Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz nadal z niego korzystać zaloguj się
Najpiękniejsze wzory Obrączek Ślubnych    Zobacz
Przedsprzedaż stoisk na Targi Młodej Pary rozpoczęta — specjalne ceny tylko do północy!    Sprawdź
Wspaniała podróż poślubna na Kubę

Relaks z egzotyką – 3 najciekawsze kierunki dla nowożeńców

Połączenie wczasów i zwiedzania to świetny pomysł na podróż poślubną dla par, które chciałyby delektować się wspólnym lenistwem, ale marzą też, by przeżyć razem przygodę. Biura podróży oferują coraz więcej pakietów łączących te dwie formy wypoczynku. Dzięki temu będziecie mogli poznać największe atrakcje wybranego regionu i oderwać się we dwoje od codzienności, czemu bez wątpieniu sprzyja podróż poślubna.

Kierunek Azja

Polecamy egzotyczny Wietnam! Wycieczka nie może odbyć się oczywiście bez wizyty w stolicy kraju – Hanoi. Pełno w niej elementów komunizmu, ale są też wspaniała zabytkowa starówka i doskonałe muzeum etnograficzne, w którym  możecie zgłębić wiedzę o lokalnej ludności.

Ale prawdziwy klimat Wietnamu znajdziemy w Sajgonie – mieście Ho Chi Minha. Jego urok docenicie zarówno podczas spaceru, jak i przejażdżki rikszą, np. po Cholon lub Chinatown – fascynującej dzielnicy zamieszkałej przez prawie milionową chińską diasporę. Warto obejrzeć, choćby tylko z zewnątrz: katolicką katedrę zwaną popularnie Notre Dame, Pałac Zjednoczenia, zabytkową pocztę główną oraz ratusz. Obowiązkowy jest również rejs po rzece Mekong.

Pasjonaci historii mogą udać się do propagandowego Muzeum Pozostałości Wojennych oraz do słynnych partyzanckich tuneli Cu Chi, symbolu walki Wietkongu z obcymi wojskami. Służyły one podczas wojny za schrony, szpitale, drogi zaopatrzenia i magazyny broni – fascynujące miejsce.

Jeżeli chcecie przyjrzeć się życiu lokalnej wioski i skorzystać z uroków plantacji tropikalnych owoców, wybierzcie się na jedną z wietnamskich wysp, np. Mui Ne. Jej nazwa oznacza „przylądek schronienia”. W dawnych czasach miejsce stanowiło kryjówkę dla rybaków uciekających przed szalejącymi w regionie tajfunami, a dziś jest popularnym kurortem z malowniczymi plażami i zatoką oferującą świetne warunkami do uprawiania sportów wodnych. Wyspa słynie też z białych i czerwonych wydm i słynnego czerwonego wąwozu (Fairy Stream). Na północnym krańcu zatoki znajduje się klimatyczna osada rybacka pełna kolorowych zacumowanych statków rybackich. Port najlepiej odwiedzić wczesnym rankiem, aby móc zobaczyć, jak rybacy wracają z połowów i przygotowują towar do sprzedaży.

Do Wietnamu warto wybrać się także dla samych przeżyć kulinarnych. Każdy region oferuje mocno charakterystyczną kuchnię. Zarówno w Hanoi, jak i Sajgonie warto wstać wcześniej i zjeść śniadanie na jednym z targów, a wieczorem posiedzieć w barze, gdzie koniecznie należy spróbować lokalnego piwa bia hoi. Warto szukać w biurach podróży ofert wyjazdu, które łączyć będą wycieczki do najciekawszych turystycznie punktów z opcją wypoczynku w hotelach o potwierdzonej renomie. W takich wyjazdach specjalizuje się na przykład Rainbow.  Więcej na temat tego typu pakietów: http://r.pl

Źródło: r.pl

Kuba, wyspa jak wulkan gorąca

To kraj, w którym czas się zatrzymał. Niestety pomału zaczynają docierać tu kapitalistyczne wpływy, warto więc pospieszyć się z podróżą w tym kierunku.

