tort weselny

Kiedy podać tort weselny

Źródło: Karol Nycz Photography

Dawna zasada serwowania po północy tej, koronującej uroczysty charakter wieczoru,  słodkości, powoli przestaje obowiązywać. Kiedy więc najlepiej podać tort, aby goście mogli docenić jego walory i aby nad ranem... nie zostało go pół?

Według porad firm organizujących śluby i wesela, tort nie musi już być serwowany po północy, tuż po oczepinach. Dlaczego warto odejść od tej zasady? Przede wszystkim dlatego, że traci on wtedy swój urok. Niezależnie od tego, jak będzie pyszny i okazały, wielu gości może tego po północy już nie zarejestrować. Część, na przykład ci, którzy przyjdą z dziećmi, może już wtedy być w domach. Niektórzy, korzystając z weselnych trunków, mogą być zbyt zmęczeni, aby pokusić się o oglądanie spektaklu z, wybieranym przez nas starannie, tortem w roli głównej. Dodatkowo, po skosztowaniu licznych smakołyków z weselnego stołu, w tym ciepłych dań i mniejszych słodkości, goście mogą po prostu nie mieć ochoty na jedzenie tortu o tak późnej porze.

Źródło: Widzisz i czujesz więcej? Treetime.pl

Źródło: Rado Fotografia Ślubna

Kiedy więc najlepiej podać tort weselnikom? Tuż po pierwszym ciepłym daniu, kiedy serwowane są desery. Wtedy ma szanse być prawdziwą atrakcją i zostać należycie doceniony przez gości.

Dodatkowo, na stole deserowym można postawić tradycyjnego sękacza. Będzie stanowił nie tylko słodką ozdobę, ale i można potraktować go jako upominek dla opuszczających przyjęcie gości. Rytuał krojenia go przez młodą parę jest uprzejmą i pełną uroku formą podziękowania za to, że weselnicy uczcili z nimi ten ważny dzień.

Dlaczego nie warto rezygnować z sukni ślubnej zdobionej kamyczkami lub perłami