modne paznokcie ślubne

Paznokcie ślubne – zobaczcie jakie trendy rządzą w tym roku!

Hybrydowe czy żelowe, a może naturalne? Subtelne, prawie naturalne czy –  bardziej rzucające się w oczy – zdobione? A może by tak pójść w kolor? Podpowiadamy, jakie trendy pozostaną aktualne i co nowego pojawia się w tym roku w temacie ślubnego manicure. 

Hybrydowe czy żelowe, a może naturalne? 

Masz mocne paznokcie o równej płytce? Postaw na naturalny manicure, jeśli standardowo nie sięgasz po hybrydę lub żel. Można na nim zastosować wiele zdobień, no chyba, że wybierzesz wypukłe wzory (manicure 3D), wtedy trafnym wyborem będzie hybryda. 

beżowe paznokcie ślubne

Czym jest manicure hybrydowy? To metoda malowania paznokci z zastosowaniem specjalnych lakierów światłoutwardzalnych. Używa się do tego specjalnej lampy UV. Zabieg pozwala na przedłużenie trwałości malunku dłoni nawet do trzech tygodni – lakier nie ściera się i nie odpryskuje. Dużym plusem hybrydy jest to, że nie trzeba czekać aż lakier wyschnie. Umożliwia ona też zastosowanie wielu wzorów i faktur. Ale o tym później. 

paznokcie ślubne z ozdobami

Do wykonania paznokci żelowych wykorzystuje się specjalistyczny preparat. Nakładany jest on na przygotowaną płytkę paznokcia i utwardzany, jak w przypadku manicure hybrydowego, pod lampą UV. Oczekiwana twardość żelu pojawia się już po dwóch minutach naświetlania. Metoda ta pozwala na przedłużenie paznokci. Wykonuje się to na dwa sposoby – na tipsie lub szablonie. W pierwszym przypadku stosuje się plastikową wyprofilowaną nakładkę przyklejaną do brzegu paznokcia, całość pokrywana jest żelem i następnie nadaje się paznokciom odpowiedni kształt. W drugiej wersji stosowany szablon ma postać papierowej, plastikowej lub metalowej formy, którą umieszcza się pod brzegiem paznokcia.

jasne, długie paznokcie ślubne

Następnie od skórek do szablonu pożądanej długości paznokcia nakładany jest żel. Plusem tej metody jest na pewno możliwość uzupełniania odrostów, ale uważa się ją za bardziej osłabiającą płytkę paznokcia niż manicure hybrydowy. Najbliższe prawdy jest pewnie stwierdzenie, że to sprawa bardzo indywidualna.

Paznokcie ślubne z cyrkonami – trendy 2019/2020

Mówimy o przełomie lat, ponieważ większość trendów z 2019 roku nie wybiera się na razie do lamusa. Oczywiście pojawiają się nowe wariacje, albo – przeciwnie – więcej spokoju we wzorach, ale i kolorach. Ubiegły rok obfitował w mocno zdobione paznokcie, często z użyciem kolorowych lakierów. Na drugim biegunie znalazły się oczywiście dłonie o ultradelikatnym wyglądzie, np. pudrowo-różowy baby boomer. To, co my na pewno możemy polecić to wybór. Powinien on polegać na decyzji, czy to paznokcie mają grać pierwsze skrzypce (co jest naprawdę fantastycznym pomysłem!), czy też uzupełniać stylizację, a więc formę i zdobienia sukni oraz biżuterię. 

modne paznokcie ślubne

Wśród panien młodych wspierających trend natura i eko, pojawiają się zatopione w żelu (tak wiemy, to nadal chemia...) suszki roślin, bursztynki czy płatki koniczyny. Albo pomalowane przezroczystym lakierem naturalne paznokcie z delikatnymi naklejkami o roślinnych motywach. 

paznokcie ślubne z cyrkoniami

pudrowe paznokcie ślubne z ozdobami

Kształt paznokci na ślub

Ma on ogromne znaczenie, ponieważ tak naprawdę to on (i zastosowana geometria) ma największy wpływ na ostateczny efekt zabiegu urodowego. Wprawna manicurzystka czy stylistka dobierze taki kształt płytki, który optycznie ją wydłuży i sprawi, że szerokie palce będą wyglądać szczuplej, a płytko osadzone będą wyglądały bardziej proporcjonalnie wobec całych dłoni. 

