Sala weselna

Trendy weselne 2019

Źródło: Dragonfly Fotografia i Film

Czego możemy spodziewać się w 2019 roku, jeśli chodzi o trendy weselne? Jest sporo zaskoczeń, ale nie brakuje też dobrze znanej klasyki. Przede wszystkim jednak ma być eko i z naciskiem na indywidualne rozwiązania.

Panna Młoda w pięknej sukni ślubnej podczas sesji ślubnej w Pradze

Zdjęcie:  Agnieszka Gofron Fotografia

Jeśli bierzecie ślub w tym roku i jeszcze nie zaplanowaliście wszystkich szczegółów, macie szczęście. Dzięki temu krótkiemu poradnikowi Wasze przyjęcie będzie wyjątkowo trendy!

Stylizacja panny młodej 2019

W najbliższych miesiącach narzeczone powinny postawić na naturalne rozwiązania. Make-up w stylu no make-up jest mocno pożądany. Jednocześnie styliści proponują położyć nacisk na czerwone lub różowe usta, które z powrotem są modne. Pamiętajmy, że makijaż potrzebuje równowagi – jeśli postawimy akcent na wargi, wizaż oczu powinien być minimalistyczny, i na odwrót. 

Panna Młoda w obcisłej sukni ślubnej w bukietem w ręku podczas oczepin

Źródło:  KT2 Studio - Crafted with love

Wśród fryzur niezmiennie królują fale, jednak w 2019 roku im większe, tym lepsze. W poprzednich latach najbardziej hot był efekt lekkiej niedbałości, teraz dla odmiany najlepiej, gdy będzie widać, że pukle zostały specjalnie ułożone. Niemniej fryzura powinna prezentować się lekko i zwiewnie. Alternatywą dla fal są romantyczne warkocze czy nisko upięte koczki lub kucyki. Do propozycji ślubnych wkroczył też pomysł prosto ze światowych wybiegów – opaski do włosów, najlepiej elastyczne lub w formie wstążki, oraz subtelne diademy.

Panna Młoda w pięknej koronkowej sukni ślubnej na tle czerwonego garbusa

Źródło: Cztery Kadry 

Panna Młoda w rozpuszczonymi włosami i ozdobą na włosach

Źródło: Damian Sowada Fotografia Ślubna

koronkowa suknia ślubna

Salon Sukni Ślubnych - Eliana Kresa 

Suknia? Prosta i klasyczna, bez nadmiaru zdobień. Ten trend (jak i kilka innych, patrz: skromny makijaż, luźny kok) jest dyktowany głównie stylizacją Meghan Markle, która w zeszłym roku wyszła za mąż za księcia Harry’ego i wzbudziła powszechny zachwyt swoim eleganckim wyglądem.

Panna Młoda w dopasowanej sukni ślubnej w domu

Zdjęcie: Cztery Kadry 

Panna Młoda w modnej krótkiej sukni ślubnej

Salon Sukni Ślubnych - Eliana Kresa 

Artystyczne torty 2019

Kolejny trend weselny 2019 to tort na bogato. Już nie popularne wcześniej naked cake, a ciasto rodem z pracowni rzemieślniczej czy prosto spod pędzla malarza. Tort może wyglądać dosłownie jak pomalowany lub być hojnie ozdobiony dekoracjami 3D, kaskadami kwiatów czy małymi owocami. Równie modne będą nieco kontrowersyjne czarne torty, które stanowią mocny i niezapomniany akcent. Specjaliści wskazują też na ciasta na bazie sześciokąta zamiast okręgu czy inne geometryczne kształty i detale.

modny tort weselny 2019

Trendy 2019 – feeria barw

Warto postawić na metaliczne dekory: z różowego złota, miedziane czy wręcz rdzawe. W 2019 roku to właśnie te odcienie będą rządziły wśród weselnych akcentów. Przypominamy też o kolorze living coral, czyli czerwono-pomarańczowej energizującej barwie ogłoszonej przez Pantone przewodnią aż do grudnia.

modne dekoracje weselne

Źródło: Anita Krysztofiak Fotografia

Panna Młoda z modnym czerwonym bukietem ślubnym

Źródło: Patrycja Kierońska Fotografia 

drewniane koło ozdobne na weselu

Źródło: Dragonfly - fotografia i film

dekoracje sali w stylu rustykalnym

Źródło: Malexandra Photography

Jednocześnie na stołach weselnych będzie można spotkać mocny fiolet (kontynuacja ultra violetu) oraz kolorowe obrusy zamiast białych. Dobrze też, żeby miały jakieś zdobienia, na przykład koraliki, postrzępione brzegi itp. Druhnom, ale nie tylko, poleca się natomiast takie soczyste barwy, jak przykurzony róż, butelkowa zieleń, burgund czy złamany błękit.

Panna Młoda z druhnami

Źródło: Miłosne historie

Ekologiczny wystrój sali weselnej 2019

W tym roku państwo młodzi będą chcieli pokazać, że troszczą się o planetę. Jak najmniej plastiku, za to dużo natury. Zieleń jak najbardziej pożądana! Do tego prawdziwy hit 2019 – trawa pampasowa. Powinna być dosłownie wszędzie, może nawet zagościć w bukiecie ślubnym

Oprócz tego jak najwięcej kwiatów w ziemi i w doniczkach czy drewnianych skrzynkach – zero waste. W nurcie eko wśród dekoracji na sali mogą również zagościć retrocudeńka wygrzebane ze strychu czy na targu staroci.

rustykalny stół

Źródło: Piotr Dynarski

drewniane dekoracje na stołach weselnych

Źródło: Piotr Dynarski

Wśród pozostałych trendów 2019 specjaliści wymieniają: geometryczne instalacje, personalizowane zaproszenia czy winietki namalowane ręcznie przez rysownika, mieszane stoły na sali czy ponownie modne rozsypywanie konfetti po wyjściu z kościoła.

wesele w stodole

Źródło: Ewelina Rypina-Cywińska Photography

drewniana sala weselna

Źródło: Ewelina Rypina-Cywińska Photography

Para Młoda na tle drewnianej ściany na weseluPanna Młoda w wianku ślubnym i warkoczu

Źródło: Piotr Dynarski

trendy weselne

Źródło: FOTO-ESKA SŁAWOMIR KŁUCIEJASZ