Targi Młodej Pary w Gdańsku 13 lutego 2022 Odbierz bezpłatny bilet
Targi Młodej Pary w Lublinie 30 stycznia 2022 Odbierz bezpłatny bilet
Targi Młodej Pary w Nowym Sączu 30 stycznia 2022 Odbierz bezpłatny bilet

Suknia ślubna syrena/rybka dla kogo?

Źródło: Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna

To jeden z najbardziej kobiecych, eleganckich i jednocześnie zmysłowych krojów. Podkreśla wszelkie atuty, zachwyca pozorną prostotą. Suknia ślubna syrenka to wyszukana propozycja wpisująca się praktycznie w każdą stylistykę.

Suknia ślubna syrena zwana jest również pieszczotliwie rybką. Wszystko ze względu na charakterystyczny fason, który kojarzy się z ogonem pięknej morskiej istoty. Taka budowa kreacji sprawia, że idealnie podkreśla ona figurę i akcentuje wszelkie atuty panny młodej. Do tego kojarzy się z luksusowymi bankietami. Gwiazdy kochają ten krój, więc może skusisz się i Ty?

Źródło: Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna

Suknia ślubna syrena – jak dokładnie wygląda?

Tego typu modele mogą być jedno- lub dwuczęściowe. W drugim wariancie składają się z dopasowanego gorsetu (standardowo bez ramiączek, choć może mieć delikatne rękawy, być zdobiony koronką, guziczkami albo mieć ponętne wycięcie na plecach) oraz rozszerzającej się spódnicy. I to właśnie w niej tkwi całe piękno i tajemnica. Mniej więcej do okolicy ud spódnica jest ultraobcisła i zaznaczająca kobiece kształty. Około 10–15 cm poniżej najszerszego punktu bioder zaczyna się jej rozkloszowanie przypominające rybi ogon. Spódnica często jest też wydłużona o tren.

Źródło: Sunsetstory - fotografia ślubna

Źródło: Studio A

Bardzo ważne, żeby zachować właściwe proporcje w budowie całej sukni. Jeśli zwężenie pojawi się zbyt nisko, nie tylko zaburzy to sylwetkę, lecz także utrudni swobodne poruszanie się. Mierząc kreację, koniecznie sprawdź, czy jest elastyczna – przejdź się po salonie, schyl się, usiądź i... potańcz!

Źródło: Zatrzymaj Czas - Fotografia Ślubna

A materiał? Wielbicielki delikatności i romantyczności powinny postawić na tiul czy gładką satynę. Istotne, żeby tkanina dopasowywała się do ciała.

Źródło: ALFA kadr-fotografia

Źródło: Wilczkiewicz Fotografia Ślubna

Źródło: Agnieszka Gofron Fotografia

Suknia ślubna rybka – dla kogo?

Wbrew pozorom tak specyficzny krój jest wymagający i nie dla wszystkich kobiet. O wiele lepiej prezentuje się na pannach młodych o pełniejszej figurze – ze zgrabnymi pośladkami i pełnym biustem. Szczuplejsze panie mogą w niej nieco stracić ze względu na fakt, że suknia syrena potrzebuje „wypełnienia”. Naturalne krągłości (biust i biodra) zostają podkreślone, a równoważy je właśnie ogon wraz ze swoimi krzywiznami. Do tego dochodzi wcięcie w talii gwarantowane przez gorset i mamy przepis na kreację doskonałą. 

Źródło: DreamEye Studio

Źródło: Łukasz Haruń - Fotografia

Warto wspomnieć o rodzajach rozkloszowania spódnicy, ponieważ one także oddziałują na odbiór wizualny sylwetki. Smukłe rozszerzenie to ideał dla pań raczej niskich, ponieważ optycznie wydłuża ciało. Ponadto skromniejszy dół jest po prostu lżejszy i nieprzytłaczający. Kobiety wysokie mogą sobie z kolei pozwolić na ogon zdobny, wręcz falbaniasty, który wyrówna proporcje i odwróci uwagę od wzrostu. 

Na czym jeszcze się skupić?

Oto kilka wskazówek, o których mogłaś nie pomyśleć:

  1. Suknia syrena równoważy kształty klepsydry, ale tylko z przodu. Z innej perspektywy może nieco za bardzo podkreślać coś, co chciałybyśmy ukryć, np. zaokrąglony brzuch. Specjaliści radzą założyć po prostu bieliznę korygującą.
  2. Na przymiarki chodź już koniecznie w dopasowanej bieliźnie. Suknia rybka jest na tyle obcisła w strategicznych miejscach, że założenie na ostatnią chwilę wyszczuplającego body może sprawić, że będzie zwyczajnie źle leżała. 
  3. Suknię syrenę można uzupełnić o doczepianą spódnicę w stylu księżniczki. To opcja dla panien młodych, które nie mogą się zdecydować albo po prostu chcą wszystkich zaskoczyć na weselu.
  4. Do takiego kroju pasują dosyć długie i opadające bukiety, które naturalnie dopełniają się z ogonem.

Źródło: Tomasz Twardowski Fotografia

Jak dobrać odpowiedni makijaż na ślub i wesele