bordowe paznokcie ślubne

Trudno tu zatem mówić o modzie wartej ślepego naśladowania – To nie od nas zależy, czy dobrze będziemy wyglądać z paznokciami w szpic lub spiłowanymi kwadratowo, albo w kształcie migdałka. Warto o tym pamiętać i słuchać cennych porad pań wykonujących zabieg manicure i będących mistrzyniami nie tylko zdobień, ale też w odpowiedniej budowie paznokci – podpowiada stylistka paznokci, Basia Kasprowicz. 

hybrydowe paznokcie ślubne

Od możliwości uzyskania określonego kształtu paznokci zależy, jakie wzory będzie można zastosować. Spokojna głowa! Dla wszystkich znajdzie się duży wybór. Możemy tu nawet mówić o klęsce urodzaju. ;-)

Modne wzory na paznokciach ślubnych

Modna panna młoda w 2020 roku na pewno ma... zrobiony manicure ślubny. Jeśli lubujesz się w naturze, kochasz wyglądać subtelnie i nie lubisz nadmiaru ozdób – stary dobry french będzie wartą rozważenia propozycją. Choć może i malowane delikatne zdobienia np. w listeczki paproci czy „suszki” ujmą Cię swoim urokiem? Do wykonania tych nie wystarczy już zwykły manicure – będziesz musiała skorzystać z hybrydy lub żelu. 

french na paznokciach ślubnych

Jaką paletą wzorów dysponują stylistki paznokci? – Ogromną! Dziś właściwie nie ma ograniczeń – na paznokciach można mieć malunki, cieniowania, formy geometryczne, kontrasty i istne małe dzieła sztuki! Uzyskuje się je dzięki technikom malowania i zdobienia ręcznego, a także dzięki naklejkom, elementom zawierającym głębię (3D), ozdobnym kamyczkom, cyrkoniom, pyłkom, a nawet... tkaninom!  – mówi nasza ekspertka, Basia Kasprowicz. Z mody nie wychodzi też, a raczej przechodzi swoistą transformację, malunek nazywany kocim lub tygrysim okiem (jak motyw często używany dawniej w sygnetach). Osiąga się go dzięki sile... magnesu! Do pomalowanego specjalnym, zawierającym opiłki żelaza lakierem paznokcia przybliża się w odpowiedni sposób małe narzędzie z magnesem, profilując w ten sposób wizualny efekt wydłużenia paznokcia lub nadania mu ładniejszego kształtu. Ten trend jest wyjątkowo elegancki i świetnie prezentuje się w intensywnych barwach (granat, zieleń, brązy, stalowy). 

manicure ślubny

Choć w poprzednich latach bogate zdobienia uważane były za przesyt, a nawet kicz, aktualnie strojne dłonie nikogo nie dziwią. Naszym zdaniem są świetną propozycją dla kobiet, które wybrały proste suknie lub oszczędną biżuterię. Piękne dekoracje paznokci potrafią zrobić „niezłą robotę” w tworzeniu stylizacji ślubnej, niezależnie od jej charakteru i stylu. 

Czy paznokcie panny młodej powinny być jednej barwy?

A skąd! Można mieć subtelne paznokcie kciuka, palca wskazującego i małego, a środkowy i serdeczny bogato zdobione. Tak modne teraz brokatowe zdobienia lądują często właśnie na tych dwóch palcach, czemu towarzyszą dekoracje w podobnej tonacji na jednym lub pozostałych paznokciach. 

czarne paznokcie ślubne

Jaki kolor paznokci ślubnych wybrać?

