elegancka fryzura  ślubna

Eleganckie fryzury ślubne

 Fryzura ślubna to jeden z najważniejszych elementów wizerunku narzeczonej niecierpliwie czekającej na swój wielki dzień. Suknia, makijaż, buty – żaden z tych elementów nie będzie wyglądał dobrze, jeśli na głowie zapanuje nieład. Romantyczna panna młoda powinna postawić na zawsze modną elegancję. Pasuje każdemu!

Uczesanie ślubne musi dobrze komponować się nie tylko ze stylistyką całego wesela, lecz przede wszystkim z urodą panny młodej – kształtem jej twarzy, rodzajem włosów. Inną fryzurę wybierze kobieta o pasmach cienkich i rzadkich, a inną ta o puklach gęstych, grubych czy kręconych. Upięcie powinno dopełniać makijaż i suknię, być ich naturalnym przedłużeniem. Idealnie dobrane uwypukli zalety bohaterki dnia, ale też skutecznie odciągnie uwagę od jej niedoskonałości, takich jak odstające uszy, wysokie czoło, spory nos.

Źródło: Kacper Białobłocki Fotografia Ślubna

Źródło: Dragonfly - fotografia i film

Modne fryzury ślubne 2019

W 2019 roku elegancja i klasyka łączą się z lekkością i odrobiną fantazji. Największy hit to zdecydowanie luźne upięcia. Są niezwykle dziewczęce, a im bardziej naturalne, tym lepsze. Co ciekawe, najbardziej pożądany jest efekt kontrolowanego nieładu. Koczek zazwyczaj robiony jest nisko nad karkiem i łączy się go z różnego rodzaju plecionkami. Najczęściej pasma zgarnięte do upięcia są też nonszalancko pofalowane. Modne jest również wyciąganie kosmyków i puszczanie ich luźno wzdłuż twarzy – zupełnie, jakby chodziło o romantyczną randkę, a nie wielką uroczystość. Rezygnujemy z pompatyczności właśnie dla takiego rezultatu.

Źródło: Rado Fotografia  Ślubna

Zdjęcie: Damian Sowada Fotografia Ślubna

Źródło: Goczkowski&Górecka

Źródło: Po prostu patrz

Źródło: Foto-Eska Sławomir Kłuciejasz

Źródło: Foto-Eska Sławomir Kłuciejasz

Źródło: Adrian Bugajny Fotografia

W tym sezonie popularne są również wszelkiego rodzaju ozdoby do włosów: opaski, diademy, dekoracyjne spinki i wsuwki. Mogą być i te mocno biżuteryjne, i bardziej retro, jak na przykład ozdobione perłami, które właśnie przeżywają swój renesans. Generalnie chodzi o to, żeby ozdoba była duża i wyraźnie widoczna. Jej charakter należy jednak dopasować do całej stylizacji – pałacowa polubi się z diamencikami, a rustykalna – z kolorowymi kamieniami.

Źródło: Fotografia Dominika Dworszczak

Źródło: Agnieszka Gofron Fotografia

Nadal trendy są też kwiaty we włosach. To doskonały wybór na romantyczne upięcie ślubne. Roślina może być wpięta w kok w postaci pojedynczego kwiatka, choć największym powodzeniem cieszą się naturalne wianki. Te kolorowe i okazałe to wspaniałe odzwierciedlenie stylu boho, a skromne i monochromatyczne nadadzą się nawet dla panny młodej glamour.

Źródło: J.I.Sak Fotografia Ślubna

Elegancki kok zawsze na czasie

W opozycji do luźnych upięć stoi tradycyjny gładki kok. To fryzura, która pasuje większości kobiet i jest niezwykle uniwersalna. Koczek może być zarówno tuż przy szyi, jak i wysoko na czubku głowy, jak u baletnicy (ta opcja wysmukla twarz). Tego typu uczesanie jest dobre i do sukien prostych i minimalistycznych, ale też świetnie współgra z kreacjami strojnymi jak u księżniczki. Skomponuje się również z falbanami czy koronkami. Także i tutaj sprawdzą się ozdoby do włosów, fryzurę można też łączyć z warkoczowym oplotem.

Źródło: Damian Sowada Fotografia Ślubna

Źródło: 99FOTO.PL - Fotograf ślubny Kraków 

Źródło: Agnieszka Gofron Fotografia

Źródło: Adrian Płuciński Fotografia

A jeśli stawiasz na vintage, zrób kok z boku głowy lub skomponuj go z woalką bądź piórkami w stylu epoki. Gdy masz krótką fryzurę, skup się na nadaniu jej blasku. Proste cięcie lub fale jak z lat 20. sprawdzą się wręcz doskonale.

Boskie loki

Mniej lub bardziej wymyślne upięcia nie wszystkim odpowiadają. W takiej sytuacji włosy niech pozostaną rozpuszczone, ale koniecznie pofalowane! Luźne loki to kwintesencja kobiecości. Można subtelnie podpiąć je z tyłu, zrobić z nich kucyk (tak, to uczesanie, które z powodzeniem wkroczyło do mody ślubnej) lub wpleść w nie drobne kwiatki dla efektu uroczej romantyczności.

Źródło: Sunsetstory - fotografia ślubna

Źródło:  99FOTO.PL - Fotograf ślubny Kraków

Źródło: Damian Sowada Fotografia Ślubna

Źródło: Rado Fotografia  Ślubna

Źródło: Marcin Techmański 

Wyjątkowa sesja ślubna w Pradze

Reklama