para młoda w deszczu

Jak sprawić, abyście zapamiętali Wasze wesele, czyli wersja ‘slow’ wedding

Źródło: ?Miękka Sztuka Fotografia ?

„Slow wedding” jest nowoczesnym i alternatywnym sposobem organizacji wesela zgodnie z Waszym system wartości. Nie posiada sztywnego harmonogramu. Główny nacisk stawia się na emocje oraz doświadczenia, nie zaś na rzeczy materialne.

Ekspert: Sylwia Blewązka z Zaczarowanej Furmanki

para mloda

W koncepcji slow wedding nie ma gotowego przepisu na wesele, nie ma wyznaczonych ram, nikt nikomu nie narzuca sposobu organizacji uroczystości. Chodzi przede wszystkim o pogłębienie relacji międzyludzkich i zaspokojenie potrzeb własnej duszy. Odrzuca się zbędną presję, docenia to, że mniej znaczy więcej.

Wesele w stylu ''slow wedding''

Jeśli Wy będziecie szczęśliwi, bezstresowi, uśmiechnięci i zadowoleni z przebiegu Waszej uroczystości, to Wasi goście też będą szczęśliwi.
Na pewno słyszeliście powiedzenie: „wesela mijają w mgnieniu oka”. Niestety to prawda, Wasz dzień ślubu upłynie znacznie szybciej, niż byście chcieli, aby trwał. Jeśli jednak chcielibyście go doświadczyć w taki sposób, aby móc go zapamiętać, cieszyć się nim i móc być w pełni sobą, mam dla Was parę alternatywnych rad.

wesele w stodole

Zapomnijcie o tym „co wypada i co trzeba”, wykreślcie utarte tradycje i schematy, które się z Wami nie zgadzają i zatrzymajcie tylko te, które są dla Was ważne. Zróbcie to po swojemu, zorganizujcie to dokładnie tak, jak Wy chcecie i skupcie się na rzeczach dla WAS ważnych.

Nie macie ochoty na klasyczne oczepiny? Zaplanujcie nieoczekiwane atrakcje, które na pewno zaintrygują waszych gości.

Jako efekt końcowy otrzymujecie celebrację oryginalną, z indywidualnym wykończeniem, a przede wszystkim w pełni przeżytą (po Waszemu!) i zapamiętaną.

Miejsce na wesele w stylu slow 

Pamiętajcie, że im bardziej nieszablonowe i nietypowe miejsce wybierzecie, tym więcej możliwości. Slow wedding to przede wszystkim radość z obcowania z naturą. Jeżeli planujecie organizację swojego wielkiego dnia w rytmie slow, zwróćcie uwagę na to, jakie możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu oferuje obiekt weselny. Plenerowe przyjęcia mają swój niepowtarzalny urok. To otaczająca wszystkich przyroda sprawia, że czas podczas przyjęcia zdaje się płynąć wolniej.

panna młoda i świadkowa

W trendzie „slow” zauważa się, że człowiek jest częścią natury oraz ma prawo do radości, miłości i nieskrępowania. Postawcie na naturalną zieleń zamiast zimnych murów i cieszcie się życiem bez walizki przestarzałych tradycji. Jednym z takich niekonwencjonalnych miejsc w woj. małopolskim jest Zaczarowana Furmanka, gdzie odnajdziecie zielony plener i możliwość organizacji wesel w stodole.

Cieszcie się każdą chwilą

Mówienie o „slow wedding” oznacza poświęcenie i docenienie czasu podczas miesięcy przygotowań, od momentu zaręczyn do przejścia przez ślubny ołtarz: Przestańcie biegać w maratonie i zacznijcie cieszyć się spacerem. Spokojnie, oddajcie się w dobre ręce, dajcie się doradzić, nie czujcie się pod presją mody. Poświęćcie czas na wybór kwiatów, dania, które lubicie, czy muzyce, która zabrzmi... Cieszcie się każdą chwilą.

para młoda

Istnieje milion wskazówek dotyczących wyboru sali weselnej, samodzielnego wystroju lub znalezienia idealnej sukni... Ale co, jeśli chodzi o cieszenie się dniem, który planujesz tak długo? Ważne, abyście pod koniec swojego jakże ważnego dnia poczuli się pełni wdzięczności i miłości, zamiast przytłoczeni stresem, zamieszaniem i straconymi chwilami. Zwolnijcie tempo.

Przygotujcie się na to, że coś pójdzie nie tak

Na każdym weselu zawsze coś pójdzie „nie tak”. Bez względu na to, jak bardzo skrupulatnie zaplanujecie swoją oś czasu, bez względu na to, jak bardzo jesteście zorganizowani, zawsze będą rzeczy, na które nie będziecie mieć wpływu. I to jest w porządku, wystarczy to zaakceptować i się z tym pogodzić.

para młoda w deszczu

Autor: ?Miękka Sztuka Fotografia ?

