Rustykalnie i z brazylijskim akcentem! Piękny reportaż ze ślubu i wesela Ani i Pawła :)

Źródło: Lorek Fotografia & Film

Mieszkają na polskim wybrzeżu, co w sposób oczywisty tłumaczy ich zamiłowanie do stylu inspirowanego przyrodą. Uroczystość Ani i Pawła cechowała się sielskim minimalizmem z doskonale dobranymi akcentami, pełnymi koloru i energii. Poznajcie historię naszych bohaterów oraz charakter ich ślubu i wesela.

Gdy kocha się na zabój

Drogi Ani i Pawła skrzyżowały się podczas studiów. Dwa dni znajomości wystarczyły, by zaczęli być parą, a półtora roku  –  małżeństwem. – Poszło szybko, ale po co czekać? W końcu to wielka miłość. Kochamy się na zabój!  śmieją się nowożeńcy. Ich uczucie napędza znajdowanie czasu dla siebie na co dzień. Dbają o relację poprzez drobne prezenty, niespodzianki, a ich wspólną pasją są zwierzęta.

Zdjęcia: Lorek Fotografia & Film

Panna Mloda w ogrodzie

buty ślubne w ogrodzie

Ania i Paweł narzeczeństwem byli 5 miesięcy, a sakramentalne „tak” powiedzieli sobie 25 lipca 2020 roku. Ceremonia zaślubin odbyła się w małym kościółku w Żukowie, niedaleko Gdańska, a wesele w pobliskiej restauracji Pousada Kumaki w Bąkowie.

elegancki Pan Młody w ogrodzie

buty męskie ślubne

Białe kwiaty, drewno i blask świec

Co zdecydowało o tym, że wybór przyszłych małżonków w zakresie sali weselnej padł na restaurację Pousada Kumaki? – Brazylijskie słowo pousada oznacza gościniec. Drewniany, położony na uboczu budynek doskonale wpasował się w nasze gusta. Jest tam przytulnie i oryginalnie  opowiada Ania. Pytana o styl, w jakim zaaranżowane było przyjęcie, odpowiada: –  Większość inspiracji czerpaliśmy ze Pinteresta.  

dom panny Młodej dekoracje

buty Panny Mlodej

Panna Młoda i Pan Młody w domu

pocałunek 
 Pary Mlodej w domu

Sala w restauracji już sama w sobie jest strojna, więc nie wymagała wielu dodatkowych upiększeń. We wnętrzach Pousady Kumaki przeważa styl rustykalny, jest tam dużo drewna oraz kilka brazylijskich akcentów. Na stołach znajdowały się maleńkie bukieciki z białych kwiatów i dużo świec, a przeszkloną salę taneczną upiększały wianki z ruskusa. Wszystko tworzyło spójną i jednocześnie minimalistyczną całość: białe kwiaty, świece i drewno. W podobnym tonie udekorowany został niewielki kościół, w którym młodzi zawarli małżeństwo. Krzesła przystrojono kwiatami eukaliptusa i białymi goździkami, a resztę skromnej stylizacji stanowiły trzy bukiety kwiatów, także utrzymane w bieli.  

kościół reportaż ślubny

goście przed kościolem w dniu ślubu

kościół w dniu ślubu

dekoracje podczas ślubu w kościele

oprawa wokalna ślubu

Para Młoda w kościele

Para Młoda przed Ołtarzem

reportaż ślubny

Para Młoda trzyma się za ręce podczas ślubu

przysięga małżeńska

zakładanie obrączek podczas ślubu

Para Młoda podczas prysięgi małżeńskiej

rodzina Mlodych w kościele

Wesele na 60 osób

Przygotowania do najważniejszego dnia w życiu rozpoczęli od wyboru sali i terminu, jedynego zresztą wolnego w restauracji w tamtym czasie. Na przyjęcie zdecydowali się zaprosić tylko najbliższe im osoby i ostatecznie wesele zostało wyprawione dla 60 gości. Gdy pytamy Anię i Pawła o niespodzianki związane z budżetem ślubno-weselnym odpowiadają, że takowych nie było, gdyż od początku wiedzieli, ile będzie ich kosztować ta, jak sami mówią, przyjemność. Z uśmiechem zaznaczają, że pomylili się maksymalnie o 5%.

krajobraz przed salą weselną

drewniana sala weselna

drewaniane dekoracje sali

dekoracje w stylu rustylanym

rustykanlne dekoracje na sali weselnej

Para Młoda przed salą reportaż ślubny

Klucz do udanej współpracy

Szukając osób, które pomogą im stworzyć wymarzony charakter przyjęcia oraz pamiątki z nim związane, posiłkowali się opiniami z internetu. Sprawdzali też portfolia, a w rozmowach z usługodawcami skupiali się nie tylko na swoich oczekiwaniach, ale również na tym, czego absolutnie nie będą w stanie zaakceptować. Dzięki temu dziś przyszłym nowożeńcom mogą polecić specjalistów, z którymi współpracowali. 

Piękna Para Młoda podczas pierwszego toastu na weselu

tablica powitalna na weselu

lista gości na weselu

menu na weselu w stylu rustykalnym

goście przy stołach na sali weselnej podczas wesela

sala weselna goście

grill podczas wesela

Panna Mloda w rustykalnej sukni ślubnej na sali weselnej

Ania jest zachwycona suknią ślubną, uszytą w Pracowni Krawieckiej Iwony Bosz w Żukowie, a także dekoracjami pani Agnieszki z Pracowni Florystycznej, również z Żukowa. Małżonkowie zachwalają też firmę Fotografia&Film Angelika i Patryk Lorek. –  To ludzie z pasją i energią, efektami ich pracy są piękne kadry i wyjątkowy teledysk ślubny! zaznacza Ania. Jako godną polecenia określają też Pousade Kumaki, głównie ze względu na smaczne jedzenie, sielski klimat, bardzo pomocną właścicielkę obiektu oraz świetną obsługę podczas wesela.

pierwszy taniec

Para Mloda podczas zabawy weselnej

pocalunek Pary Mlodej

zabawa weselna

tańczący goście na weselu

Dziś szczęśliwi małżonkowie ze wzruszeniem wspominają najbardziej wyjątkowe momenty z tamtego lipcowego dnia: błogosławieństwo rodziców, kazanie zaprzyjaźnionego księdza oraz życzenia, składane przez weselnych gości. Podobnych emocji życzą wszystkim nowożeńcom.

Panna Młoda na sali weselnej

dekoracje sali

kot na weselu

romantyczna sesja ślubna

romantyczna Para Mloda w ogrodzie

spacer pary Młodej w ogrodzie


Epidemia nie pokrzyżowała im planów! Zobaczcie piękny reportaż ze ślubu Agnieszki i Artura