Namiot weselny

Namiot na wesele - zobacz jakie masz możliwości oraz poznaj wady i zalety takiego rozwiązania!

Źródło: Folwark Hulaj Dusza

Niczym w amerykańskim śnie – wesele w namiocie robi wrażenie. To modne i całkiem wygodne rozwiązanie, które łatwo można spersonalizować. Oczywiście ten pomysł ma też swoje wady, bo – przykładowo – jak myślisz, jaki jest koszt namiotu na wesele?

Wesele pod namiotem kojarzy się głównie z klimatem komedii romantycznych albo pełnymi przepychu ślubami gwiazd i celebrytów. To pomysł wart uwagi, gdyż przenośną halę bankietową można dowolnie zaaranżować i dostosować praktycznie do każdego stylu. Wesele w namiocie boho? Proszę bardzo! A może pałacowe glamour? Też się sprawdzi. No dobrze, ale po kolei.

FOLWARK HULAJ DUSZA

FOLWARK HULAJ DUSZA

Namiot na wesele - ile kosztuje wynajem?

Nie jest to tania inwestycja, choć na forach ślubnych można znaleźć głosy, że są firmy, które realizują wesele w namiocie za 40 zł od osoby. Jeśli jednak wierzyć bardziej oficjalnym informacjom, obecne realia okazują się zupełnie inne. Średni koszt wynajęcia namiotu weselnego to ok. 10-12 tys. zł, są to jednak kwoty mocno orientacyjne, do których nie warto się przywiązywać. Najczęściej wyceny dokonuje się indywidualnie i najlepiej skonsultować się bezpośrednio z wybraną wypożyczalnią. Może się bowiem okazać, że zapłacimy znacznie mniej albo... jeszcze więcej.

NAMIOTY WESELNE I MEBLE EWENTA

WYPOŻYCZALNIA PACYFIK

Przy sporządzeniu ostatecznego kosztorysu brane pod uwagę są takie kwestie, jak:

 • typ i przeznaczenie namiotu,
 • jego wielkość,
 • wybór podłoża,
 • dodatkowe wyposażenie (np. parkiet taneczny, klimatyzatory, promienniki grzewcze, podsufitka, draperia itp.),
 • miejsce, w którym odbywa się uroczystość (tu mamy na myśli zarówno miejscowość, jak i fizyczne ulokowanie namiotu – na otwartej przestrzeni czy np. obok budynku),
 • data wydarzenia (z zaznaczeniem dat montażu i demontażu).

RAJT BIS wynajem namiotów na wesele 

Jakie są inne koszty związane z organizacją wesela w namiocie?

Koszty wypisane powyżej to, niestety, nie wszystko. Musisz wiedzieć, że w kwestii „wynajem namiotu na wesele” cena może Cię koniec końców mocno zaskoczyć.

Bo sama hala bankietowa nie wystarczy, żeby zorganizować wesele marzeń – trzeba ją jeszcze ozdobić, wyposażyć w niezbędny sprzęt i meble, zapewnić jedzenie i alkohol. Wypożyczalnie dysponują szeroką ofertą wyposażeniową, ale każda pozycja jest najczęściej płatna z osobna.

NAMIOTY WESELNE I MEBLE EWENTA

Poniżej krótka ściąga z dodatkowych kosztów:

 • stoły i krzesła,
 • obrusy i pokrowce,
 • dekoracje,
 • kwiaty,
 • catering i obsługa imprezy,
 • zastawa stołowa,
 • oświetlenie,
 • toalety (jeśli organizujecie wesele w szczerym polu, przenośne toalety stają się koniecznością),
 • repelenty i/lub lampy owadobójcze (gdy impreza odbywa się np. w środku lata nad jeziorem).

IMPERIAL WEDDING namiot stacjonarny 

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa: cena za wynajęcie danej powierzchni. Ten koszt odpada, jeśli dysponujecie własnym obszernym ogrodem bądź sadem. W przeciwnym razie musicie dodać do rozrachunku dobre kilka tysięcy, np. za możliwość postawienia namiotu na terenie ogrodu botanicznego.

Artykuł ekspercki: Ile kosztuje Dj na wesele i od czego zależy cena jego usług? ?

Namiot na wesele, gdzie można wypożyczyć?

Wynajem namiotu na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe to już od dłuższego czasu bardzo modny trend, dlatego nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniej wypożyczalni. Co istotne, wcale nie musi znajdować się na terenie Waszej miejscowości – większość firm realizuje swoje usługi na terenie całego kraju.

WYPOŻYCZ NAMIOT NA SWOJE WESELE → KLIK ♥

Hala bankietowa i odpowiedni sprzęt przewożone są zazwyczaj dużymi ciężarówkami, dlatego należy pamiętać, że do miejsca, które wybraliście, powinien być dobry dojazd. No i kwestia estetyczna – warto zadbać o to, żeby samochody transportowe miały gdzie zaparkować, najlepiej nie na widoku gości.

Namioty stacjonarne → znajdź Wasze wymarzone miejsce!

Wynajem mebli i naczyń na wesele!

NAMIOTY WESELNE I MEBLE EWENTA

Aha, jeżeli śnicie o wymagającej lokalizacji typu nadmorska plaża, upewnijcie się, że dana wypożyczalnia realizuje tego typu trudne usługi – nie każda firma chce się bowiem podejmować takich wyzwań. Chociażby dlatego, że problemem staje się wtedy przykładowo doprowadzenie prądu – firma musi dysponować dosyć potężnymi agregatami, a to może się wiązać, ponownie, ze znacznym podwyższeniem kosztów.

Gdzie najlepiej zorganizować wesele pod namiotem?

