Zaktualizowaliśmy regulamin i politykę pry­watności. Jeśli posiadasz konto i chcesz w pełni z niego korzystać zaloguj się
Targi Młodej Pary w Gdańsku 13 stycznia 2019 AMBER EXPO Zobacz
Targi Młodej Pary w Warszawie 10 lutego 2019 EXPO XXI Zobacz
Targi Młodej Pary w Krakowie 13 stycznia 2018 EXPO KRAKÓW Zobacz
kwiatowe dekoracje sali weselnej

Podwieszane dekoracje kwiatowe na weselu

Kwiaty na weselu to obowiązkowy punkt. Są urocze i zapewniają niezapomnianą naturalną atmosferę. Feeria barw i piękna woń idealnie uzupełniają ślubny klimat. Jest jedno „ale” – postawione na stole zajmują miejsce. To może by... zawiesić je nad nim?

Nieważne, czy Wasze wesele jest w stylu rustykalnym czy glamour – kwiaty i tak się na nim pojawią. Są symbolem szczęścia, miłości. Mówi się też, że nic tak nie ożywia wnętrza, jak rośliny. Właśnie dlatego świeżo cięte kwiaty leją się kaskadami na wszelkich podniosłych uroczystościach. Bukiet panny młodej to osobna sprawa, ale wystrój wesela to coś, po czym wśród wszystkich zebranych gości pozostanie trwała pamiątka, chociażby w postaci wspomnień i fotografii.

żyrandole z kwiatów na weselu

Kolorowe bukiety ślubne - nowy trend na 2018 rok.

wiszące dekoracje z kwiatów na weselu

Oryginalne dekoracje kwiatowe

Zielone łodyżki, kolorowe płatki – kompozycje na ich podstawie stoją zazwyczaj na stołach w wazonach pasujących do całej aranżacji. Często są też ulokowane w wielkich donicach w różnych kątach sali. Ostatnio zapanowała jednak moda na coś innego i możecie być pewni, że tym z pozoru błahym trikiem wywrzecie wrażenie na bliskich Wam osobach. O czym mowa?

podwieszane wieńce na sali weselnej

girlanda z żarówek na weselu

Wiszące kwiaty na weselu

To naprawdę magiczne rozwiązanie i, wbrew pozorom, wcale nie takie trudne do wykonania. Opcji jest mnóstwo i wszystko zależy od Waszej pomysłowości oraz możliwości, które daje samo miejsce przyjęcia. Często kwiaty sadzi się w specjalnych kwietnikach umieszczonych na instalacjach poprowadzonych wzdłuż stołów. Innym wariantem są podwieszane doniczki. Można je swobodnie przymocować chociażby do lamp czy jednorazowych haczyków. Perfekcyjnie wkomponują się także w strop rustykalnej stodoły.

wiszące girlandy z kwiatów na weselu

Jeszcze inny sposób to kwietne łąki do góry nogami. Jak je zrobić? Rośliny przyczepia się do prostokątnych dykt główkami do dołu tak, że wyglądają jak ekologiczny dywan tkany z radości i miłości. Spośród takich kwiatów mogą się też wynurzać lampioniki ze świecami zawieszone na jutowych sznurkach bądź zwiewne pastelowe kokardy i wstążki pasujące odcieniami do reszty ozdób.

wiszące kwiatki na weselu

W przypadku stołów okrągłych idealne będą z kolei kwiaty wplecione w stelaże na kształt marynarskiego koła – po jednej takiej konstrukcji nad każdy stolik.

Podwieszana dekoracja ślubna – plusy

Niewątpliwą zaletą oryginalnych kompozycji jest to, że są jedyne w swoim rodzaju. Wzbudzą zdrową zazdrość i podziw. Zazwyczaj są tak spektakularne, że nie potrzeba więcej wymyślnych atrakcji, żeby uczynić wnętrze wystawnym. Do tego pozostaje więcej miejsca na samych stołach, a goście mogą się swobodniej porozumiewać, ponieważ nie muszą się wychylać znad stojących wazonów.

podwieszane girlandy kwiatowe ozdobione kryształkami na weselu

Dekoracje nad stołami – minusy

Wada to z kolei fakt, że nie w każdej sali da się zastosować takie – na tę chwilę jeszcze awangardowe – rozwiązanie. Poza tym trzeba wszystko logicznie przemyśleć, tak aby kwietniki znalazły się na odpowiedniej wysokości. Jeśli będą zbyt wysoko, trudno będzie dojrzeć ich kunszt i piękno, a gdy zawisną za nisko, istnieje ryzyko uderzania w nie głowami. Należy też pamiętać, że najlepiej taka ozdoba zaprezentuje się, gdy rośliny będą żywe, a nie sztuczne, a to niekiedy może znacząco zwiększyć koszty.

sala weselna

kwiatowe wejście do sali weselnej

Nie ma jednak tego złego! Jeżeli wcześniej do każdego wiszącego kwiatka przymocujecie odpowiedni bilecik i zawiesicie go w pobliżu konkretnego gościa, potem możecie wręczyć go jako nietuzinkową pamiątkę ślubną. Reszta też się nie zmarnuje – z ususzonych płatków zróbcie potpourri i cieszcie nim zmysły jeszcze długo po weselu, z rozrzewnieniem wspominając uroczyste chwile. 

Czym do ślubu