nie są już one możliwe:P

1 i PSTRYK!

Nasza fota jest już gotowa. Podgląd będzie widoczny przez chwilkę na ekranie. Ale to jeszcze nie koniec! Łapiemy oddech i przebieramy się do kolejnego zdjęcia. Przeważnie w jednej sesji wykonuje się cztery zdjęcia, co daje nam szeroki zakres możliwości przebierania się i strojenia min.

Odbierz i wracaj!

Po zakończonej sesji odbieramy swoje fotki. Są one gotowe od razu, także można się nimi cieszyć ze znajomymi, a dodatkowo zrobić bardzo miły gest w stronę Pary Młodej. A później – wracaj po kolejne wrażenia, ale tym razem zabierz swoich rodziców, ciotkę, wujka, dziadka, stryjka, szwagra, czy kogokolwiek chcesz.

Księga gości z fotobudkowymi fotkami

Niesamowitą dodatkową atrakcją, która wypływa po fotobudkowym szaleństwie jest księga gości ze zdjęciami. Goście, którzy robią sobie zdjęcia w FOTOBUDCE (szczególnie jeśli chodzi o wesela), są proszeni o wklejenie jednego egzemplarza zdjęć do księgi gości, która jest wystawiona koło FOTOKABINY. Do dyspozycji mamy również kolorowe mazaki, którymi piszemy życzenia dla Pary Młodej i ozdabiamy nimi stronę z naszymi fotkami.

fotobudka na wesele

Tekst i zdjęcia dostarczone przez firmę Fotobudka4U.