Całkowity zakaz wesel…? Decyzje mogą zapaść jeszcze dziś

Jedno z mediów dotarło do założeń i pomysłów, jakie padały w ostatnich rozmowach między przedstawicielami rządu, wojewodami i samorządowcami. I choć redakcja medium zastrzega, że to tylko rozważane koncepcje, a ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, to możemy – na bazie wypowiedzi w polsatnews.pl powiedzieć, jakie rozwiązania mogą zostać wybrane w ramach wprowadzania kolejnych obostrzeń. 

Zakaz wesel, mecze bez kibiców?

„Najprawdopodobniej w najbliższych dniach zostanie wprowadzony absolutny zakaz organizacji takich imprez jak wesela – nawet przy ograniczonej liczbie gości. Na posiedzeniu rządu zastanawiano się, czy takim zakazem objąć cały kraj, czy wyłącznie te części kraju, które pozostają w czerwonej strefie. Dynamika rozwoju pandemii jest jednak taka, że prawdopodobnie zakaz takich imprez będzie dotyczył całej Polski. Rozważany jest też powrót do imprez masowych bez udziału publiczności, a więc wszystkie stadiony czy hale byłyby zamknięte dla kibiców – czytamy w portalu polsatnews.pl.

odwołane wesele z powodu koronawirusa

Duże ograniczenia w funkcjonowaniu handlu i nauczania

Rządzący poważnie zastanawiają się także nad czasowym wyłączeniem targowisk: „ Przedsiębiorcom prowadzącym stoiska wypłacone zostałyby rekompensaty, które zapowiadał już minister rozwoju, technologii i pracy. Powrócić może też znaczące ograniczenie organizacji zgromadzeń i manifestacji - do dziesięciu osób” – informuje polsatnews.pl.

Zmiany mają dotknąć również szkolnictwa – rozważany jest scenariusz, w którym uczniowie powyżej dwunastego roku życia przejdą na tryb nauczania zdalnego.

Panna Młoda w maseczce