Ważne jest, aby być mentalnie przygotowanym do bycia elastycznym i dostosowywania się do wszystkiego, co może nas spotkać. Proponuję Wam, abyście przyszli na swoje wesele z otwartym nastawieniem, gotowi na to, by wyciągnąć z wszystkiego to, co najlepsze. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się chwilą i móc być „tu i teraz” bez względu na to, co się stanie!

Zacznijcie dzień od czasu dla siebie

Każdy wspaniały dzień zaczyna się od wspaniałego poranka. Jednym ze sposobów na dobre rozpoczęcie dnia ślubu jest po prostu spędzenie czasu sam na sam ze sobą. Prawdopodobnie będziecie bardzo zdenerwowani i podekscytowani, jednak we dwójkę jest zawsze raźniej stawiać czoła nowym sytuacjom.

Artykuł: Nietuzinkowa celebracja miłości – ślub humanistyczny

Przygotujcie się razem

Większość par nie wie, że wspólne przygotowania są nawet opcją. Automatyczną decyzją jest przygotowanie się osobno, ponieważ tak nakazują tradycje weselne. Przygotowujecie się w końcu po to, by obiecać sobie miłość do końca, więc dlaczego nie zrobić tego razem?

para je śniadanie

To zapewni Wam intymny czas w tym dniu przed świętowaniem z gośćmi i umożliwi wykonywanie zajęć, które lubicie. Zaparzcie ulubioną kawę, zróbcie razem śniadanie, weźcie kąpiel, walnijcie po szocie albo po lampce szampana, co tylko chcecie. Wykorzystajcie ten czas, aby cieszyć się swoim towarzystwem.

Znajdźcie czas na swojej osi czasu - Elopment

Piękno ucieczek polega na tym, że możecie robić, co chcecie. Zazwyczaj nie ma prawie żadnego ścisłego harmonogramu ucieczek, więc możecie płynąć z prądem i decydować, co robić po drodze. Niezależnie od tego, czy robicie to po pierwszym spojrzeniu, podczas przygotowań, 15-minutowej przerwy po ceremonii, czy kiedykolwiek, świadomie znajcie czas na wyjście na chwilę. Wasi goście poradzą sobie bez Was – złapcie się za rękę i wyjdźcie na spacer. Doceńcie te momenty i nadajcie im taki romantyzm, na jaki zasługują.

para młoda na spacerze

Autor: It's today! Fotografia ślubna

Celowo zaplanujcie czas sam na sam ze swoim partnerem

Planując harmonogram dnia ślubu, poświęćcie co najmniej 20-30 minut na samotne spotkania z partnerem. To pomoże Wam zapamiętać, o co chodzi w tym dniu. Nic tak nie uspokaja nerwów jak czas spędzony z najlepszym przyjacielem. Możecie zastanowić się nad dotychczasowym dniem, porozmawiać o tym, czego nie możecie się doczekać, i zakraść się do szybkiego całusa (albo pięć).

para młoda w stodole

Do organizacji slow wedding zaangażujcie najbliższych

Zaangażujcie najbliższych w organizację dekoracji, wykorzystajcie to, co Was otacza, czyli na przykład stare meble (biesiadne stoły, stare kredensy), które można przerobić, czy słoiki, które można wykorzystać, jako świece. Dekoracje na weselu mogą stanowić zdjęcia w ramkach, prezentacje wyświetlane na ścianie czy nawet bale siana.

wesele w stylu slow wedding

Przy dekoracjach w wersji „slow” wszystkie chwyty są dozwolone. Zastąpcie kwiaty owocami, suszkami czy kwiatami polnymi. Zamieńcie bukiety na same liście, jeden kwiat czy kompozycję z suszek. Użyjcie polaroidu zamiast fotobudki.

zdjęcia z instaxa

Slow wedding to przyjęcie, na którym każdy element powinien dopasowany być do was – do waszych gustów i upodobań. To Wasze wesele, więc powinno wyglądać dokładnie tak, jak je sobie wyobrażacie. To jest celebrowanie Waszej miłości, więc skupcie się właśnie na Was. Zorganizujcie przyjęcie, które będzie odzwierciedleniem Was samych, tego, co lubicie i kochacie.

Trend „slow” oznacza, że liczycie się Wy, Wasza wizja i Wasza koncepcja spędzania czasu. To kierowanie się sercem, a nie tylko poczuciem obowiązku.

1. Artykuł: Witajcie w bajce, czyli ślub w plenerze!

2. Artykuł: TOP FOTOGRAF ROKU 2022! Plener i reportaż ślubny!

Reklama