Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Panna Młoda skacząca ze spadochronem

Nietuzinkowe pomysły na prezenty dla młodych

Prezenty ślubne to temat, który od zawsze budzi kontrowersje. To, co dla innych jest super pomysłem, dla innych może okazać się nietaktem – i na odwrót. Pieniądze to oczywiście najprostsze, ale i mało oryginalne, wyjście z sytuacji. Kwiaty, alkohol, zastawa stołowa, ręczniki? To wszystko już było i wydaje Ci się oklepane? Podpowiadamy, co możesz zafundować młodej parze, by o Twoim prezencie było głośno jeszcze na długo po weselu.

Przysłowiowa koperta jest zawsze dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem. Warto wyczuć, czy przyszli małżonkowie na nią liczą, bo na przykład po hucznym weselu będą potrzebowali dodatkowych funduszy, czy też zależy im na tym, aby dostać prezenty, które będą dla nich pamiątką na całe życie. Jeśli wybierasz się na ślub pary liczącej na Twoją inwencję, postaw na przykład na...

...wycieczkę

W zależności od budżetu możesz wykupić podróż do jakiegoś urokliwego zakątka Polski lub za granicę. Weekendową bądź dłuższą. Dobrze wykazać się znajomością preferencji młodych. Jeśli lubią wyszukane rozwiązania, może to być romantyczny wyjazd do Paryża – miasta miłości. A gdy wolą dzikie przeżycia i poznawanie nowych zakątków, wtedy celuj w egzotykę.

Gdy wiesz, że nowożeńcy marzą o konkretnej destynacji, ale zwyczajnie nie stać Cię na zorganizowanie tam wycieczki, zaproponuj innym gościom zrzucenie się na nietypowy podarunek. Nie muszą się godzić, jednak często wielu ludzi nie wie, co ucieszy weselną parę, i wtedy chętnie godzi się na taką spersonalizowaną niespodziankę.

Podaruj przeżycie!

To ostatnio bardzo modny rodzaj prezentów. Coraz więcej osób jest znudzonych rzeczami materialnymi albo po prostu wolą je sobie kupić same. Nie ma nic gorszego niż obraz niepasujący do nowego mieszkania, nietrafione dekoracje, które potem tylko zbierają kurz, albo któryś z kolei komplet garnków, sztućców bądź filiżanek. Co więc kupić w zamian?

Polecamy przykładowo lot balonem. To coś, na co normalnie nowożeńcy najpewniej nigdy by się nie zdecydowali, a co zostawi w ich pamięci niesamowite wspomnienia wyryte wielkimi literami. Możecie zamówić specjalny lot w romantycznej otoczce lub w towarzystwie fotografa, który dodatkowo uwieczni niebanalny moment.

Coraz chętniej wykupywane są także takie usługi dla dwojga, jak lot w tunelu aerodynamicznym, skok ze spadochronem czy na bungee, nurkowanie albo inne atrakcje związane z pasjami narzeczonych.

Zachwyć... sztabką złota!

To upominek, który z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Mennica Polska oferuje limitowane edycje kruszców przeznaczone specjalnie dla młodej pary. Zazwyczaj są pięknie opakowane, istnieje też opcja grawerunku na zamówienie. Możesz pokusić się o złoto, ale do nabycia są także sztabki srebra czy platyny. Podarunek tego typu to istna inwestycja, która w przyszłości może się zwrócić. Przyszli małżonkowie mogą również przetopić metale szlachetne na pamiątkową biżuterię uświetniającą dzień ich ślubu.

Vouchery

Jeśli stawiasz na praktykę w codziennym wydaniu, możesz podarować młodym specjalne karty prezentowe do sklepów. Wiesz, że para właśnie się urządza? Wykup voucher do marketu elektronicznego i ze sprzętem AGD albo do sklepów wnętrzarskich, z meblami lub z dekoracjami.

Ciekawa jest też opcja karnetów na usługi związane z hobby nowożeńców – roczne wejściówki do kina, teatru, filharmonii, albo nawet na kręgle czy do siłowni, jeśli macie do czynienia z pasjonatami ruchu.

Tak naprawdę pomysłów jest wiele, ale im bardziej będą spersonalizowane, tym większą radość sprawią.

Piękna sesja plenerowa nad polskim morzem