para młoda

Ślub w Grecji – poznaj swojego Wedding Plannera

Źródło: Wind Rose Photography

Cześć, jestem Marta Kania I do i jestem Wedding Plannerem mieszkającym na stałe w Grecji w Atenach. Mogłaś się na mnie natknąć w kilku poprzednich artykułach w których staram się Ci przybliżyć temat związany ze ślubem w Grecji.

ślub w Grecji

Autor: Wind Rose Photography

Dziś chciałabym dać Ci się poznać trochę lepiej, i opowiedzieć o moich wartościach dodanych, które wyróżniają mnie spośród innych i pozwalają zorganizować dla Ciebie niezapomniany ślub za granicą.

W dalszej części artykułu opowiem Ci:

  • Skąd pomysł na zostanie wedding plannerem w Grecji?
  • Planowanie ślubu i wesela za granicą – jak pracuję
  • Dlaczego wedding planner tyle kosztuje.
  • Jakie wartości dodane otrzymujesz w cenie.

    Zapraszam!
    Ekspert: Marta Kania I do

Skąd pomysł na zostanie wedding plannerem w Grecji?

Gdy mój mąż (rodowity Grek) oświadczył mi się i ustaliliśmy datę ślubu, zaczęliśmy zawiadamiać gości o zamiarze zaproszenia na ślub w Grecji. Przyznam, że to było długie i żmudne planowanie ślubu i wesela za granicą. Droga ta nie była łatwa, tyle perypetii i przeszkód jakie pokonaliśmy, kojarzyła mi się z syzyfową, niekończącą się pracą. Dzięki temu jednak zdobyłam bezcenny know how oraz zdałam sobie sprawę z tego, że ślub i wesele w Grecji nie jest wcale takie drogie jak w Polsce! Reakcja moich gości na pomysł wesela w Grecji oraz ilu z nich finalnie kupiło bilety lotnicze, utwierdziło mnie w przekonaniu, że to doby kierunek.

wedding planer

Podjęcie decyzji o pomocy w organizacji tego typu uroczystości nie była łatwa. W końcu nie ja jedna postanowiłam zostać wedding plannerem. Poprzedziła ją analiza rynku i definiowanie co ja mogę Ci zaoferować czego inni Ci nie dadzą. Co mnie odróżni i spowoduje, że zapamiętasz ten dzień na całe życie! Postawiłam więc na autentyczność, nawiązanie relacji z Tobą, personalizację, i grecką gościnność.

Artykuł ekspercki: Ślub w Grecji zimą – czy to dobry pomysł?

Planowanie ślubu i wesela za granicą – krok po kroku

Z reguły gdy do mnie piszesz prosząc o ofertę, staram Ci się odpowiedzieć propozycją niezobowiązującej rozmowy online, trwa ona około 20-30 minut. Dlaczego? Gdyż jesteś dla mnie wyjątkowa i Twoje potrzeby są wyjątkowe! Podczas rozmowy mamy okazję się poznać, ja podpytuję Ciebie o Twoją wizję ślubu w Grecji, co jest dla Ciebie ważne. Odpowiadam na Twoje pytania o ślub za granicą i jego organizację, szacuję koszty. To natomiast co mnie wyróżnia, to dzielenie się z Tobą wiedzą już od pierwszego spotkania, już na poziomie ustalania koncepcji ślubu, jak również na poziomie szkotów.

ślub w Grecji

Masz wiedzę w jakich widełkach mieści się moja pomoc, oraz jakie są koszty innych usługodawców. Jeśli poczujesz, że jestem osobą którą chciałabyś zaprosić do współpracy, rozpoczynamy etap podpisania umowy. Masz możliwość rozmowy i negocjowania ze mną umowy jaką podpisujemy, jak również wybór, z których usługodawców skorzystamy. Wiesz za co płacisz, co otrzymujesz i w jakich punktach jestem w stanie pomóc Ci wynegocjować lepszą cenę albo usługę.

W procesie organizacji ślubu bardzo ważny jest dla mnie kontakt, dlatego zachęcam Cię do zadawania pytań, pisania na komunikatorze gdy tylko potrzebujesz.

