KONKURS: Wygraj ekskluzywne kosmetyki Mary Cohr Zobacz
Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Vodzirej przed salą weselną, mężczyzna w fioletowym garniturze , mężczyzna z teczką w dłoni

Wodzirej na weselu

Instytucja wodzireja zdaje się odchodzić w niepamięć. Przynajmniej na etapie wstępnego planu na ślub i wesele. W trakcie obmyślania koncepcji przez narzeczonych, czy to samodzielnie, czy z pomocą organizatorów ślubów, wiele par jednak decyduje się na takie wsparcie.

Czyli DJ  lub wokalista nie wystarczy?  – zapyta pewnie wiele osób, które uważają zatrudnienie wodzireja za zwyczaj przestarzały. Podpowiemy kilka argumentów za tym, aby rozważyć jednak zdecydowanie się na jego usługi.

  1. Mniejszy stres dla młodych. Wodzirej to ktoś, kto – bez mała – odpowiada za atmosferę wesela. Osoby pełniące tę funkcję to zazwyczaj osoby z dużą charyzmą, poczuciem humoru, umiejące odnaleźć się w każdej sytuacji. Na weselu mogą zdarzyć się małe wpadki, czy to od strony organizacyjnej (usadzenie gości), towarzyskiej (sprzeczka ciotek), czy też spowodowane nadużyciem przez kogoś alkoholu. Wodzirej to pierwsza pomoc w takich sytuacjach. Nie wyeliminuje trudnych sytuacji, ale na pewno umiejętnie rozładuje atmosferę stosownym żartem i życzliwym podejściem do gości.
  2. Wodzirej to pan czasu wesela. Dzięki jego umiejętnościom, młoda para, po ustaleniu z nim poszczególnych elementów i etapów przyjęcia, może po prostu dobrze się bawić. Wodzirej nie dość, że rozrusza niemrawe na początku towarzystwo, zaproponuje animacje, które  je zintegrują, to jeszcze swoją obecnością i angażowaniem gości do wspólnej zabawy, zapewni dawkę pozytywnych emocji nawet najbardziej niechętnym do wyjścia na parkiet czy wspólnego śpiewania.
  3. Do zadań wodzireja należy pilnowanie, aby przyjęcie odbyło się w dobrym tonie, z zachowaniem wszystkich zasad savoir vivre. Nawet jeżeli młodzi o czymś zapomną, on najpierw zasugeruje określone zachowania i działania w trakcie ustaleń, a następnie dobierze dla nich odpowiedni czas w trakcie przyjęcia.
  4. Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, do kompetencji wodzireja należy też panowanie nad głośnością muzyki, aby w tworzyła jak najlepszy klimat i stanowiła cały czas tło do rozmów lub przestrzeń do hucznej zabawy. Dlatego wodzirej ściśle współpracuje z zespołem lub DJ-em. Także oświetlenie to element, nad którym panuje. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu, młodzi mogą liczyć na to, że zarówno do powitania gości, pierwszego tańca, serwowania tortu oraz zdjęć w czasie wesela, zapewniona zostanie właściwa oprawa.

Wodzirej na weselu, wodzirej z Panna Młodą podczas wesela, wodzirej w kapeluszu podczas wesela

Źródło: Vision-Media

Wybierając wodzireja, warto zwrócić uwagę, na ile my sami czujemy się z nim komfortowo. Jeśli to możliwe, warto na spotkanie zaprosić świadków, czy przyjaciół, którzy ze swojej perspektywy ocenią, czy dana osoba ma duże doświadczenie i jest wodzirejem z prawdziwego zdarzenia, czy tylko wilkiem w owczej skórze.

Oprawa muzyczna ceremonii