ślub w stylu rustykalnym, para młoda, przyjęcie weselne , ozdoby rustykalne

Ślub w stylu rustykalnym

Źródło: Fotografia Dominika Dworszczak

Natura jest magiczna i za to ją kochacie. Fascynują Was sielski klimat, wszechobecne rośliny, dekoracje bazujące na drewnie... Cóż, najwyraźniej jesteście zwolennikami stylu rustykalnego – choć być może nie mieliście o tym pojęcia. Podpowiadamy Wam zatem, czym wyróżniają się wesela tego typu i na co postawić, by stworzyć nieziemską atmosferę. Czas na Wasze wesele marzeń!

Co to w ogóle znaczy rustykalny? To nic innego, jak mający cechy wiejskie i nawiązujący do małomiasteczkowej aury. W praktyce oznacza to czerpanie całymi garściami z prostych i ekologicznych rozwiązań, które zawojują serca nie tylko Wasze, lecz także gości przyzwyczajonych w większości do, niestety, przyjęć bez specjalnej otoczki. Zapewne sami byliście na uroczystościach zupełnie pozbawionych szczególnego nastroju i urządzonych w typowych salach weselnych, które wszystkie wyglądają tak samo... Nie chcecie tego dla siebie, i słusznie! A rustykalny klimat to jeden z najlepszych i najmodniejszych pomysłów.

Miejsce idealne

Oczywiście plener. Im bliżej natury, tym lepiej. Możecie zdecydować się na przykład na namiot ślubny ustawiony na tle wiejskiego krajobrazu. Jeśli macie możliwość urządzenia imprezy w okolicach jeziora, lasu czy na górskiej polanie, powinniście koniecznie z tego skorzystać. Jeżeli jednak opcje są ograniczone, nada się chociażby przydomowy ogród w mieście.

Wyjście nieco bardziej wysublimowane to stary dworek szlachecki, ale nie taki uginający się od złotej zastawy, tylko utrzymany właśnie w stylu wiejskim. Można wtedy odpowiednio zaadaptować jego wnętrza oraz dodatkowo podwórze. Jednak prawdziwym ideałem jest spora... szopa bądź drewniana chata. Jeśli oglądacie amerykańskie komedie romantyczne, to wiecie, za oceanem śluby w stodołach są na topie już od dawna.

Źródło: Grzegorz Wrzosek Fotografia

Wystrój

To kwestia, od której zależy tak naprawdę wszystko. Szczegóły będą stanowiły o całości. Na co więc zwrócić szczególną uwagę? Na minimalizm – to zasada nadrzędna. Bez względu na to, czy zdecydowaliście się na namiot czy szopę, nie powinniście ozdabiać ich balonami, serpentynami, perełkami czy satynowymi tkaninami i kokardami w stylu glamour. Skupcie się na drewnie, kwiatach, mchu, materiałach takich, jak len, wiklina, bawełna, słoma, juta, płótno. Zamiast kryształów – zwykłe szkło, w tym najprzeciętniejsze w świecie słoiki. A do tego setki malutkich światełek bądź świeczek.

Jeśli chodzi o kolory, to rządzą biele, brązy, beże i zielenie. Super będą się też prezentować stoliki zrobione z pieńków czy palet, rośliny w konewkach czy przeplecione przez drabiny oraz drewniane lampiony i patery, beczki, a także rozłożone gdzieniegdzie stogi siana, szyszki, gałęzie bądź warzywa i owoce w skrzyniach.

Źródło: eMSzu StudioPhotography 

Wasze stroje

W przypadku pana młodego kwestia jest prosta – tak naprawdę klasyczny garnitur sprawdza się doskonale w każdej scenerii. Warto jednak postawić na jakiś wiejski akcent, może na przykład polny kwiatek w poszetce albo barwne szelki bądź nietuzinkowa mucha? Niekiedy panowie występują też w ogóle bez marynarki (!), ale za to we wzorzystej kamizelce i koszuli z podwiniętymi rękawami.

Panna młoda ma z kolei pole do popisu. Jej suknia powinna być mało ozdobna, ale to nie znaczy, że nie będzie wyszukana! Na pewno musisz zrezygnować z ostentacyjnej bezy. To, co styl rustykalny lubi najbardziej, to prosty strój z lejącej tkaniny przy ciele. Pięknie prezentują się też koronki – najlepiej z folkowym zacięciem. Fryzura? Żadne perfekcyjnie wystylizowane koki. Idealnie, gdy Twoje włosy są na tyle długie i gęste, że będziesz mogła zostawić je rozpuszczone – albo w artystycznym nieładzie, albo delikatnie pofalowane. Bardzo modne są też warkocze. I pamiętaj o wianku z drobnych kwiatuszków, który będzie nawiązywał do Twojego bukietu.

Źródło: Fotografia & Film -WhiteStory.pl