Chcę byś miała poczucie, że jestem zawsze obok Ciebie. W szczególności gdy pracujemy nas organizacją Twojego ślubu i wesela w Grecji. Doskonale wiem, że odległość robi swoje dlatego płynny kontakt to podstawa.

wedding planer

Kolejnym krokiem na naszej drodze jest ustalenie etapów pracy, określenie miejsca uroczystości, czasu, miejsca w którym się zatrzymasz z gośćmi. Dzielę się z Tobą moimi propozycjami ( z reguły polecając kilka miejsc na ceremonię ślubu czy usługodawców). Rozmawiamy o Twoich odczuciach względem nich, gdy chcesz coś zmienić, zasugerować coś innego, słucham Cię i jestem otwarta na propozycje.

Mocno wierzę w to, że praca nad Twoim ślubem w Grecji to proces tworzenia, a nie narzucania Ci pakietu jaki masz do wyboru. To relacja i czas podczas, którego wspólnie podejmujemy decyzje niejednokrotnie poznając się coraz lepiej i tworząc coś co pozostanie w Twojej pamięci na zawsze.

Dlaczego wedding planner tyle kosztuje?

Rozmowy na temat kosztów nigdy nie sa łatwe dla obu stron.
Oczywiście wynagrodzenie zależy od różnych czynników np. czy marzy Ci się ślub na lądzie, wyspie, w czym potrzebujesz pomocy itp. To kilka dni które ze mną spędzasz, w czasie których opiekuję się tobą i Twoimi gośćmi pod każdym względem. To są również roboczogodziny w trakcie przygotowywania się do uroczystości. Odnoszę jednak wrażenie, że nie tyle cena samej pomocy wedding plannera budzi niepokój, ile ogólne koszty całego przedsięwzięcia. Dlatego też, w kwestii kosztów jestem transparentna. 

Uważam również, iż jeśli zastosujemy pewne zabiegi, ślub i wesele w Grecji można zorganizować w rozsądny sposób. W końcu większość z nas jeździ w ciągu roku na wakacje, czemu nie połączyć przyjemnego z pożytecznym!

Artykuł ekspercki: Ślub za granicą – magiczna Grecja

Jakie wartości dodane otrzymujesz współpracując ze mną? 

Na stałe mieszkam w Atenach wśród rodowitych Greków. To bonus jaki otrzymałam wychodząc za Greka. I to dosłownie, gdyż mogłam wsiąknąć w tą kulturę i dostrzec to, co dla wielu jest niewidzialne. Poznałam smak prawdziwej greckiej kuchni, zaczęłam rozpoznawać co oznaczają pewne greckie niewerbalne zachowania, nawiązywać relacje z grekami. Dołączyłam do ich wspólnoty, doświadczyłam ich prawdziwej gościnności. Przewartościowałam trochę swoje priorytety, rozumiejąc co jest tak naprawdę w życiu ważne. I tym chciałabym podzielić się z Tobą. Chciałabym uchylić przed Tobą rąbka prawdziwej Grecji, bo z całą pewnością Twój ślub w Grecji będzie piękny, jednak ja chciałabym by to był najlepszy dzień w Twoim życiu! By był to dzień pełen śmiechu, radości, smaku greckiej kuchni, greckiej gościnności. Chciałabym byś czuła się wyjątkowo, byś czuła się chciana i zaopiekowana pod każdym względem.

wedding planer

Zdjęcie: Wind Rose Photography

Dlatego jeśli jesteś otwarta na propozycję, oprócz pocztówkowego ślubu w Grecji jestem w stanie zaproponować Ci coś więcej! Osoby z którymi współprację, nie tyle biorą ale i dają wiele z siebie. A to przejawia się w detalach. Np. w mojej obecności przez około 2 dni, gdzie opiekuję się Tobą i Twoimi gośćmi, w możliwości wczesnego przyjazdu do hotelu, przepysznego śniadania opartego na lokalnych wyrobach, poznaniem osób z którymi współpracujemy, wejściem z nimi w interakcje.... zatopienia się w tej chwili i miejscu. Celebracji, by ten moment na zawsze pozostał wyjątkowy.


Zapraszam do kontaktu,
Marta Kania I do
biuro@martakaniaido.com
+48 661 805 530

1. Artykuł ekspercki: Ślub w Grecji kontynentalnej - ląd, nieodkryta perła!

2. Artykuł ekspercki: Ślub na greckiej wyspie - Santorini czy Kreta? Sprawdź, co oferuje każda z nich.