Targi Młodej Pary w Ostródzie 24 października 2021 Pobierz bezpłatny bilet
jesienny bukiet ślubny

Jesienny bukiet ślubny - najpiękniejsze inspiracje!

Jesień mieni się dziesiątkami pięknych i charakterystycznych barw o wyjątkowym nasyceniu. Warto wykorzystać ten fakt przy tworzeniu perfekcyjnego bukietu ślubnego, który swoją oryginalnością i intensywnością podkreśli suknię panny młodej i doda pazura całości jej stylizacji.

Jak wybrać jesienny bukiet ślubny?

Przede wszystkim – nie ograniczać wyobraźni i dać ponieść się wyobrażeniu, że panna młoda jest niczym... leśna nimfa. Zamiast tradycyjnego małego bukieciku o zbitej półkolistej strukturze postaw na taki o dzikich aspiracjach. Im bardziej nieregularny kształt, tym lepiej. Ultramodny dodatek to gruba wstążka opasająca wiązankę u podstaw i zwiewnie zwisająca w dół. Niby szczegół, a jednak niczym dodatek fashion – robi całą stylizację.

Panna Młoda trzyma jesienny bukiet ślubny w stylu boho z trawami pampas

Zwróć uwagę na wybraną tonację i bądź konsekwentna. Jeśli Twoja kreacja i dobrane do niej dodatki są chłodne w odbiorze, np. srebrzyste, w jesiennym bukiecie powinny przeważać dokładnie takie same odcienie – i na odwrót w przypadku tonacji ciepłej, żółtawej.

ZNAJDŹ florystę na swój ślub → FLORYŚCI

W jakich kolorach jesienny bukiet ślubny?

W jesiennym bukiecie ślubnym grzechem byłoby nie wykorzystać kwiatów sezonowych skomponowanych w całość przykładowo z ziołami, trawami bądź świeżymi lub suszonymi owocami czy też kolorowymi liśćmi. Brązy, żółcienie, pomarańcz, czerwień, wszelkie rdzawe odcienie czy głęboka zieleń to kolory, które przychodzą nam na myśl w pierwszym momencie. Modnie uzupełnić je jednak złotem, które oprószy całość niczym magiczny pył, albo takimi mocnymi barwami, jak granat wpadający w czerń, silny fiolet, bordo lub burgund.

Panna Młoda trzyma w dłoniach kolorowy jesienny bukiet ślubny z trawami pampas

Zimowa Panna Młoda w futrze trzyma w dłoniach zielony bukiet ślubny z białymi kwiatkami

bukiety ślubne w jesiennych barwach

duży bukiet ślubny z róż i ruskusa

mały kolorowy jesienny bukiet ślubny w eleganckim stylu

duży bukiet ślubny z czerwonych róż i herbacianych peonii

jesienny bukiet z w stylu boho z suszonych traw

fioletowy jesienny bukiet ślubny ze wstążką na krześle

duży, czerwony jesienny bukiet ślubny

Najpiękniejsze dekoracje → DEKORACJE WESELNE

Jakie kwiaty do jesiennego bukietu ślubnego?

Jesienna wiązanka ślubna może bazować na nieśmiertelnych i niezawodnych różach, w tym ogrodowych. Ogólnie zaletą bukietów na tę magiczną porę roku jest fakt, że przy odrobinie wyczucia estetycznego da się je zrobić samemu – wystarczy rozejrzeć się wokół w ogrodzie, lesie czy parku i jako element kompozycji wykorzystać przykładowo jarzębinę, gięte gałązki czy żołędzie.

bukiet ślubny jesień

jesienna Panna Młoda z niebieskim dużym bukietem ślubnym

jesienny bukiet ślubny z stylu boho

Jeśli róża wydaje Ci się zbyt oklepana, ale nadal zależy Ci na akcentach czerwieni, spróbuj głównym bohaterem wiązanki uczynić storczyki albo kalie w odpowiednim odcieniu. Gdy z kolei pragniesz postawić na klasyczną biel, urozmaić ją na przykład gałązkami wrzosu, lawendą, owocami czarnego bzu albo naręczem liści, najlepiej o specyficznym kształcie.

elegancki srebrny jesienny bukiet ślubny

Alternatywą są też niezwykle stylowe i oryginalne sukulenty (np. przepiękny rojnik, znany grubosz czy wręcz gwiazdorska eszeweria) oraz takie nietuzinkowe rośliny, jak bluszcz czy eukaliptus. Sukulenty są o tyle wspaniałe, że mogą stanowić tło dla kwiatów albo budować cały bukiet zupełnie samodzielnie. Choć kojarzą się głównie z zielenią, często przyjmują też kolory wpadające w brąz lub ciemną czerwień, choć zdecydowanie najpopularniejsze są te... pastelowe (!). Są tak piękne, że nie da się przejść obok nich obojętnie. Dopasuj do nich piwonie lub hortensje.

bukiet ślubny w stylu boho w jesiennych barwach

Floryści do jesiennych bukietów ślubnych polecają również takie kwiaty, jak: astry, cynie, cantedeskia, dalie, protea czy zatrwian. Prawdziwym hitem jest także srebrna brunia. To egzotyczna roślina o kulkowych kwiatostanach. Wiązanki z jej udziałem wręcz zapierają dech w piersiach..

jesienny bukiet ślubny z suszonych traw

Jakie fryzury ślubne z warkoczem są teraz na topie? 

ZNAJDŹ florystę na swój ślub → FLORYŚCI