Dlaczego nie warto rezygnować z sukni zdobionej kamyczkami lub perłami?

Źródło: Cztery Kadry

W kolekcjach mody ślubnej na Zachodzie coraz częściej pojawiają się suknie z biżuteryjnymi wykończeniami. Polscy projektanci także stosują od pewnego czasu takie zabiegi dekoracyjne. Kryształy Swarovskiego, perły, kryształki i kamienie odbijające światło, dopełniają uroku kreacji, stają się wówczas główną ozdobą panny młodej. Oczywiście nie muszą one być kamieniami szlachetnymi – wystarczą dobrej jakości błyszczące dekoracje, według budżetu i gustu!

Prostota plus piękno

Biżuteria doskonale nadaje się jako wykończenie do minimalistycznych, prostych sukienek, które bazują na gładkich i prostych spódnicach. Do takiej kreacji można dobrać pas wysadzany kamieniami, białymi bądź kolorowymi jeśli chcemy ożywić kreację; wykończyć kryształami rękawy, dekolt bądź materiał pleców. Można je umieścić na rąbku sukni bądź wysokim dekolcie, który podkreśli smukłą szyję.

Para Młoda na pustyni

Zdjęcie: Cztery Kadry

Panna Młoda w pięknej błyszczącej sukni ślubnej

Zdjęcie: Cztery Kadry 

Panna Młoda rzuca welonem

Źródło: Górajka Foto Studio

Silny akcent kontra subtelna elegancja

Biżuteria ulokowana na sukni ślubnej może pełnić dwojaką rolę. Jeżeli panna młoda lubi błyszczeć, może zdecydować się na bogato zdobiony dekolt, gorset, a nawet na spódnicę wyszywaną kamieniami. Zapewni jej to blask, łatwy do wydobycia zarówno przez światło dzienne, jak i błysk flesza podczas robienia zdjęć. Dla panien młodych ceniących sobie wyszukaną elegancję, proponujemy wybrać pagony z pereł, które subtelnie podkreślą linię dekoltu bądź delikatne zdobienia samych rękawów czy pleców, w subtelny sposób podkreślające krój sukni, bez zdominowania całości stylizacji. 

Panna Młoda w sukience z perełkami

Źródło: Kuzar Photography 

Panna Młoda z dopasowanej sukni ślubnej

Źródło: Wilczkiewicz Fotografia Ślubna

Panna Młoda w sukni ślubnej ze zdobieniami

Źródło: Kacper Białobłocki 

Para Młoda przed kościołem

Źródło: Kocięda na Ślubach 

Para Młoda w samochodzie

Zdjęcie: Cztery Kadry

Niczym pajęczyna

Doskonałym wyborem może też być siatka, bogato zdobiona małymi kamieniami, misternie utkana, delikatna, która w efektowny, a nie nachalny sposób pokryje suknię ślubną niczym pajęczyna. Ledwo zauważalny materiał pięknie i w różny sposób lśni, w zależności od tego, jak pada na niego,  pod różnym kątem, światło.

Źródło: Monika Umańska Fotografia Ślubna

zmysłowa sesja ślubna

Źródło: Monika Umańska Fotografia Ślubna

Panna Młoda w sukni ślubnej ze zdobieniami

Zabłyśnij!

Przy kryształach Swarovskiego, kamieniach, które odbijają blask i perłach światło ma kluczowe znaczenie. Suknia zdobiona elementami biżuteryjnymi pięknie będzie prezentować się w świetle dnia, ale i w kameralnym świetle na sali weselnej czy w snopie z reflektorów. Różne kolory (filtry) lamp sprawią, że biżuteria będzie wyglądać jeszcze efektowniej!

błyszcząca, dopasowana suknia ślubna

Panna Młoda w różowej sukni ślubnej

różowa, zdobiona suknia ślubna

Źródło: Fotografia z sercem

Panna Młoda w pięknej sukni ślubnej z kryształami

Źródło: Eliana Kresa Suknie Ślubne

Sentymentalna pamiątka w roli głównej – suknia ślubna po mamie lub babci

Niektóre panny młode decydują się na wystąpienie w sukni ślubnej swojej matki, a nawet babci! Jest to piękny ukłon w kierunku tak bliskich osób, a często i tradycji. Jednak wiekowa suknia, mimo że często klasyczna i elegancka sama w sobie, wymaga czasami ożywienia. W tym wypadku dodatek w postaci biżuterii naszywanej na materiał jest idealnym pomysłem. Klasyczne perły, świecące kryształy bądź eleganckie kamienie nadadzą kreacji bardziej współczesny look i sprawią, przy zachowaniu uroku dawnych lat. 

Kolor wystąp! Jak podkreślić kolory sukni błyskotkami

Biżuteria ma to do siebie, że pasuje do każdego koloru. Złoto doskonale komponuje się z bielą, ale również écru. Srebro podkreśli biel sukni i nieco ożywi kremową kreację. Jednak niektóre panny młode decydują się na suknie ślubne w zupełnie innym kolorze. Hitem jest czerwony materiał sukni i złote wykończenia: gorset zdobiony złotymi kamykami i spódnica ze złotymi akcentami. Panny młode wybierające błękitną suknię mogą pokusić się o zdobienia srebrne bądź błyszczące, które na niebieskim materiale będą przypominać gwiazdy. Kryształy Swarovskiego skomponują się z każdym kolorem i podkreślą jego wyjątkowe piękno.

suknia ślubna księżniczka

Panna Młoda ze złotymi kolczykami

Źródło: Kocięda na Ślubach

przytulająca się Para Młoda

Źródło: Rado Fotografia Ślubna

Panna Młoda w długich, eleganckich kolczykach

Źródło: Fotografia z sercem

Panna Młoda w samochodzie

Panna Młoda w welonie i z długimi kolczykami

kolczyki ślubne

Panna Młoda

jesienna Panna Młoda

Wybór należy do panny młodej.

Do jej temperamentu i chęci błyszczenia. Kamienie na sukni ślubnej mogą wyróżniać ją spośród tłumu bądź tylko dodać elegancji i dyskretnie przyciągać wzrok. W tym wypadku kombinacji jest dużo, od zdobienia dekoltu, pleców, poprzez cały gorset aż do spódnicy bądź tylko jej rąbka. Może to być jedynie wysadzany kamieniami pas albo siateczka delikatna niczym pajęczyna. Jedno jest pewne, biżuteria jest na tyle klasycznym dodatkiem, że sprawdzi się przy praktycznie każdym kroju sukni. Jedynym minusem jest cena, jako że kreacje pokryte biżuterią są wyszywane ręcznie. Z bliska widać misterną robotę krawcowej, jednak takie suknie warte są swojej ceny.

 

srebrne kolczyki ślubne

Panna Młoda w  beżowej sukni ślubnej

Źródło: Magdalena Tarach Fotografia

I mimo że można dobrać do sukni odpowiednie kolczyki, spinkę do włosów czy bransoletkę, to zdobienia przyciągają tak mocno uwagę, tworząc klimat całej stylizacji, że mogą stać się zbędne. Tym bardziej, że „kamienie” nie lubią konkurencji. ;-)

Stylizowana sesja w stylu boho