fontanna czekoladowa na wesele

Fontanna czekoladowa na wesela, czyli nieabsorbująca atrakcja na imprezy okolicznościowe

Coraz częściej spotykamy się z niezwykłymi pomysłami na uatrakcyjnienie imprez okolicznościowych. Klaun bawiący dzieci, fajerwerki, fotobudka, bańki mydlane... Jest tego naprawdę sporo. Jednak przed wyborem odpowiedniej atrakcji na imprezę, trzeba się dobrze zastanowić, która atrakcja może okazać się strzałem w dziesiątkę, a która będzie uciążliwa dla jej prawidłowego przebiegu.

Przesyt nie jest dobry

Jeśli taka uroczystość jak, na przykład wesele, będzie w swoim programie miała zbyt wiele różnych atrakcji, nie będzie to raczej najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim, każda impreza okolicznościowa ma swój charakter i niezmienne zasady. Podczas wesela, goście mają skupić się wokół Młodej Pary, aby mogła ona poczuć przyjaznych sobie ludzi. Jeśli przyjęcie weselne będzie obfitowało w wiele atrakcji, goście weselni nie będą w stanie się skupić na tym, co jest najważniejsze.

Coś mało absorbującego, czyli fontanna czekoladowa

Jeśli chcemy skorzystać z ciekawej atrakcji, której próżno szukać na większości imprez, a która nie odciągnie uwagi od głównej tematyki wydarzenia, wybierzmy fontannę czekoladową. Jest to wyśmienita atrakcja, która co prawda przyciąga uwagę, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Dzięki fontannie czekoladowej, możemy gościom weselnym sprawić nie lada przyjemność. W końcu, któż z nas nie lubi czekolady? Ponadto, nie jest to zwykła czekolada. Fontanna czekoladowa ma to do siebie, że odwdzięcza się najlepiej, jeśli użyjemy do niej tylko najlepszej belgijskiej czekolady. I tu jest pies pogrzebany. Jeśli skusimy się na tańsze podróbki, efekt będzie raczej przytłaczający.

Płynna radość

Fontanna pełna czekolady daje radość i uśmiech na twarzach nie tylko dzieci ale i dorosłych. Czekolada, która spływa z najwyższych kaskad to nie koniec wizualnych doświadczeń. Obok fontanny znajdziemy jeszcze przeróżne przekąski, które bardzo ładnie prezentują się, szczególnie na podświetlanym, kolorowym podeście. Dodatki, które są idealne do ciepłej, roztopionej czekolady to wszelkiego rodzaju owoce, oczywiście drobno pokrojone. Najlepiej smakują słodkie truskawki oraz banany. Suszone śliwki też robią niezłą robotę pod warunkiem, że są bez pestek. Dodatkowo, interesujące okazuje się połączenie przekąsek suchych z płynną czekoladą. Sprawdzą się także wszelkiego rodzaju herbatniki, biszkopty, popularnych flipsy czy słone paluszki.

Czekolada mleczna, czy limonkowa?

Jeśli chodzi o smak czekolady, to jest ich również sporo do wyboru. Najlepiej smakuje oczywiście czekolada mleczna. W ofercie znajdziemy również inne smaki od klasycznych czyli czekoladę gorzką po smaki owocowe - truskawkowa, limonkowa, pomarańczowa. Dużym zainteresowaniem cieszy się również czekolada o smaku cappuccino czy karmelu. Jeśli chcemy uzyskać konkretny kolor czekolady, wystarczy wybrać białą czekoladę i dodać do niej wybrany barwnik spożywczy. Na rynku istnieje bogaty wachlarz kolorów tychże barwinków.

Jaką fontannę wybrać?

Na rynku jest kilka rodzajów fontann czekoladowych, które wypożyczane są na imprezy okolicznościowe. Niektóre sprzęty nadają się do tylko do użytku domowego. Takie fontanny nie mogą pracować dłużej niż kilka godzin. Ponadto, mieszczą w sobie mało czekoladowych pastylek, dlatego nie są polecane do użytku komercyjnego, bądź dużych uroczystości. Prawdziwe przyjęcie obsłuży już fontanna ok. 60cm, w której zmieści się 2,5 kg czekolady. Jest to sprzęt, który będzie dobry na imprezy do 80 osób. Dalej, średnia fontanna, która ma ok. 80cm i mieści 5 kg czekolady. Jest wybierana najczęściej przez Pary Młode, których przyjęcie weselne jest zaplanowane dla ok. 140 gości. Jeśli planujemy większą imprezę, dla przykładu wesele na 200 osób, wybierzmy fontannę o wysokości ok. 1m, która mieści w swojej misie aż 7,5 kg czekolady. Na rynku jest kilka głównych producentów fontann i akcesoriów, dlatego wymiary oraz pojemności mogą się nieco różnić. Tak czy inaczej, warto pomyśleć nad taką atrakcją dla swoich gości. Na pewno nie będą mieli nam tego za złe ;)

Tekst i zdjęcia dostarczone przez firmę Dekoracje4U.