podziękowanie dla rodziców

Podziękowania dla rodziców, jak zrobić to oryginalnie

Bez wątpienia rodzicom obecnym na weselu podziękowania od młodej pary się należą. Za trud włożony w  wychowanie i opiekę, za ukierunkowanie młodych oraz wsparcie, jakie im zapewniali przez całe dzieciństwo i okres młodzieńczego buntu. To niezwykle wzruszający moment podczas weselnego przyjęcia zarówno dla nowożeńców, jak i rodziców. Warto, by był to czas naprawdę wyjątkowy.

Jaki wybrać prezent?

Jeszcze do niedawna pary ograniczały się do przemówienia i przekazania rodzicom bukietów kwiatów, koszy ze słodyczami lub innych prezentów, takich jak ramki czy albumy na zdjęcia. Dziś przemysł ślubny oferuje np. statuetki (niemal oscarowe!) za najlepszą rolę mamy i taty, ślubne medale, certyfikaty wspaniałego rodzica, a na osłodę miód z możliwością wpisania na etykiecie życzeń od dzieci. To, co młodzi wybiorą zależy od nich samych, a zwłaszcza od ich poczucia humoru oraz więzi z rodzicami. Prezent bowiem nie może ani wprawić w zakłopotanie, ani w jakikolwiek sposób szydzić. To ważny czas nie tylko dla nowożeńców, lecz także dla ich rodziców. Warto więc tę chwilę dobrze przemyśleć.

A może zabrać rodziców w podróż sentymentalną?

Przyjęło się także, że podczas podziękowań w tle słychać piosenkę o rodzicach. Zazwyczaj młodzi stawiają na „Cudownych rodziców mam” Urszuli Sipińskiej lub „Walc dla rodziców” zespołu Bayer Full. Warto jednak pokusić się o napisanie osobistego tekstu piosenki i wykonanie jej podczas przyjęcia. To z pewnością propozycja dla odważnych, warto jednak ją rozważyć, bo słowa i wykonanie z pewnością wzruszą rodziców i gości. Wszyscy też docenią włożony trud i odwagę młodych.

Coraz częściej pary decydują się także na odtworzenie podczas przyjęcia weselnego nagranego wcześniej filmiku z podziękowaniami. Dostępność sprzętu oraz mnogość firm oferujących tego typu usługi sprawia, że jest to coraz częściej przekazywany rodzicom prezent. Zwłaszcza, że będą go mogli obejrzeć nie tylko podczas przyjęcia, ale także już po uroczystości.

Źródło: myomyo studio

Nagranie filmu można powierzyć profesjonalistom, warto jednak pamiętać,  że najlepiej wpleść w niego sentymentalne zdjęcia lub nagrania z rodzicami, jak również przedmioty z dzieciństwa. Oczywiście nie można odkładać nagrania na ostatnią chwilę, bo zarówno sam pomysł, nagranie oraz obróbka techniczna filmu to proces, który może zająć nawet kilka tygodni.

Miłośnicy kulinarnych atrakcji mogą upiec rodzicom np. ciasteczka w kształcie liter, z których następnie ułożą słowa podziękowań lub przygotować samodzielnie tort. To z pewnością przypomni rodzicom wspólne gotowanie w kuchni i przywoła miłe wspomnienia.

Źródło: ŚlubnyFilm

A może zabrać rodziców w prawdziwą podróż?

Coraz częściej młodzi decydują się także na wykupienie wspólnego wyjazdu dla siebie oraz rodziców i poinformowania o tym fakcie w trakcie przyjęcia weselnego. Podczas podróży bez wątpienia ożyją wspomnienia z rodzinnych wyjazdów, będzie to także doskonały czas na umocnienie i zbudowanie nowych rodzinnych więzi, o co bywa trudno w codziennej bieganinie.

Wspólne spacery, gry planszowe a także choćby oglądanie zdjęć, pozwolą na zbliżenie i podkreślą ważność chwil z rodzicami. Warto wówczas pomyśleć o ognisku, grzybobraniu albo - gdy kondycja rodziców na to pozwala - wyprawie na kajaki. Takie proste z pozoru czynności, przywołają wspomnienia, jeśli to z rodzicami podobnie w dzieciństwie młodzi spędzali czas. Później, gdy pojawią się dzieci i domowe obowiązki, z pewnością trudniej będzie taki czas zorganizować. Wspólne chwile są bezcenne, a czas spędzony tylko w najbliższym gronie pozwoli na umocnienie więzi z rodzicami.

Bez wątpienia także praca nad nakręceniem teledysku, tworzeniem piosenki czy planowaniu innej niespodzianki dla rodziców będzie dla narzeczonych doskonałą zabawą i sposobem na zbliżenie ich oraz ich rodzin do siebie. Warto więc ten czas pozytywnie wykorzystać.