Obrączki ślubne

Obalamy 5 mitów o obrączkach ślubnych

Źródło: LUVA

Mówi się, że stara miłość nie rdzewieje. Inaczej może być z biżuterią. A co z tą wyjątkową, ślubną? Co dzieje się z obrączkami pod wpływem czasu? Gdzie kupować? Jakie i za ile? Przed wyborem tej jedynej pary obrączek przeglądamy fora internetowe, czytamy artykuły i podpytujemy znajomych i rodzinę. Bo to w końcu coś na całe życie. Niestety — im więcej opinii, tym bardziej mogą być one mylące i sprzeczne.

Dlatego też postanowiliśmy obalić kilka mitów, które narosły wokół tego tematu w ciągu wielu lat. Mity dotyczą nie tylko obrączek, ale i całej ślubnej ceremonii oraz wcześniejszych przygotowań. W przeciwieństwie do zabobonów i przesądów — łatwo je obalić. Dzisiaj stawiamy na fakty. Z pomocą naszych ekspertów chcielibyśmy nieco rozjaśnić temat i rozwiać wątpliwości.

Źródło: LUVA

Obrączki najlepiej kupować w sklepie stacjonarnym

Mit! Oczywiście przeważa tutaj fakt, że kupujemy wzrokiem i... Dotykiem. Jednak oferta sklepów internetowych jest obecnie tak bogata, że stratą byłoby nie brać jej pod uwagę. Wielu czołowych jubilerów w Polsce prowadzi sprzedaż na odległość i z sukcesem dostarcza swoje produkty wprost pod drzwi zadowolonych klientów. I to nie tylko w naszym kraju. Erik Aruszanjan, ekspert z salonu Luva w Krakowie, przyznaje, że większość klientów, którzy decydują się na zakup obrączek przez internet — zamawia je z zagranicy. Specjalista wyjaśnia: „Wynika to z większego przekonania do zakupów online, na co w Polsce musimy jeszcze trochę zaczekać”. Zamówienie przez internet nie niesie za sobą żadnego ryzyka. W sieci możemy dowolnie porównywać marki i modele. Niepewni rozmiaru — zamawiamy do domu miarkę jubilerską. Gdy znajdziemy już ten idealny wzór — po prostu czekamy na darmową i ubezpieczoną przesyłkę.

Źródło: LUVA

Białe złoto jest z natury białe

Białe złoto jest eleganckie i gustowne. Odcieniem przywodzi na myśl platynę, która jest kojarzona z luksusem ze względu na to, że jest o wiele rzadszym pierwiastkiem. Dodatkowo biżuteria z białego złota może być droższa, gdy występują w niej stopy innych wartościowych metali, w tym palladu. A skąd bierze się jego barwa? Białe złoto nie występuje w przyrodzie. Powstaje z mieszanki czystego złota i takich metali jak srebro, nikiel czy wspomniany wcześniej pallad. Kolor takich wyrobów jest słomkowożółty lub stalowobiały, w zależności od użytego stopu.

Źródło: LUVA

Różowe złoto to kicz

Różowe złoto powstaje dzięki domieszce miedzi. Jeszcze niedawno róż kojarzył się z tandetą i kiczem. Dodatki w tym kolorze nie cieszyły się popularnością wśród ceniących elegancję. Różowa biżuteria ślubna zmienia jednak ten stereotyp i zyskuje coraz większą popularność. Podbija ona nie tylko damskie serca. Również Pan Młody wygląda w takiej obrączce gustownie i z klasą. A wszystko wskazuje na to, że nie jest to krótkotrwały trend. Kasia Malec, blogerka modowa z Poznania, zapewnia: „Różowe złoto wpisze się w kanony mody już na stałe. Doskonale prezentuje się z innymi dodatkami, zarówno u pań, jak i panów”. Pamiętajmy, że sam odcień zależy od ilości miedzi. Dlatego prócz różowego złota wyróżniamy także czerwone.

Źródło: LUVA

Rysowanie się obrączki świadczy o mankamentach kruszcu

To zdecydowanie mit. Rysowanie się metali szlachetnych to, mimo ich wszystkich wspaniałych właściwości, naturalny proces. Nie unikniemy tego zupełnie, ale możemy optymalnie zminimalizować. Jak najlepiej zadbać o biżuterię ślubną? Warto chronić ją przed kontaktem z wodą i chemikaliami. Dlatego nie zaleca się wykonywania prac domowych w obrączkach. Nie zapominajmy o kosmetykach. Kremy, perfumy czy dezodoranty również im nie służą. Właściwe przechowywanie na pewno zapewni dłuższe życie nieskazitelnemu pięknu naszej biżuterii. Drogie Panie (bo tutaj w większości Was to dotyczy), kontakt z innymi pierścionkami naraża je wszystkie na szybsze zużycie. Dlatego decyzja należy do Was — albo więcej, albo na dłużej. Na nasze obrączki ma wpływ wiele codziennych czynności, z których nie zdajemy sobie nawet sprawy. Kontakt z metalowymi klamkami, kluczami, uchwytami... Każdy taki bezpośredni dotyk zostawia swój minimalny ślad i nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. Oczywiście salony jubilerskie oferują obecnie odświeżanie biżuterii. Taki zabieg pomaga przywrócić jej pierwotny blask. Niektóre marki gwarantują tę usługę w ramach dożywotniej gwarancji. Przykładem jest salon marki Luva w Krakowie, gdzie możemy to zrobić bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Źródło: LUVA

Źródło: LUVA

Złoto o wyższej próbie jest „lepsze”

Próba złota określa, ile czystego kruszcu jest w danym wyrobie. Złoto o wyższej próbie jest bardziej wartościowe oraz kosztowne. Ale czy dobrze sprawdza się w obrączkach ślubnych? Dodatki stopowe utwardzają biżuterię i sprawiają, że jest ona trwalsza, a więc bardziej odporna na zarysowania. To zaleta biżuterii w próbie 333 oraz 585, która ma ich więcej. Złoto wyższej próby ma natomiast wyrazistszy kolor, co niejednej parze może przypaść do gustu. Tak naprawdę jednak każdy rodzaj złota używany do produkcji obrączek pozwala na ich długowieczne użytkowanie. Nasza biżuteria — niczym miłość — będzie tak trwała, jak bardzo będziemy o nią dbać. Mamy nadzieję, że powyższe fakty to takie małe światełko w tunelu przedślubnych przygotowań. Lub po prostu garść przydatnych informacji!

Źródło: LUVA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź salon Luva w Krakowie lub skontaktuj się z ekspertem na stronie www.luva.pl