Koronawirus – nowe obostrzenia na weselach już w październiku?

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział nowe ograniczenia w kwestii organizacji wesel. Przyjrzyjmy się propozycjom resortu, które mają zostać wprowadzone przez rozporządzenie w najbliższych dniach. 

Wśród obostrzeń związanych z koronawirusem, zapowiadanych na wtorkowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski wymienił: zmniejszenie liczby gości na weselach, obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej również w żółtej strefie oraz skrócone funkcjonowanie barów w strefie czerwonej.

- Patrząc na ścieżkę rozwoju pandemii, będziemy zaostrzali politykę. W zależności od strefy, będziemy stosowali nowe narzędzia – zadeklarował minister zdrowia w imieniu resortu. 

Jakie ograniczenia wesel i zgromadzeń?

Tak wygląda propozycja nowych obostrzeń, które wejdą w życie poprzez rozporządzenie, które zostanie przygotowane jeszcze w tym tygodniu.

- W strefie zielonej limit 150 osób zostanie zredukowany do 100 osób;

- W strefie żółtej limit 100 osób będzie zmniejszony do 75;

- W strefie czerwonej limit 50 osób pozostanie bez zmian.

- Bary i restauracje w strefie czerwonej mają być czynne tylko do godz. 22.

Koronawirus – obowiązek noszenia maseczek 

 Do tej pory nakaz zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu do tej pory istniał tylko w czerwonej strefie, rząd chce go teraz poszerzyć o strefę żółtą.

 - Z całą stanowczością podkreślam, że stosowanie reguły DDM, czyli dezynfekcja – dystans – maseczki to naprawdę mechanizm społecznej odpowiedzialności, który pozwala bronić się skutecznie przed eskalacją pandemii. Proszę nie dać się nabierać na głosy nieoparte na dowodach naukowych: maseczka jest realnym narzędziem obrony przed koronawirusem w skali ogólnospołecznej  –  apelował Adam Niedzielski.

***

data publikacji: 29.09.2020 r.

Epidemia nie pokrzyżowała im planów! Zobaczcie piękny reportaż ze ślubu Agnieszki  i Artura.