jesienny bukiet ślubny

Jesienny bukiet ślubny - najpiękniejsze inspiracje!

Jesień mieni się dziesiątkami pięknych i charakterystycznych barw o wyjątkowym nasyceniu. Warto wykorzystać ten fakt przy tworzeniu perfekcyjnego bukietu ślubnego, który swoją oryginalnością i intensywnością podkreśli suknię panny młodej i doda pazura całości jej stylizacji.

Jak wybrać jesienny bukiet ślubny?

Przede wszystkim – nie ograniczać wyobraźni i dać ponieść się wyobrażeniu, że panna młoda jest niczym... leśna nimfa. Zamiast tradycyjnego małego bukieciku o zbitej półkolistej strukturze postaw na taki o dzikich aspiracjach. Im bardziej nieregularny kształt, tym lepiej. Ultramodny dodatek to gruba wstążka opasająca wiązankę u podstaw i zwiewnie zwisająca w dół. Niby szczegół, a jednak niczym dodatek fashion – robi całą stylizację.

Zwróć uwagę na wybraną tonację i bądź konsekwentna. Jeśli Twoja kreacja i dobrane do niej dodatki są chłodne w odbiorze, np. srebrzyste, w jesiennym bukiecie powinny przeważać dokładnie takie same odcienie – i na odwrót w przypadku tonacji ciepłej, żółtawej.

ZNAJDŹ florystę na swój ślub → FLORYŚCI

W jakich kolorach jesienny bukiet ślubny?

W jesiennym bukiecie ślubnym grzechem byłoby nie wykorzystać kwiatów sezonowych skomponowanych w całość przykładowo z ziołami, trawami bądź świeżymi lub suszonymi owocami czy też kolorowymi liśćmi. Brązy, żółcienie, pomarańcz, czerwień, wszelkie rdzawe odcienie czy głęboka zieleń to kolory, które przychodzą nam na myśl w pierwszym momencie. Modnie uzupełnić je jednak złotem, które oprószy całość niczym magiczny pył, albo takimi mocnymi barwami, jak granat wpadający w czerń, silny fiolet, bordo lub burgund.

Jakie kwiaty do jesiennego bukietu ślubnego?

Jesienna wiązanka ślubna może bazować na nieśmiertelnych i niezawodnych różach, w tym ogrodowych. Ogólnie zaletą bukietów na tę magiczną porę roku jest fakt, że przy odrobinie wyczucia estetycznego da się je zrobić samemu – wystarczy rozejrzeć się wokół w ogrodzie, lesie czy parku i jako element kompozycji wykorzystać przykładowo jarzębinę, gięte gałązki czy żołędzie.

Jeśli róża wydaje Ci się zbyt oklepana, ale nadal zależy Ci na akcentach czerwieni, spróbuj głównym bohaterem wiązanki uczynić storczyki albo kalie w odpowiednim odcieniu. Gdy z kolei pragniesz postawić na klasyczną biel, urozmaić ją na przykład gałązkami wrzosu, lawendą, owocami czarnego bzu albo naręczem liści, najlepiej o specyficznym kształcie.

Alternatywą są też niezwykle stylowe i oryginalne sukulenty (np. przepiękny rojnik, znany grubosz czy wręcz gwiazdorska eszeweria) oraz takie nietuzinkowe rośliny, jak bluszcz czy eukaliptus. Sukulenty są o tyle wspaniałe, że mogą stanowić tło dla kwiatów albo budować cały bukiet zupełnie samodzielnie. Choć kojarzą się głównie z zielenią, często przyjmują też kolory wpadające w brąz lub ciemną czerwień, choć zdecydowanie najpopularniejsze są te... pastelowe (!). Są tak piękne, że nie da się przejść obok nich obojętnie. Dopasuj do nich piwonie lub hortensje.

Floryści do jesiennych bukietów ślubnych polecają również takie kwiaty, jak: astry, cynie, cantedeskia, dalie, protea czy zatrwian. Prawdziwym hitem jest także srebrna brunia. To egzotyczna roślina o kulkowych kwiatostanach. Wiązanki z jej udziałem wręcz zapierają dech w piersiach..

Jakie fryzury ślubne z warkoczem są teraz na topie? 

ZNAJDŹ florystę na swój ślub → FLORYŚCI