Teoretycznie namiot na wesele może stanąć wszędzie: w ogródku, nad jeziorem, morzem, na górskiej polanie. W praktyce organizacja imprezy w przenośnej hali rozbija się często o takie kwestie, jak równe i stabilne podłoże. Najlepsze wypożyczalnie oferują, co prawda, podłogi, które nie wymagają kotwienia i stosowania odciągów, ale w przypadku, powiedzmy, plaży problemem może stać się jeszcze co innego – wszędobylski piach. Wiele firm wspomina takie realizacje jako średnio udane, ponieważ ziarenka wpadały do potraw, napojów, osiadały na twarzach i włosach gości.

BRZOSKWINIA OGRÓD 

Bliskość zbiornika wodnego o ciepłej porze roku to z kolei ryzyko roju natrętnych komarów i innych owadów – dobrze zapytać więc, czy wypożyczalnia dysponuje moskitierami. Jeśli nie, wspomniane wyżej repelenty bądź lampy stają się koniecznością.

IMPERIAL WEDDING - namiot stacjonarny 

W związku z powyższym większość organizatorów poleca więc miejscówki, które mają już odpowiednią infrastrukturę, np. ogród na tyłach dworku bądź stodoły weselnej. Odpada wtedy zmartwienie o dostęp do toalety czy doprowadzenie prądu.

Ślub w jurcie be bymewife

PS Przy wyborze namiotu na wesele zwróćcie uwagę na to, czy jest wykonany z atestowanych i certyfikowanych materiałów – to pozwoli zapewnić gościom bezpieczeństwo i skutecznie ochroni przed deszczem, śniegiem, wiatrem bądź mocnym słońcem (szukajcie namiotów całorocznych o wysokiej jakości wykonania, ale i estetycznych). Dobrze też, by realizacja była objęta ubezpieczeniem OC.

Wesele w namiocie – aranżacja i dekoracje 

Namiot weselny można zaaranżować właściwie w dowolny sposób. Większość par decyduje się jednak głównie na trzy modne ostatnio style: boho, rustykalny i glamour.

 • Wesele w namiocie boho

Boho króluje wśród najbardziej lubianych stylów weselnych już od dobrych kilku lat. Tutaj najlepiej sprawdzą się ozdoby inspirowane naturą i wolnym duchem: łapacze snów, koronki, wianki, proporczyki, trawa pampasowa (także kolorowa, ostatnio must have), dużo zieleni i światełek.

FOLWARK HULAJ DUSZA

FOLWARK HULAJ DUSZA

Krzesła – zdecydowanie drewniane, zastawa – raczej skromna. Ślub boho lubi też towarzystwo drzew i wody – jeśli uda się Wam znaleźć boską miejscówkę, koniecznie wybierzcie namiot z przezroczystymi ścianami, żeby podziwiać przyrodę, albo sufitem, przez który w nocy będzie widać gwiazdy.

Ślub w jurcie be bymewife

FOLWARK HULAJ DUSZA

FOLWARK HULAJ DUSZA

 • Rustykalne wesele w namiocie

Zabawa w rustykalnym klimacie może odbywać się wyłącznie w odpowiednio udekorowanym namiocie lub być ciekawym uzupełnieniem dla wynajętej stodoły, zwłaszcza gdy spodziewamy się mało sprzyjającej pogody. Jak ozdobić taką przenośną halę bankietową? Przede wszystkim dużo kwiatów, najlepiej polnych, do tego sporo drewna i np. papierowe kule. Nie zapomnijmy też o morzu lampek i światełek – obowiązkowo!


 • Wesele w namiocie w stylu glamour

Klasyk w stylu american dream: kryształowe żyrandole (prestiżowe wypożyczalnie namiotów mają je w swojej ofercie), piękne pokrowce na krzesła, kwiaty w wysokich wazonach. Stoły oczywiście okrągłe, lśniąca zastawa, elegancko udrapowany materiał podwieszony pod sufitem. Niby tylko namiot, a da się go dosłownie zamienić w pałac.

NAMIOTY WESELNE I MEBLE EWENTA

LEŚNA CAMP & SPA namiot stacjonarny

IMPERIAL WEDDING - namiot stacjonarny 

Wady i zalety wesela w namiocie

Zalety wesela w namiocie:

 • Możliwość wykreowania całkowicie spersonalizowanej przestrzeni – namioty można łączyć w dowolne moduły, mogą mieć transparentne ściany albo budowę łukową bądź kopułową. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia!
 • Świetna alternatywa, gdy marzy się Wam konkretny termin, a wszystkie sale są już zarezerwowane
 • Impreza wyłącznie na Waszych warunkach, tam, gdzie Wy chcecie – brak ryzyka, jak na sali weselnej, że w budynku obok będzie odbywać się równoległa impreza.
 • Piękne wspomnienia – nieprzeliczalne na żadne pieniądze.

Wady wesela w namiocie:

 • Ostateczna cena – może się okazać, że koszt wesela w namiocie będzie podobny do imprezy w sali, gdzie dodatkowo nie musimy martwić się o zaplecze usługowo-sanitarne.
 • Nowoczesne namioty bardzo dobrze radzą sobie w różnych warunkach pogodowych, mimo wszystko zimno/gorąco, wiatr, deszcz mogą okazać się uciążliwością.
 • Lokalizacja – nie każdy nasz pomysł będzie nadawał się do realizacji.
 • Duża logistyka, która może stresować – często koniecznie jest wynajęcie wedding plannera, który pomaga zorganizować wszystko od A do Z.

IMPERIAL WEDDING namiot stacjonarny

 1. Dekoracje stołów weselnych! Poznajcie najnowsze trendy i inspiracje 2022/2023! 
 2. Wesele w stodole, poznajcie 11 najpiękniejszych miejsc!