tort ślubny

Malowane torty

Minął czas wielkich kremowych tortów weselnych bogato zdobionych bitą śmietaną i wisienką na samym czubku. Raczej bezpowrotnie. Teraz tort na weselnym przyjęciu powinien przypominać małe dzieło sztuki. Skromny, a jednocześnie zachwycający. Jak to osiągnąć?

Obecnie najmodniejszy tort na wesele to taki, który swoje delikatne wnętrze skrywa pod warstwą masy cukrowej, pomalowanej specjalnymi farbkami spożywczymi, w pełni bezpiecznymi dla spożywających. A to, jaki rysunek znajdzie się na torcie, zależy już od stylizacji przyjęcia oraz upodobań młodej pary. Kolorowe kwiaty, cel podróży poślubnej, modernistyczna grafika albo zdobne ornamenty – wybór jest ogromny! Z pewnością malowany tort będzie niespodzianką dla gości i prawdziwą ozdobą przyjęcia weselnego.

Takie cukiernicze dzieła sztuki możemy zamówić je nie tylko w wyspecjalizowanych zakładach, ale i blogerów kulinarnych, którzy specjalizują się w wyrobach cukierniczych, których atutem jest nie tylko kompozycja smakowa, ale i efekt wizualny.