Na szczęście naturalnych walorów regionu nie jest w stanie zniszczyć żaden ustrój. Bajkowe plaże, błękitna ciepła woda, rafy koralowe i wspaniałe miasteczka o unikalnej architekturze łączącej wpływy hiszpańskie, karaibskie i afrykańskie to mieszanka, której można doświadczyć tylko tutaj, a legendarna Hawana zachwyci każdego. Stare miasto stolicy (La Habana Vieja) zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania nie możecie pominąć zamków i fortów z XVI wieku, budynku senatu i Capitolu z XVIII wieku, teatru Federica Garcíi Lorki oraz ratusza miejskiego z 1792 roku. Koniecznie zajrzyjcie też do Real Fábrica de Tabacos Partagás, gdzie z bliska zobaczycie, jak wygląda produkcja cygar. Jest też wiele klasztorów, katedra i kościół z XVII wieku – wszystkie przepiękne i niepowtarzalne. Podobnie jak kolorowe ulice, po których poruszają się stare auta – znak rozpoznawczy miasta.

Na drugim biegunie kraju znajduje się najbardziej znany kurort na Kubie – Varadero. To synonim luksusu absolutnego. Dla szukających zabawy nie ma lepszego miejsca niż Santiago de Cuba, miasto tętniące życiem nocnym, licznymi festiwalami, koncertami, na których bawić się można z przyjaźnie nastawioną lokalną ludnością.

Jeżeli bardziej niż zabawę cenicie piękno przyrody, koniecznie wybierzcie się do doliny Vinales ukształtowanej przez rzeki płynące tu miliony lat temu. Bujna roślinność tego terenu tworzy krajobraz jak z baśni.

Gdziekolwiek się nie udamy, wszędzie spotkamy uśmiechniętych mieszkańców, którym towarzyszą muzyka i taniec. Zakochani w Kubie podróżnicy podkreślają, że rum nie miałby smaku, a cygara aromatu, gdyby nie wszechobecne rytmy salsy, mambo, rumby i cha-chy. Muzyka, taniec i miłość do życia – to właśnie Kuba.

Źródło: r.pl

Dubaj? Nie! Oman

Znajduje się tu niemal wszystko to, co w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale klimat tego miejsca jest spokojniejszy i prawdziwy.

Praktycznie każde większe miasto Omanu może poszczycić się zachwycającymi twierdzami lub fortyfikacjami z XVIII wieku – znajdziemy je zarówno w Maskat, Nakhl, Bahla, jak i Jabrin. To pozostałości burzliwej historii tego kraju. Słynna twierdza Bahla, znajdująca się w środkowej części kraju, widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Ale ciekawsza od miast jest omańska przyroda. Jeżeli wyruszymy w stronę Zatoki Omańskiej, dotrzemy do regionu o nazwie Wadi Shab. Liczne strumienie, bujna roślinność porastająca skaliste nabrzeże – jeżeli przygotowaliście się jedynie na pustynny krajobraz, miło się rozczarujecie. Podobnie będzie, gdy dotrzecie nad drugi co do wielkości kanion na świecie – Wadi Bani Khalid. Robi wrażenie nie mniejsze niż ten w Kolorado.

Za najładniejszy zakątek kraju uchodzi jednak Salala, zielona kraina słynąca z drzew kadzidlanych. Ze względu na idealny klimat, to właśnie tu znajduje się najwięcej kurortów i hoteli. Jeżeli dodamy do tego piękne plaże i naprawdę luksusowe warunki wypoczynku w dobrej cenie, zyskamy idealny przepis na wakacje. Kraj wciąż jeszcze nieodkryty, dlatego jeżeli macie duszę podróżnika, rezerwujcie bilety!

Interesuje Cię połączenie wycieczek krajoznawczych z możliwością wypoczynku w egzotycznych rejonach? Zajrzyj na stronę http://r.pl, gdzie dostępnych jest wiele ofert skomponowanych w ten sposób.

Źródło: r.pl