W przypadku wykorzystania zdobień, szczególnie wypukłych, najczęściej wybieraną przez panny młode kolorystyką paznokci są wszelkie odcienie różu, rozmydlona biel i delikatne beże – generalnie trend nude. Choć zdarza się i klasyczna czerwień z dodatkiem pojedynczych cyrkonii na palcach serdecznym i środkowym. Albo srebrny lub złoty paseczek, w zależności od koloru biżuterii – wzdłuż lub w poprzek płytki. 

czerwone paznokcie ślubne

paznokcie ślubne z cyrkoniami

Poza wspomnianym wcześniej french’em, wśród propozycji kolorystycznych znajdziemy w 2020 roku także... odwrócony french, ombre i jego bardzo popularną odmianę, czyli baby boomer. Czym jest ten pierwszy? To taki sposób wykonania powszechnie znanego francuskiego manicure, gdzie tuż przy palcu tworzy się jaśniejszy od reszty półksiężyc, często dodatkowo dekorowany cyrkoniami lub lakierowymi zrobieniami w srebrze lub złocie. 

hybrydowe paznokcie ślubne

Baby Boomer to rodzaj manicure ombre z wykorzystaniem różnych odcieni różu i bieli. Poszczególne kolory płynnie przechodzą z jednego w drugi, przy czym róż znajduje się u nasady paznokcia, a biel na końcówkach. Można więc powiedzieć, że to odmiana francuskiego manicure.

baby boomer ślubny

Paznokcie ozdobione w formie ombre osiąga się dzięki cieniowaniu lakierów z użyciem małej gąbeczki. Ombre natomiast wykonuje się, wybierając różne odcienie jednego koloru, barwy kontrastujące lub bliskie sobie. Cieniowanie powoduje efekt przenikania się kolorów, co może bardzo ciekawie wyglądać u panien młodych, które chciałyby zaakcentować kolor przewodni ślubu i wesela

Wśród wariacji pojawiają się: kompozycje lakierów z metalicznymi naklejkami, nawet imitującymi lusterka, jak i ombre (wcale nie musi być pastelowe!) z brokatowym połyskiem jako topem. 

ciemne paznokcie ślubne

Do ślubu można też z powodzeniem pójść z paznokciami przezroczystymi (!), ozdobionymi jedynie wzorami – tu często pojawiają się figury geometryczne, np. nawiązujące do nieco awangardowej biżuterii, a także wzory orientalne, przypominające tatuaże. 

błyszczące paznokcie ślubne

Kolor kolorowi nierówny? 

Tak, jeśli wybierzemy mat zamiast połysku. To także niegasnący trend w zabiegach stylizacji paznokci, obecny także w modzie ślubnej. Tu matuje się, pomalowane na jednolity kolor – wszystkie paznokcie lub tylko serdeczny, a także środkowy i serdeczny. Dla zaakcentowania palca, na którym pojawi się obrączka (prawy serdeczny), ale i tego, na który często przechodzi pierścionek zaręczynowy (lewy serdeczny) warto na wspomnianym macie umieścić dla kontrastu błyszczącą dekorację, np. z perełek czy cyrkonii. Choć w trakcie przygotowań do ślubu to próbna fryzura jest dość powszechnym zabiegiem, to w przypadku paznokci także warto spróbować, jak będą prezentować się konkretne rozwiązania na naszych dłoniach i w zestawieniu z resztą stylizacji. 

matowe paznokcie ślubne

matowe, złote paznokcie ślubne

 – Próbny manicure hybrydowy lub stylizacja żelowa jest dobrym pomysłem, jeśli panna młoda na co dzień nie korzysta z takich udogodnień. Może okazać się, że występuje na przykład tak zwana „tłusta płytka” i podstawowe kroki  stosowane w zabiegu mogą nie wystarczyć. W niektórych przypadkach lakier hybrydowy lub żel nie będzie tak trwały jak powinien być z założenia i może odpryskiwać, a na pewno nie chcemy, żeby stało to się przeddzień lub w dniu ceremonii. Jeśli wykonamy próbny manicure, to w przypadku komplikacji stylistka może zmienić bazę lub użyć innego primera (odtłuszczacza), który zwiększy trwałość jej pracy – dodaje Basia Kasprowicz, stylistka. 

Dobrze też pamiętać że prawidłowo wykonane paznokcie to nie tylko ładnie położony kolor, ale też sterylizowane w autoklawie narzędzia, jednorazowe pilniczki, patyczki i przyjemna atmosfera w salonie. 

Kolekcja sukien ślubnych Anna Kara 2020