Zmiana rozmiaru i odnawianie obrączek

W wielu modelach obrączek możliwa jest zmiana rozmiaru, ale nie we wszystkich. Dlatego zachęcamy, aby podjęcie decyzji o ich zakupie  poprzedzone było szczegółowym sprawdzeniem, czy wybrany przez Was rozmiar faktycznie jest odpowiedni.

Polecamy zapoznanie się z praktycznymi informacjami, jak sprawdzić, czy wybrany rozmiar biżuterii jest odpowiedni.

Dlaczego uważny dobór rozmiaru jest tak istotny?

Nie każda obrączka może zostać poddana przeróbkom – zależy to od cech konstrukcyjnych biżuterii. Jeżeli obrączki ozdobione są kamieniami szlachetnymi lub ich wzornictwo zostało oparte na połączeniu dwóch i więcej rodzajów metalu, taka zmiana może być niemożliwa.

Jak przywrócić obrączkom dawny blask?

Z czasem obrączki mogą wymagać odnowienia. Wiele par odbierających biżuterię po takim zabiegu, nie może ukryć wzruszenia – jej odkryty na nowo blask i dawna świetność przywołują piękne wspomnienia. Dlatego odnowienie obrączek może być nie tylko zabiegiem praktycznym, ale i miłym akcentem uświetniającym na przykład rocznicę ślubu.

Zabiegi odnowy obrączek dostosowywane są do ich konstrukcji i ściśle powiązane z technologią, w jakiej zostały wykonane i ozdobione. Należą do nich: rodowanie, satynowanie, polerowanie i piaskowanie.

Aby obrączki dłużej zachowały swój blask dobrze stosować się do kilku reguł, o których dowiecie się z tego artykułu.