sesja ślubna w słonecznikach

Słoneczniki na weselu i ślubie

Źródło: Stanisław Skotnicki Fotografia

Słoneczniki kojarzą Ci się wyłącznie z dzieciństwem lub sielskim klimatem wakacji i do tej pory nie wyobrażałaś ich sobie jako kwiatów ślubnych? Zupełnie niesłusznie! Te żółte cudowności wnoszą radość i energię, gdziekolwiek się pojawią, a przecież właśnie o to chodzi na weselu.

Kwiat, który w pierwszym momencie przychodzi Ci do głowy, to pewnie słonecznik zwyczajny. To wspaniała roślina wyglądem przypominająca słońce i wydająca pyszne i zdrowe nasiona. Pól z jego uprawą jest w Polsce całe mnóstwo – tam można podziwiać, jak zwracają się do światła, i to doskonały plener na sesję ślubną.

Źródło: ORLE OKO Photography&Cinematography 

Źródło: Patrycja Kierońska Fotografia

Źródło:  Stanisław Skotnicki Fotografia

Z czasem w uprawie pojawiły się przepiękne słoneczniki ozdobne i to właśnie one są bohaterami bukietów ślubnych oraz ozdób weselnych. Mogą różnić się między sobą wielkością, kształtem, a nawet kolorem – wcale nie wszystkie są żółte. Wiele klasycznych odmian ma słoneczne płatki i ciemny środek, są też jednak wielobarwne – o kwiatach żółto-czerwonych czy czerwono-brązowych. Do wiązanek czy dekoracji można również wziąć odmiany, które wytwarzają pędy boczne i każdy jest porośnięty większą liczbą małych kwiatków. Jak jeszcze można wykorzystać słoneczniki na ślubie i weselu?

Źródło: Damian Lemański Fotograf

Słoneczniki i panna młoda

Optymistyczne kwiaty to przede wszystkim atrybut szczęśliwej narzeczonej. Można uczynić je motywem przewodnim bukietu lub wykorzystać w stylizacyjnych akcentach: wpleść we wianek, wpiąć we włosy, zrobić z nich opaskę na rękę. Słoneczniki pięknie skomponują się również z odważnymi detalami – żółtymi szpilkami, taką samą narzutką czy szalem, słoneczną biżuterią. Bo czemu nie? 

Źródło: Marzena Ambroży Fotografia

Źródło: OneLove

Źródło: Marzena Ambroży Fotografia

Źródło: OneLove

Źródło: Photo Wonderland

Słonecznik może się też znaleźć w akcencie u pana młodego – jako kwiat w butonierce. Gdy wesele jest rustykalne czy boho, można się też pokusić o żółtą muchę lub takie skarpetki. A jeśli jesteś prawdziwą fanką słoneczników i pragniesz z nich uczynić motyw przewodni, możesz również ustroić w nie druhny bądź poprosić o żółte nawiązania pozostałych gości.

Słonecznik jako dekoracja sali

Słoneczniki fenomenalnie komponują się ze zbożami czy trawami. To kwiaty o prostej, ale przemawiającej urodzie. Wykorzystaj ich walory i cechy charakterystyczne (długie łodygi), żeby stworzyć z nich urocze kompozycje do wazonów. Jedną z najmodniejszych słonecznikowych dekoracji są też kule formowane z główek kwiatów i wykorzystywane jako wiszące ozdoby. Słoneczniki mogą się też znaleźć w swobodnych zestawieniach na stołach, można z nich też zrobić stroiki na krzesła.

To wszystko? Nie! Słoneczniki nadają się także do zwieńczenia weselnego tortu czy słodkich babeczek. To też świetny motyw na zaproszenia.

Słoneczniki na ślubie i weselu – o czym musisz pamiętać

Słoneczniki to kwiaty typowo letnie. Kwitną mniej więcej od lipca do początku września, dlatego będą dobrym wyborem, jeśli planujesz wesele w wakacje lub z nadejściem jesieni. Poza sezonem są praktycznie niedostępne, ponieważ nie ma praktyki sprowadzania ich z innych krajów. Cena słoneczników jest przystępna.

Musisz też zwrócić uwagę na fakt, że te piękne żółte kwiaty lubią wodę i bez niej mogą szybko utracić na urodzie. Porozmawiaj wcześniej z florystką i ustal, jak zabezpieczyć je przed więdnięciem – mowa tu zarówno o słonecznikach w bukiecie, jak i tych w ramach ozdoby (na rękę, we włosy, na stołach itp.).

Ten pierwszy taniec historia przygotowań i reportaż ze ślubu Ani i Michała